• 23:56 – Модні кольори 2019 – топ найпопулярніших відтінків за версією Пантон 
 • 23:49 – Пуховики 2019 – модні тенденції, тренди, кольори, довжина 
 • 23:45 – Модні сережки 2019 – тенденції в ювелірній моді і біжутерії 
 • 23:43 – Шуби – модні тенденції 2019 – 50 фото натуральних і моделей з еко-хутра 

Чужий Пробудження 2019: дата виходу, трейлер і сюжет, актори фільму

У 2019 році франшизі «Чужий» виповниться 40 років, і, не виключено, компанія «Фокс» відзначить ювілей з розмахом. У всякому разі, преса приписує студії і Рідлі Скотту розробку картини «Чужий: Пробудження» (Alien: Awakening), що зв'яже події «Прометея» і «Заповіту». Про бажання поставити цей фільм британський режисер проговорився ще до старту «Заповіту» в прокаті.

«Прометей» і «Чужий: Заповіт»

Довгий час Рідлі Скотт не збирався повертатися до «Чужому», вважаючи, що сповна висловився у стрічці 1979 року. Без всякого його участі Джеймс Кемерон поставив «Чужих» (1986), Девід Фінчер – «Чужого 3» (1992), а Жан-П'єр Жене – «Чужого: Воскресіння» (1997). Якщо сіквел Кемерона критики і публіка звеличують, то третю і четверту частину прийнято ігнорувати. Вже в 2000-і рр. Скотт знову зацікавився ксеноморфами і зважився повернутися до старого матеріалу. «Прометей» виступив приквелом до «Чужого». Скотту не цікаво, що зняли його послідовники – він не бере в розрахунок навіть «Чужих» Кемерона. В «Прометеї» дія розвивається на кінець XXI століття – Пітер Вейланд, керівник корпорації «Вейланд Індастріз», спонсорує космічну місію до небесного тіла, де, імовірно, живуть Творці, вони ж Інженери, – раса, «винна» в появі людства. Вейланд при смерті та сподівається дізнатися у Інженерів секрет вічного життя. Екіпаж виявив корабель Творців, знищених загадковим патогеном, але врешті-решт загинули і всі члени експедиції, крім археолога Елізабет Шоу (Нумі Рапас) і андроїда Девіда (Майкл Фассбендер). Вони вирушили на батьківщину Інженерів – планету Рай Цікаво відзначити, що «Прометей» і «Заповіт» – назви космічних кораблів з відповідних фільмів.
Чужий Пробудження 2019: дата виходу, трейлер і сюжет, актори фільму
І тут ми підходимо до подій «Заповіту». Спочатку стрічка мала назву «Чужий: Втрачений рай», для прокату її перейменували в більш короткий і звучне «Чужий: Заповіт». Це сіквел «Прометея» з поправкою на 10 минулих років. У центрі уваги – нові герої у виконанні Кетрін Уотерстон і Біллі Крудап. Знайшлося місце і для Фассбендера, проте цього разу він постав перед глядачами в якості андроїда Уолтера. Робот Девід теж з'явився в кадрі – як антагоніст. У «Заповіті» з'ясувалося, що корабель Шоу і Девіда все-таки прибув на планету Рай, де андроїд застосував патоген, миттю сведший в могилу Інженерів. Далі він ставив досліди, намагаючись вивести нову істоту – і таки вивів знайомих глядачам ксеноморфов, перебивших команду з «Заповіту».

«Чужий: Пробудження» та інші сиквели «Прометея»

Чужий Пробудження 2019: дата виходу, трейлер і сюжет, актори фільму
З 2012 року, коли вийшов «Прометей», Скотт не раз і не два перепридумывал пов'язану з ним всесвіт. У ній, до речі, відсутні Королева чужих і прийомна донька Ріплі, введені в сюжет Кемероном. У 2017-му режисер повідомив, що в разі успіху «Заповіту» візьметься за картину, яка виступає сполучною ланкою між «Прометеєм» і «Заповітом», – «Чужий: Пробудження». Далі – ще більше, мовляв, за першої трилогією пріквелів оригінального «Чужого» буде ще одна трилогія. Плани – наполеонівські, як у Кемерона з нескінченними продовженнями «Аватара». Показники «Прометея» і «Заповіту» в прокаті, на жаль, вийшли не надто переконливими:
 • «Прометей»: $130 млн (бюджет) і $403 млн (збори),
 • «Чужий: Заповіт»: $97 і 241 млн.
 • Так що тепер доля франшизи залежить від терпіння студії «Фокс».

  Хто зіграє в «Чужому: Пробудження»?

  Чужий Пробудження 2019: дата виходу, трейлер і сюжет, актори фільму
  Тут тільки дві явні кандидатури:
 • Майкл Фассбендер – андроїд Девід,
 • Нумі Рапас – археолог Елізабет Шоу.
 • Навряд чи Рідлі Скотт відмовиться знімати артистів, з якими добре спрацювався.

  «Чужий 5» Ніла Бломкампа

  Стрічку 2019 року «Чужий: Пробудження» не варто плутати з «Чужим 5» Ніла Бломкампа, який прославився завдяки фантастичним фільмам «Елізіум», «Робот по імені Чаппи» і, звичайно, «Район №9». «Чужий 5» – пряме продовження «Чужих» Кемерона, не приймає в розрахунок фільми Девіда Фінчера і Жана-П'єра Жене. Бломкамп домовився про участь у зйомках Сігурні Уівер (лейтенант Ріплі) і Майкла Біна (капрал Хікс). За сценарієм, втім, війною з біомеханічними тварюками займалася в основному виросла Ньют, прийомна дочка Ріплі.
  Чужий Пробудження 2019: дата виходу, трейлер і сюжет, актори фільму
  Ніл Бломкамп тривалий час працював над сценарієм і концептами «Чужого 5», але в 2016-2017 роках компанія «Фокс» навмисне загальмувала розробку картини – щоб пропустити вперед «Заповіт» і «Пробудження». Можливо, зараз керівництво хапається за голову – вірне рішення було прийнято?

  Висновок

  У приквелах до «Чужого» Скотт робить акцент не на хоррорі і ксеноморфах, а на штучному інтелекті і релігії. Не виключено, що саме з-за цього вони користуються меншим успіхом у глядачів. У тому, що «Чужий: Пробудження» відбудеться, майже немає сумнівів – з урізаним бюджетом, але Рідлі Скотт все ж поставить картину. У подальших планах «Фокс», якщо вірити останнім чуткам, – перезапуск науково-фантастичної саги з нуля, в інший часовий гілці і з новими персонажами.

  Відео трейлер, фан-тизери
  Чужий Пробудження 2019: дата виходу, трейлер і сюжет, актори фільму
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають