• 18:02 – До нового 2019 року залишилося 50 днів 
 • 19:36 – Прикольні та смішні тости на Новий рік 2019 у віршах 
 • 19:32 – Як і де відзначити корпоратив на Новий рік 2019: ТОП ідей для проведення свята 
 • 19:31 – Прикраса вікон до Нового року 2019 своїми руками: трафарети та шаблони з паперу сніжинки і гірлянди 

Китайський Новий Рік 2019: коли

Китайський Новий Рік 2019: коли


Новий рік у Китаї святкують двічі – спочатку разом з усіма 1 січня, а потім за місячним календарем щорічно в різні числа. Новий рік – Чунь Цзе, очікують китайці з великим нетерпінням.

Коли починається і закінчується китайський Новий рік 2019Китайський Новий Рік 2019: коли


Щорічно жителі Китаю відзначають Новий рік, відраховуючи дні за місячним календарем. Так визначається дата святкування. У 2019 році ця дата припадає на 5 лютого. Саме з цього числа китайці почнуть проводити основні гуляння, які тривають 15 днів. Останній день святкування Нового року в 2019 – 20 лютого. Сам же рік свині триватиме до 25 січня, поки до влади не вступить 2020 рік. Чунь Цзе для китайців – прихід весни, багатство. Китайці ретельно готуються до цього свята. Народні та родинні гуляння проводяться по всій країні. На цей період багато компанії та державні установи оголошують вихідні. Частіше відпочинок триває 1-2 тижні. За китайським календарем, 2019 рік – рік Жовтої, Коричневої Земляний Свині. Це тварина шанується в Піднебессі. Воно символізує сімейне щастя, багатство. Свиня по-китайськи символізує м'якість, доброту, терпіння і миролюбність. За давньою притчею, свиня – 12-е тварина у східному гороскопі. На її місці має бути кіт, але його не змогла розбудити щур, коли Верховний правитель збирав всіх тварин. Тоді вибір упав на перше-ліпше тварина, яким і виявилася свиня

Історія походження святаКитайський Новий Рік 2019: коли


Існує думка, що в переддень Нового року приходить незвичайне тварина – Нянь. Воно знищує все запаси їжі і може нападати на людей села. У давнину Нянь забирав дітей, тварин і запаси зерна. Захистом і порятунком від нього був шикарний обід. Його залишають китайці біля дверей будинку. Чим більше їжі, тим швидше наїдався Нянь. Сім'ї готували багато страв, щоб зло стало добрим. В китайські будинку також намагалися потрапити злі духи. За свої неправомірні дії їх вигнали з основних місць проживання, тому вони намагалися знайти притулок серед простого народу. Лякати і виганяти духів можна шумом. В сучасному Китаї такі традиції актуальні. Тому китайці влаштовують феєрверки, підривають салюти. Є думка, що нечиста сила безсила проти червоного кольору. Тому в усі дні святкування на вулицях і в китайських будинках, ще в одязі переважає цей тон. Обряд дотримується і в сучасному Китаї. Напередодні свята на дверях і вікнах з'являється червона папір, а китайці вбираються у щось червоне. Самий актуальний елемент одягу – білизна, яке прийнято купувати і роздаровувати один одному. Колір одягу може змінюватися в залежності від протегує стихії. Китайці люблять використовувати мінімум 1 червоний елемент. Найбільш частий подарунок – червоні труси, адже вони здатні захистити не тільки тіло, але і душу від злих сил.

Традиції святкування у КитаїКитайський Новий Рік 2019: коли


Новорічне свято відзначають 15 днів. Жовта Земляна Свиня – відоме тварина Піднебесній. Свиня – символ багатства і щастя. Свиняче м'ясо колись могли собі дозволити купити багатії. На даний момент свиня вказує на доброту, м'якість, миролюбність і терпіння. Згідно притчі, свиня – 12-е тварина у східному гороскопі. Протягом 2-х тижнів відпочинку китайці веселяться не тільки вдома, але і на вулиці. З традицій святкування китайського нового року можна відзначити приготування пельменів, які обов'язково входять в меню святкової вечері. Китайский Новий рік в сучасному світі вважається особливим. До нього ретельно готуються. За традиціями китайці зобов'язані перед святом очиститися, привести в порядок житло, душу і тіло:
 • жінки влаштовують генеральне прибирання;
 • старі речі викидаються;
 • китайці відвідують лазню, щоб очистити тіло;
 • на стіл ставлять делікатеси для святкування. В 1-й день не можна нічого готувати, тому все робиться напередодні;
 • під час трапези повинні бути мандарини і інші цитрусові, як символ добробуту;
 • зустрічати свято можна лише в ошатним, чистим і випрасуваним одязі;
 • прикраса будинку, а на дверях з'являється ієрогліф, як символ щастя, тільки перевернутий навпаки.

 • Китайський Новий Рік 2019: коли


  У Китаї прийнято дарувати на святковому вечері подарунки. Ще одна особливість Нового року по-китайськи — в кожному регіоні індивідуальні особливості святкування, хоча підтримуються і загальні канони:
 • слід надіти щось червоне з одягу, даний колір справляється з різними чудовиськами, які раніше нападали на китайські сім'ї;
 • коли гості заходять в будинок, приносять з собою 2 мандарина: символ щастя і благополуччя. Таку ж кількість фруктів і повертають цій сім'ї, якщо вона йде додому;
 • у всі дні святкування на вулиці запускають феєрверки, вони дозволяють відлякати злих духів;
 • на вікнах з'являються стрічки або червона папір, як додатковий захист;
 • в 1-й день не можна прибирати, так як можна вимести щастя з житлового будинку, що не дозволено виносити навіть сміття;
 • дорогі подарунки китайці один одному не дарують, але можуть презентувати трохи грошей в червоному конверті. Так як 8 – щасливе число, саме стільки має бути купюр. Не рекомендується використовувати непарна кількість грошей. Також подарунком є солодощі і класичні сувеніри.
 • Святкування китайського Нового Року в Україні  Китайський Новий Рік 2019: коли


  Щорічно зростає кількість шанувальників східної релігії і культури. У Україні наступного року будуть святкувати з урахуванням символу 2019. Для свята буде потрібно купити одяг жовтого кольору. На столі будуть не тільки страви, звичні для китайського народу, але і їжа, приготована за українськими традиціям. Так як символ 2019 в Китаї – сімейне благополуччя, а сама свиня живе в стаді, не варто залишатися на самоті. Напередодні свята в Україні також будуть прикрашати будинок, очищати тіло і душу. Китайці і українці вірять, що позитивні емоції, сміх і радість принесуть щастя в дім.
  Китайський Новий Рік 2019: коли
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають