• 10:29 – Модні луки осінь-зима 2018-2019: головні тренди сезону з фото 
  • 18:03 – Красиві новорічні сукні для дівчаток 2019 Фасони дитячих нарядів, кольори, фото 
  • 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 15:04 – Новорічний корпоратив 2019: де провести, як вибрати сукню, варіант сценарію 

Якого числа Трійця в 2019 році: дата коли буде православне свято

Цьогорічне свято Святої Трійці спочатку вважався торжеством землі і родючості. В цей подіти було заборонено проводити будь-які сільськогосподарські роботи, дозволялося тільки дякувати вищі сили за дарований урожай, просячи в наступному сезоні ще більше щедрот. До моменту настання цієї знаменної часу всі посівні роботи вже були завершені, і залишалося тільки чекати милості небес у вигляді дощу. У день Трійці шанувалися абсолютно всі рослини, від малих трав і чагарників, до беріз і дубів. Гілочки і листя цих дерев було прийнято освячувати, висушувати і зберігати протягом усього року в якості оберега від злих духів і злих поглядів недоброзичливців. Вважалося, що такі речі мають величезну силу і здатні захистити людину від будь-яких негараздів. Традиція святкування дня Святої Трійці в нашій країні йде своїм корінням вглиб тисячоліть, поєднавши в собі християнську традицію і відгомони язичницьких культів. Сьогодні дане торжество не ґрунтується лише на Святому Писанні, хоча основним для нього все-таки вважається біблійний мотив. Воно являє собою особливий симбіоз культурних традицій та вірувань у Святого Духа і дає життя природу.

Суть свята і дата Святої Трійці

Як відомо, згідно релігійним канонам православної церкви, до пастви якої ставитися більшість наших співгромадян, Трійця наступає на 50-ту добу після Великодня . Завдяки такому числу днів, торжество часто ще називають П'ятидесятницею, що не рідко можна почути в проповідях священиків. Вона входить в число дванадцяти найважливіших церковних свят в році і відзначається кожен раз особливою церемонією у всіх храмах країни. У 2019 році Трійця очікується 19 червня. Присвячено торжество одному з біблійних подій, описаних у Святому Письмі, а саме сходження Святого Духа на апостолів.
Якого числа Трійця в 2019 році: дата коли буде православне свято
Внаслідок цього благословення послідовники Христа знайшли унікальний дар говорити на безлічі мов і діалектів, що дозволило їм в подальшому виконати волю розп'ятого Спасителя і нести його слово через народи і держави. Таким чином, проста світлиця стала першим в історії християнським храмом і поклала початок однієї з найбільш поширених релігій всіх часів. Святкується свято П'ятидесятниці три дні, під час яких в церквах проходять особливі богослужіння і все віруючі направляються туди, щоб покаятися у своїх гріхах і віддати хвалу Святому Духові. Також у ці дні прийнято молитися про спасіння душ рідних і близький, згадуючи про їхні добрі вчинки.

Що говорить Біблія

Якого числа Трійця в 2019 році: дата коли буде православне свято
Трійця або Духів День у Святому Письмі символізують одне з найбільших подій християнства. Через десять днів після розп'яття на хресті Спасителя, його найближчі сподвижники зібралися в Єрусалимі, щоб вирішити, як донести істину віри до вух інших людей. Але тільки вони почали обговорення, як в кімнаті пролунав страшний шум, стіни охопило нестримним полум'ям, а земля під ногами захиталася, так що ніхто не зміг встояти. Тоді апостоли заблагали своєму вчителеві і зрозуміли, що вогонь, посланий на них благодатний, і не заподіює шкоди. В той момент зійшов на них Дух Святий, давши можливість говорити на всіх мовах світу, щоб нести слово істини в землі, про яких раніше навіть не чули.

Народні повір'я і традиції

Якого числа Трійця в 2019 році: дата коли буде православне свято
Не тільки християнська традиція присутня в свято Святої Трійці зі своїми строгими релігійними канонами і церковними богослужіннями. Язичництво теж наклало свою печатку на народні обряди, виконувані в період торжества. Так, в це свято серед нашого населення прийнято прикрашати свої будинки березовими гілочками і різними польовими травами, щоб убезпечити житло від злих людей, і знайти удачу у всіх задумах. За давніми переказами, саме в цей день на береги водойм виходять русалки, а ліси наповнюються мавками, лешими та іншими потойбічними істотами, не завжди прихильними до людини.
Якого числа Трійця в 2019 році: дата коли буде православне свято
Тому люди, які вірять в такі легенди, воліють на Трійцю відмовитися від подорожей на природу, щоб не гнівити звільнилися духів стихій. Також вважається, що в ніч напередодні свята часто можна побачити віщий сон, докладно розповідає про майбутнє, яке чекає на людину в найближчі дні. Тому обов'язково слід запам'ятати сновидіння, яке виникло в ніч на 19 червня 2019 року.

Як святкують Трійцю

У цей світлий день з давніх часів у нашій державі було прийнято позбавлятися від старих непотрібних речей. За два дні до Свята господарі проводили ретельне прибирання в житло і на дворі, щоб день торжества зустріти у чистоті.
Якого числа Трійця в 2019 році: дата коли буде православне свято
Це правило стосувалося також садів і городів. До настання Святої Трійці решту і минулого року повинно бути прибрано, а нове посаджено. Будинки всередині прикрашають гілочками рослин, що є символом перемоги життя над смертю. У суботу відвідують церкви, де ставлять свічку за упокій душ спочилих родичів, а також моляться за здоров'я живих. Господині до вечора накривають багаті столи, наповнені різними стравами, серед яких як традиційні пироги з овочевою начинкою, так і новомодні салати і випічка. Деякі з віруючих фарбують варені курячі яйця, декоруючи ними частування та подарункові кошики з продуктами.

Ворожіння на Трійцю

Якого числа Трійця в 2019 році: дата коли буде православне свято
П'ятидесятниця для безлічі людей, особливо молодих дівчат, пов'язана з особливими ритуалами ворожіння. В цей день особи прекрасної статі могли дізнатися про свого судженого і навіть зустріти його. Проводилася ворожба з допомогою сплетеного з трави вінка, який увечері спускали на річку, і стежили як швидко і в яку сторону він попливе. Якщо предмет відразу залишав місце, куди його поклали, то варто було очікувати вдалий рік і швидке прибуття сватів, ну а якщо ні, то на особливі зміни в майбутньому розраховувати не стояло.

Відео

Якого числа Трійця в 2019 році: дата коли буде православне свято
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають