• 10:29 – Модні луки осінь-зима 2018-2019: головні тренди сезону з фото 
  • 18:03 – Красиві новорічні сукні для дівчаток 2019 Фасони дитячих нарядів, кольори, фото 
  • 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 15:04 – Новорічний корпоратив 2019: де провести, як вибрати сукню, варіант сценарію 

Економічний прогноз для РФ 2019. Думки експертів

Щоб дізнатися, яким є економічний прогноз для РФ 2019 слід оголосити думки експертів та аналітиків щодо оприлюдненого питання.


Основні моменти


Ще навесні нинішнього року Міністерство економічного розвитку Росії опублікувало прогноз для держави на 2018-2019 року. У ньому йдеться про збереження санкцій США і Євросоюзу і продуктового ембарго, введеного в 2014 році. У зазначеному документі також є відомості про те, на яку саме цифру підвищаться нинішні тарифи підприємств інфраструктурного сектора. Вартість газу для промисловості має зростати на 2% щорічно, для населення – на 3%. Пасажирські та вантажні перевезення зростуть в ціні на 45% і 42% відповідно. Вартість електроенергії для всіх категорій буде підвищуватися однаково:

2018 – на 54%-59%;
2019 – на 51%-56%.Оптові ціни електроенергії можуть пережити індексацію на 6% в 2018 році до 65% у 2019-м.

Економічний прогноз для РФ 2019. Думки експертів


Видобуток нафти в Росії до 2019 року знизиться до 52 млн тонн. Експорт енергоресурсів в 2018 році зросте до 243 млн тонн, а в 2019-му досягне позначки в 2472 млн тонн.


У найближчі два роки видобуток газу виявиться на рівні 675 млрд кубометрів. В умовах нинішніх взаємин з Україною, обсяг поставок палива не перевищить 11 млрд кубометрів. Експорт на територію далекого зарубіжжя стабілізується на позначці 140 млрд кубометрів.


На думку Мінекономрозвитку, бюджет Росії до початку 2019 року продовжить залишатися дефіцитним, тому нинішнє завдання щодо скорочення федерального бюджету на 5% від реального вираження доведеться зберегти і далі.


Реальність для населення


Подорожчання рецесії стане причиною зниження реальних доходів людей, що буде спостерігатися і в переслідують роки. При вартості нафти до 35 доларів за барель падіння зарплат перевищить значення в 6%. На аналогічній позначці залишиться безробіття. На описуваному рівні життя погіршиться стан бюджетної сфери держави. Розвиток кризи стане причиною підвищення вартості більшості державних послуг.


У разі якщо до 2019 рік вартість нафти підвищиться до 50 доларів за барель, ситуація з доходами населення, звичайно ж, покращитися. Правда, досягти докризового рівня економіки країни вдасться тільки в 2020 році. Погіршення вартості держпослуг в такому випадку буде не таким критичним, як при сценарії з більш низькими тарифами на нафту.


Розвиток російського бізнесу


На сьогоднішній день спостерігається продовження адаптація економіки і бюджету РФ до нинішніх реалій скорочення надходжень. У такому разі середньострокова перспектива розвитку бізнесу не така вже й райдужна – підприємцям доведеться боротися за власне існування, а не дбає про можливий розвиток виробництва.

Економічний прогноз для РФ 2019. Думки експертів


На тлі досить жорсткої кредитно-грошової політики, створюються вельми несприятливі умови для інвестування невеликих підприємств. Якщо надалі продовжить зберігатися репресивний ухил внутрішньої політики, умови для розвитку малого і середнього бізнесу продовжать залишатися такими ж негативними.


Майбутнє для держави


З-за стійкого дефіциту бюджетної сфери, уряду РФ доводиться робити всі необхідні кроки для адаптації країни до нових реалій. На сьогоднішній день існує 4 напрямки боротьби з фіскальною кризою:

включення «друкарського верстата»;
підвищення податків;
збільшення приватизації;
зниження витрат.У будь-якому сценарії розвитку проведення приватизації обмежується 500 млрд рублів в рік. На думку економістів, збільшення масштабів зазначеного процесу позитивно б позначилося на проходження кризи. Це допомогло б зберегти якусь частину суверенного фонду і при цьому створити необхідні умови для створення конкуренції в економіці, сприяє зростанню ефективності окремих галузей і притоку капіталу.


У період рецесії підвищувати податки – не найправильніше рішення. Воно відразу ж позначиться на підприємствах, які можуть просто не витримати такої навантаження. Результат – закриття або відхід у тінь. Якщо ж говорити про можливості підвищення непрямих податків, таке рішення підвищити інфляцію, а її рівень на сьогоднішній день і так досить немаленький.

Економічний прогноз для РФ 2019. Думки експертів


Зниження витрат, нехай навіть і поступове, теж посилить рецесію. У разі успіху подібної заходи вдасться досягти збалансування російської економіки – інфляція знизиться до 3%, а дефіцит стабілізується на відносно безпечному рівні. Головна проблема криється в інституційному обмеження. На тлі скорочення бюджету більш впевнені в собі лобісти витісняють слабких, не звертаючи ніякої уваги на суспільну значимість існуючих видів витрат. Виходить, що зазначена міра «оптимізації» буде торкатися їх в найменшій мірі.


Поки що населення Росії досить лояльно ставиться до всіх проведених соціальним програмам, а у майбутньому подібний підхід може відбитися деградацією культурного і освітнього рівня людей, зростанням кількості захворювань і відкатом до періодів масової бідності. У підсумок вже в кінці 2018 року вичерпає себе Резервний фонд РФ, а до 2020 року зникнуть і всі ліквідні кошти ФНБ.


Емісійне фінансування бюджетного дефіциту сприятиме зростанню економічної нестабільності Росії. Якщо подібні вливання виявляться істотними, інфляція досягне свого двозначного значення, капітал почне йти, і, що прикро, відзначиться формування девальваційний-інфляційної спіралі. Надалі подібна модель призведе до зниження в реальному вираженні заощаджень населення, навіть у випадку, якщо емісійні вливання постараються забезпечити їх номінальне зростання. До речі, на даний момент навіть без додаткового фінансування російська економіка переживаємо часті підвищення інфляції і схилу до вивозу капіталу. Далі все залежить від поведінки економічних агентів, заздалегідь готуються до можливої політиці додаткового фінансування. У такому випадку вони будуть починати нарощувати власні активи.


Поки найбільші ризики для держави прогнозуються при ручному управлінні економікою: реальніше обсяги емісії в будь-який момент можуть минути безпечний межа, і в подальшому такий процес стане незворотнім. Підсумок – руйнування макроекономічної стабільності РФ. Виходить, що в середньо - і довгостроковій перспективі додаткове фінансування бюджету держави призводить до все більшого числа макроекономічних ризиків. До всього іншого, економіка держави поки сильно залежить від вартості нафти і високих показників інфляції.


Фінальне слово


Якщо на початку кризової ситуації макроекономічних можливостей вистачало для підтримки стабільності навіть на тлі санкцій, скорочення експортного доходу і контрсанкций, на сьогоднішній день подібні можливості практично повністю себе вичерпали. Прийшла пора зробити неприємний вибір між інтересами населення Росії та місцевого бізнесу.

Економічний прогноз для РФ 2019. Думки експертів


Будь-які зусилля, спрямовані на стабілізацію макроекономічного стану країни, не дадуть бажаного ефекту, якщо самі впливові корпорації не погодяться знизити власні «апетити» (оборонне лобі, афілійовані підрядники і силові структури).


Реальне вирішення проблеми – включення емісійних механізмів. Завдяки їм вдасться створити додаткове джерело фінансування на зміну колишньої виручці від реалізації нафти. Щоправда, в такому разі є можливість підвищення макроекономічних ризиків. Подібна політика стане причиною ще більш відчутного тиску на країну, ніж це спостерігалося раніше.


Так який же виявиться ситуація з економічним розвитком держави в 2019 році? Стане відомо тільки при безпосередньому наближенні згаданого тимчасового проміжку. До тієї ж пори залишається тільки сподіватися, що уряд РФ зробить все можливе, щоб зберегти і навіть поліпшити існуючі реалії для звичайних громадян, намагаючись не порушити при цьому роботу середнього та малого бізнесу.

Економічний прогноз для РФ 2019. Думки експертів
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають