• 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
 • 11:32 – Новорічні рамки 2019 для Фотошопу на прозорому тлі: завантажити безкоштовно 
 • 11:24 – Що подарувати мамі на Новий рік 2019: подарунок від доньки чи сина, недорогий і зроблений своїми руками 
 • 11:24 – Креативні подарунки на Новий рік 2019 | Зроблені своїми руками 

Як зробити новорічне дерево на Новий рік 2019 своїми руками: топіари, букет і сувеніри з гілок

Хто сказав, що новорічне дерево – це ялинка, і крапка? Насправді традиція наряджати ялинку, порівняно з іншими народними обрядами, досить молода і тісно пов'язана з приходом на наші землі саме християнства. Щоб це зрозуміти, досить згадати, що здавна хвоя брала участь лише у поминальних, ніяк не веселих обрядах. І, до речі, в період з зимового сонцестояння – з Велесовых днів – і до сучасного Святвечора, як раз і були ось ці поминальні тижня. Час, коли межа між Навью і Дійсністю стиралася, і треба було задобрити всяку нечисть, духів, щоб не нашкодили. Конкретно для залучення достатку, здоров'я і удачі прикрашали, а потім спалювали поліно – «древо». І, між іншим, аналогічні по духу вірування побутували практично в усіх європейських народів. Ще на берегах Середземномор'я, і навіть на Близькому Сході існували обряди прикраси рослин. Наприклад, елліни таким чином зверталися з оливою, а стародавні євреї – з миртом. І все це — паростки від одного філософського кореня: вшанування життя, заклинання добрих сил і протидії злим. Що ж, спробуємо і ми поміркувати, яким ще таким символічним новорічним деревом на Новий рік 2019 можна прикрасити своє житло своїми руками? Що в його ролі підійде найкраще?

Міні-деревця – топіари

Взагалі-то з легкої руки флористів і садівників даний термін з ландшафтного дизайну перекочував спочатку в оформлення садів і прибудинкових клумб, потім на домашні рослини і тільки після потрапив у фокус уваги всіляких шанувальників декору інтер'єру власними силами – хендмейдерів всіх мастей і стилів.
Як зробити новорічне дерево на Новий рік 2019 своїми руками: топіари, букет і сувеніри з гілок
Сам він означає просто процес фігурної стрижки кущів і дерев, яким в процесі придавались досить химерні форми. У флористиці ж і DIY-культурі прижилася, в основному, одна його іпостась – «обстриженные» кулясто мініатюри на відносно тонких ніжках, «посаджені в горщики або інші відповідні стилю композиції та її естетиці ємності. По суті, це декоративні композиції для інтер'єру. І в дуже багатьох будинках жодне святкування Нового року без них не обходиться. У новорічних топиариях використовуються як живі рослини, так і штучні, лапки ялинки, фрукти свіжі та сушені, спеції і горіхи, дари лісів, стрічки, вироби з паперу, намистини, тканина, сизаль, а також багато інших елементів. Все це кріпиться на пінопластову основу-куля, до якої прилаштовується ніжка-стовбур, а вже вона, в свою чергу, закріплюється в горщику. Про те, як робити топіари в стилі Нового року і Різдва, ми вже розповідали в одному з наших майстер-класів. Але, як виявляється, такі міні-форми – далеко не єдиний спосіб зібрати у себе вдома новорічне дерево

Новорічні букети з гілок в інтер'єрі

Якщо встановлювати ялинку вам здається нудним, або ж кімнат у будинку вистачає, і хочеться якось урізноманітнити у них декор, варто спробувати зібрати святкову композицію з ефектно прикрашених гілок.
Як зробити новорічне дерево на Новий рік 2019 своїми руками: топіари, букет і сувеніри з гілок
Для цієї мети можна залишати гілки «as is», максимум під лаком, декоруючи гілки бантами з мішковини, обмотані джутом лампочками, сухофруктами, сушеними кружечками цитрусових, горіхами, шишками та іншої еко-красою. А можна, зробити з них справжню коштовність, яка відмінно впишеться в якесь гламурне і яскраве оформлення інтер'єру. Для неї нам знадобляться:
 • многосегментные пишні гілки;
 • клей і золоті блискітки, золота фарба (з дзеркальним ефектом) в балончику, блискучий лак;
 • кусачки;
 • підвісні свічки в безпечних свічниках, іграшки, міні-фото, банти – за бажанням;
 • у відповідному стилі ваза, загорнута ошатною тканиною з стрічкою банку – будь-яка, по суті, відповідна за розміром, ємність.
 • Гілки формуємо кусачками, поки не вийде композиція, що влаштовує нас розмірами і абрисам. Намазуємо їх клеєм і обсипаємо блискітками, або ж фарбують тотально золотом з балончика. Не забудьте, потім покрити лаком, щоб ваша гілка не втратила свого вигляду протягом новорічних канікул (а, може, і до наступного року дожила – хто знає?).
  Як зробити новорічне дерево на Новий рік 2019 своїми руками: топіари, букет і сувеніри з гілок
  Потім вставляємо гілки у вазу, для надійності, можна закласти щільно всередину флористичну піну або пінопласт, і вже туди встромити композицію. І фінішної прикрашаємо їх, немов, ялинку, підвісними свічками та іграшками або іншим декором. Як варіант, можна збризнути гілки штучним снігом або інеєм і аналогічно встановити, навісивши сніжинки з паперу або пластику, поєднувати сухі гілки і ялинові лапи і т. д.

  Підвісні гілки з прикрасами

  Якщо ставити вазу з гілками нікуди, або просто в такому вигляді застосовувати це еко-прикраса не хочеться, можна підвісити гілку або корч до стелі.
  Як зробити новорічне дерево на Новий рік 2019 своїми руками: топіари, букет і сувеніри з гілок
  Так можна надати куди більш новорічний вигляд люстри, або ж використовувати для підвісної композиції окремий стельовий гачок, натягнуті між стінами мотузки, а то й просто прибивати гілку до стіни. Залежно від стилю кімнати, її можна декорувати будь-якими іграшками, іншими оформлювальними штучками, підвісними ліхтарями і навіть їстівними речами. Останнє актуально, якщо до гілки можна дотягнутися. Тоді це – і закусочний стіл, і прикраса приміщення в одній особі.

  Як зробити «дерево бажань» в новорічному стилі?

  Новий рік – це завжди виконання мрії, здійснення бажань. У азіатів з давніх пір існує чарівна традиція вибирати одне священне дерево, як правило, в межах храму або в якомусь знаковому місці, і кожен охочий може повісити на нього свій лист з бажанням.
  Як зробити новорічне дерево на Новий рік 2019 своїми руками: топіари, букет і сувеніри з гілок
  Або просто про себе загадати його і пов'язати в знак стрічку на гілку. Щось аналогічне дуже здорово буде організувати і перед Новим роком у власній міській квартирі. І своїми ідеями на цей рахунок ми сьогодні з вами і поділимося. Отже, приготуємо:
 • красиві гіллясті заготовки (дерево повинно бути великим, тому важливо передбачити для нього достатній простір в інтер'єрі);
 • великий вазон, ящик чи іншу об'ємну підставку;
 • чорну матову фарбу в балончику;
 • червоні чи помаранчеві квіти для декору;
 • великі скляні підвіски з намистин;
 • цупкий папір (можна для пастелі, з якимись красивими ефектами, але, обов'язково однакову);
 • ножиці;
 • прозорий матовий лак;
 • термоклеевый пістолет;
 • стрічки червоного або оранжевого кольору – в тон квітам;
 • засипку у вазон для стійкості гілок або алебастр, якщо дерево буде встановлено стаціонарно і надовго.
 • Отже, спочатку фарбують цілком всі гілки в чорний колір і покриваємо для збереження матовим прозорим лаком. Потім встановлюємо їх в підходящої ємності на столі або на підлозі – в залежності від загального розміру композиції. Кріпимо на гілках квіти, в хаотичному порядку, чергуючи обидва кольори, і підвішуємо вертикально або гірляндою скляні намиста.
  Як зробити новорічне дерево на Новий рік 2019 своїми руками: топіари, букет і сувеніри з гілок
  Тепер треба зробити заготовки для підвісних бажань. Аркуші щільного паперу нарізати однаковими прямокутниками або смугами, з одного боку (куточка) робиться діркопробивачем дірочка, в яку протягується нарізана попередньо однаковими смужками стрічка, і зав'язується. Всі листочки складаємо під наше «дерево бажань» на відповідній підставці або ж просто в красиву вазу близько, якщо воно стоїть на столі. Тепер кожен бажаючий може підійти, написати бажання і підвісити його на наше дерево. Якщо композицію не прибирати весь рік, а всі накопичені на ньому бажання зачитати в наступну новорічну ніч, можна всім разом оцінити, що встигло збутися, чиї бажання збіглися і т. д. – буде дуже романтично і мило!
  Як зробити новорічне дерево на Новий рік 2019 своїми руками: топіари, букет і сувеніри з гілок
  Або, навпаки, в новорічну ніч бажання написати всім, підвісити на дерево, а потім у році, якщо воно збулося, відшукувати свою запис і знімати її. А потім оцінити, наскільки порожніми залишилися гілки до наступного року Що ж, сподіваємося, наші ідеї, як можна організувати новорічні дерева на Новий рік 2019 своїми руками, знайдуть відгук у ваших серцях, і що-небудь з них вам обов'язково вдасться здійснити! Зі святом, і нехай до моменту приходу 2020 року на вашому «дерево бажань» не залишиться жодного листочка!

  Відео


  Як зробити новорічне дерево на Новий рік 2019 своїми руками: топіари, букет і сувеніри з гілок
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають