• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Економіка України до 2019 року. Економічний прогноз

У всі часи економіка була однією з найважливіших і першочергових галузей в будь-якій державі. Саме економіка України до 2019 року є темою для обговорення №1, так як навколо цієї теми ходить багато чуток. А ось що насправді чутки, а що, правда, ми зараз постараємося розібрати більш детально.
Економіка України до 2019 року. Економічний прогноз

Економічний прогноз.

Відразу варто сказати і зазначити, що експерти в один голос стверджують, що новий рік не принесе ніяких істотних і кардинальних змін.

Економіка України до 2019 року. Економічний прогноз


Адже вже зараз в країні відчувається провал гривні, рівень життя істотно знизився, і навіть в таких великих містах як Київ і Одеса почалися досить великі і суттєві проблеми з роботою.

Простіше кажучи, люди стали жити ще гірше, ніж кілька років тому. Але не все так погано, як здається, так як багато хто прогнозує досить непогані тенденції до зміни ситуації в кращу сторону.

На які важливі моменти варто звернути увагу в першу чергу?
Економіка України до 2019 року. Економічний прогноз

По-перше, сприятливий прогноз для України полягає в плані Маршалла США і ЄС, який має на увазі великі грошові вливання в економічний розвиток, а також виведення країни з-під впливу Росії. Вже на сьогоднішній день, згідно з поданими зі статистичними даними, в Європу було відправлено 1025 тисяч тонн кукурудзи, 1015 тисяч тонн зерна, і показники експорту сільгосппродукції постійно зростають.
По-друге, ситуація з газом. Сьогодні Україна працює на 81,83% з поставками з Туркменії і власними ресурсами. Припинення транзиту російського газу, намічене на 2019 рік не сильно вдарить по економіці, а в зв'язку з ростом інших секторів, його, швидше за все, рядові українці і не помітять.
По-третє, негативні моменти. Це можливо при посиленні бойових дій на Донбасі. Наприклад, при поставках летального зброї, посилення конфронтації з Росією. Крім того, процес європейської інтеграції - досить довгий справу. Європа купує товари за дорогими цінами, платить у твердій валюті, а й вимоги до якості, упаковки, термінів там жорсткі. Потрібні величезні інвестиції, велика воля підприємців і населення довести все до кінця.

Дефолт
Економіка України до 2019 року. Економічний прогноз

Ще одним важливим і дуже обговорюваних є питання, пов'язане з дефолтом. Щодо цього питання, експерти кажуть, що ситуація досить важка і важка, тому висока ймовірність того факту, що Мінфіну доведеться знову і заново домовлятися з зовнішніми кредиторами, а, значить, просити черговий відстрочки в середньому на 5 років. У тому випадку якщо цього не зробити можуть виникнути абсолютно нові проблеми. На які нюанси в цьому питанні експерти рекомендують звернути увагу?

Економіка України до 2019 року. Економічний прогноз


По-перше, взяти у вкладників. Простіше кажучи, мова йде про внутрішній запозиченні. Ще зовсім недавно був зроблений перший крок до цього, тобто були випущені валютні облігації внутрішньої держпозики. Грошей зараз привернули не дуже багато, лише $ 38,09 млн. (В минулому році $ 109,7 млн.). Але головне - зробили це дешевше. Це новий предмет гордості Мінфіну. Але варто сказати пару слів і про покупців, так як борги купуються за наказом згори «своїми». Як повідомив фінансовий експерт Олексій Кущ, валютні ОВДП були викуплені державними банками. Ким саме (Укрексімбанком, Ощадбанком, Приватбанком, Укргазбанком) - точно невідомо, але це вже неважливо. Адже такі розміщення пояснюють останню вимогу Мінфіну і Нацбанку до державних фінустанов - активніше знижувати ставки по депозитах для населення. Влада дуже зацікавлені, щоб держбанки платили людям за доларовими вкладами не по 6-7% річних, як зараз, а як «дочки» європейських банків, які працюють в Україні - 0,5-1,5% річних.

Економіка України до 2019 року. Економічний прогноз


По-друге, брак грошей. Простіше кажучи, як кажуть всі експерти, країна просто-напросто не зможе впоратися з великими зовнішніми виплатами, адже навіть поточних накопичень на це все не вистачить. Розмір золотовалютних резервів Нацбанку менше озвучених S & P $ 20 млрд. На 1 травня прошлгого годп він становив $ 17,1 млрд., І значна його частина складається з цінних паперів та золотих злитків. Глава Нацбанку Валерія Гонтарєва завжди любила говорити про те, що регулятор не перестає поповнювати свій запас. Після того як «Нафтогаз» заручився підтримкою Світового банку, і одночасно отримав відкриту валютну лінію під покупку газу з боку Європейського банку реконструкції і розвитку, енергетики стали набагато рідше скуповувати долар на валютному ринку. Ситуація на міжбанку стабілізувалася, валютний курс почав просідати, і головним покупцем долара став НБУ. Проте, у такий спосіб - за допомогою викупу валюти в експортерів - з 2015 р НБУ збільшив свій валютний запас лише на $ 1,9 млрд., Всі інші гроші прийшли в його резерв з МВФ (за два роки валютний запас країни виріс майже на $ 4 млрд).

Економіка України до 2019 року. Економічний прогноз


По-третє, графік виплат за держборгом 2019 року
виглядає досить жорстким, в тому числі після збільшуються виплат 2018 року. Щоб цей графік впевнено виконати, потрібно буде забезпечити зовнішнє валютне фінансування хоча б на $ 3 млрд. В 2018-му, і по 4-5 млрд. Доларів в 2019 і 2020 роках, тобто за все десь на $ 12 млрд. Поки що у Я маю сумніви, що нашому уряду вдасться стільки назбирати на зовнішніх ринках. Найбільші виплати припадають на власників єврооблігацій: в 2019 році їм потрібно перерахувати $ 2,8 млрд., А в 2020-му - $ 2,7 млрд. Виплати іншим кредиторам менше: МВФ треба буде виплатити $ 1,5 млрд. Через два роки і $ 0 , 9 млрд. - через три, а США, під держгарантії яких ми оформляли запозичення - по $ 1 млрд. в 2019 і в 2020. Ще Ощадбанку з Укрексімбанком потрібно буде за два роки виплатити $ 2 млрд. за своїми єврооблігаціями. Плюс, будуть ще виплати за зовнішніми позиками і інших держкомпаній.
Економіка України до 2019 року. Економічний прогноз

Саме ці події очікують економіку України не тільки в цьому році, але і в наступну п'ятирічку.
Економіка України до 2019 року. Економічний прогноз
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають