• 23:56 – Модні кольори 2019 – топ найпопулярніших відтінків за версією Пантон 
  • 23:49 – Пуховики 2019 – модні тенденції, тренди, кольори, довжина 
  • 23:45 – Модні сережки 2019 – тенденції в ювелірній моді і біжутерії 
  • 23:43 – Шуби – модні тенденції 2019 – 50 фото натуральних і моделей з еко-хутра 

Ціна на нафту в 2019 році

Ціна на нафту в 2019 році


Протягом останніх 12 місяців стан справ на ринку видобутку нафти відрізнялося стабільністю. Експерти прогнозують, що в найближчі місяці ситуація не вийде з-під контролю, а прийдешній 2019 рік не викличе ажіотаж на видобуток, переробку і споживання нафтопродуктів і не порушить хитку рівновагу, що ринок досяг на сьогоднішній день.

Історія проблемиВідносне затишшя після 3-річного періоду нестабільності, зниження цін на нафту і невизначеності настав до кінця 2016 р. Бурхливий і хаотичне рух на ринку нафтопродуктів, викликане перевиробництвом сировини, змінилося штилем.

Ціна на нафту в 2019 році
Держави, що входять в ОПЕК і забезпечують до 40% світового нафтовидобутку, нарешті домовилися про зменшення обсягів нафтовиробництва. Через кілька місяців до цієї Угоди приєдналась РФ і деякі інші країни, що виробляють «чорне золото».

У відповідності з прийнятим Договором, добовий видобуток зменшувалася на 18 мільйона барелів. Закінчення строку дії обмежень – 2018 рік. Крім того окремий договір уклали між собою Саудівська Аравія і Росія, прийнявши особливо жорсткі зобов'язання.

І хоча деякі з експортерів нафти прагнуть якнайшвидше зняти обмеження з видобутку, спільні домовленості країн групи ОПЕК+ дозволили стабілізувати ринкові ціни за барель на позначці понад $50. А Угода Саудівської Аравії з нашою країною дозволило підвищити вартість марки Brent до 60 дол. США за барель.

Також даний Договір приніс обом країнам до 40 млрд. дол. доходів, спричинених обмеженнями у видобутку. Росія при цьому виявилася в подвійному виграші, оскільки їй довелося обмежити видобуток лише на 27%. Держави ОПЕК повинні були знизити рівень видобутку на 45%.

Америка – протиЦіна на нафту в 2019 році
На тлі міждержавних домовленостей і деякої стабілізації ринку на Американському континенті спостерігається протилежна картина. Протягом періоду 2016 – 2017 років у США відбувався зростання видобутку сланцевого сировини, що сприяло перевиробництва енергоносіїв і надлишку світових запасів вуглеводнів.

Більш того, на поточний момент темпи зростання видобутку сланцевих продовжують рости. Штати йдуть на рекорд, обіцяючи збільшити добовий видобуток до 103 млн. бр. За останні 40 років – з 70-х років ця цифра ще не була перевищена. Також експерти очікують, що активізують свою нефтепроизводство Канада і Бразилія, яким вдалося відчутно зменшити виробничі витрати. Тому зараз вони зацікавлені у збільшенні обсягів видобутку нафти. Можливо, до них приєднаються Китай і Норвегія.

У свою чергу, така активізація може викликати збільшення запасів нафти у розвинених країн на 43 млн. барелів. А в цілому ця ситуація може вплинути на волатильність світового ринку нафтопродуктів в середньостроковій перспективі і скоротити ціну на барель до рівня 50 дол. США.

Нафтові перспективи Росії на 2019 рікЯк стверджують аналітики нафтового ринку, стабільність російської економіки в 2019-му році буде залежати від стану світової політики і економіки. Так, з урахуванням економічної нестабільності у Венесуелі або можливих політичних скандалів на Близькому Сході цінові стрибки за барель зможуть досягти рівня 70 доларів США.

З іншого боку, економіка країни все ж відчуває вплив американських санкцій, які можуть бути ще додатково розширені. У цьому випадку можливе ослаблення курсу рубля на тлі деякого зниження ціни за барель. Тим не менш, такі зміни не будуть різкими, хоча вартість бареля може бути нижче, ніж $50.

Ціна на нафту в 2019 році
Крім того, до 2019-му році може наступити відносне затишшя на світовій арені у сфері видобутку та споживання нафтопродуктів. Якщо виникне подібний баланс, то альянсу ОПЕК+, а також Росії і Саудівської Аравії в рамках двосторонньої Угоди доведеться піти на деякі поступки і дозволити невелике зростання видобутку нафти. Це, в свою чергу, може призвести до деякого падіння вартості бареля. За оцінками експертів – не нижче $40 за барель.

А оскільки Договір ОПЕК+ і домовленості Росії з Саудівською Аравією мають кінцевий термін – 2018 рік, то зацікавленим державам доведеться розривати взяті на себе зобов'язання, щоб не ускладнювати ситуацію і не терпіти збитки. Правильним кроком буде плавний вихід з Угоди, розтягнутий на кілька місяців.

Тому перша половина 2019 року буде відрізнятися відносною стабільністю. Натомість, якою буде економічна ситуація на світовому ринку і в Росії в другому півріччі майбутнього 2019-го року поки складно передбачити. Однак експерти єдині в думці, що занадто різких змін на ринку видобутку нафтопродуктів все одно не відбудеться.
Ціна на нафту в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають