• 18:53 – 2019 Рік Жовтої Земляної Свині 
  • 18:00 – Жіночі зачіски 2019: модні тенденції з фото 
  • 17:59 – Новий Рік 2019: якого кольору вбрання одягати дівчатам 
  • 17:59 – Жіночі стрижки 2019: модні тенденції з фото 

Прогноз для України на 2019 рік, що чекає? Економічний

Протягом останніх декількох років, після відгриміла по всьому світу економічної кризи, становище України на світовій арені занадто вже стало хитким. Щоб зрозуміти, який саме виявиться ситуація всередині держави найближчим часом, варто розглянути економічний прогноз для України на 2019 рік, що чекає.


Основні моменти


Нинішні перспективи незалежної держави на тлі всього, що відбувається всередині її суверенних кордонів стають все більш безрадужными. З одного боку, уряд робить все можливе, щоб підвищувати зарплати і пенсії свого народу, але з іншого, слід розуміти, що всі ці дії відбуваються виключно завдяки нескінченним фінансовим траншам західних країн.

Прогноз для України на 2019 рік, що чекає? Економічний


Приклад – транзит газу через країну. Ні для кого не є секретом той факт, що після закінчення будівництва нової гілки «Північного потоку», Україна просто втратить існуючого статусу транзитної держави на сучасному ринку енергоресурсів. За використання своїх земель в такому руслі держава щорічно отримувало 2 млрд доларів, 75% з яких віддавало за споживаний країною газ. Незабаром ця «лавочка закриється», а мова йде про суму, що дорівнює нинішнього дефіциту української скарбниці. Втративши подібної можливості, Україна більше не зможе використовувати зазначений аргумент для власної зовнішньої політики. Саме з цієї причини «Нафтогаз» не перестає судитися з «Газпромом» – українці всіма силами намагаються вичавити з Росії побільше коштів, поки така можливість взагалі існує. З-за такого підходу РФ і зважилася на будівництво обхідної гілки, заявивши при цьому, що всі існуючі привілеї України закінчаться в 2019 році. Зрозуміло, що нікому не хочеться вилізти з безкоштовною годівниці, а тому «Нафтогаз» зважився на відчайдушні заходи. Українці погодилися знизити нинішню вартість транзиту газу в 10 разів, лише б цей процес не припинявся.

Прогноз для України на 2019 рік, що чекає? Економічний


Легко проглядається парадоксальність ситуації: з одного боку Україна на весь світ оголосив про війну з російським агресором, але при цьому не припиняючи робити все можливе, щоб «противник» і далі дозволяв її користуватися власною газотранспортною системою. Насправді, російський уряд вже давно б ввело в експлуатацію нову гілку «Північного потоку», але у справу втрутилися США. Європейські країни продовжують відчувати гострий дефіцит газових поставок, тому відстрочка будівництва газопроводу відтягує економічний розвиток багатьох країн ЄС. Зрозуміло, що представники Білого дому не можуть цього не розуміти.


«Правильні» рішення влади


На сьогоднішній день українська економіка нагадує спроби потопаючого врятуватися – влада держави підтримують ілюзію стабільності за рахунок нескінченних судових рішення, завдяки чому економіка підтримується виплатами нескінченних неустойок та штрафів. Ось тільки на практиці більшість судів ЄС не поспішає підтримувати українську політику, а тому в будь-який момент можуть стати на бік Росії. Приклад – рішення Високо Суду Лондона. Визнана законною претензія РФ про стягнення з України боргу в 3 млрд доларів. Йдеться про гроші, наданих колишньому українському президентові Віктору Януковичу в якості авансу, напередодні укладення обумовлених раніше контрактів. Так як у підсумку всі домовленості залишилися виключно на словах, кошти доведеться повернути. Ще один удар по економіці держави. Українська влада побачили в такому рішенні упередженість англійського суду, а тому подали апеляцію. Поки за невиплату боргу нараховується пеня і, в разі програшу, оголошену раніше сума виявиться набагато вище.

Прогноз для України на 2019 рік, що чекає? Економічний


Тепер про те, що відбувається в державі зараз. Чиновники хочуть продати родовища золота, скасувати мораторій на продаж землі та карпатського лісу, а також самих великих, стратегічно важливих підприємств. Все це призведе до того, що цінне для країни сировину буде вивозитися з її території за копійчаними цінами. Надалі почнеться брак елементарних речей. Вільний продаж землі залучить західні корпорації. Ті почнуть використовувати найкращу в світі грунт для вирощування кормових і технічних культур. Всі вони зараз йдуть на експорт. Кількість гектарів, які використовуються поки під злакові культури, зменшиться до сміхотворного, а тому вартість хліба або інших продуктів виросте до небачених досі висот.


Головна ж проблема України залишається «на закуску» – виплата боргів МВФ. На сьогоднішній день зовнішній борг країни частково погашається за рахунок залишився золотовалютного резерву. Як доповнення уряд намагається залучити кошти інших держав покупками облігацій. Ось тільки на практиці реальних грошей, необхідних для погашення заборгованостей, так зібрати не вдасться. У результаті обсяг заборгованості за кредитами МВФ буде зростати в геометричній прогресії. Якщо цього року країні необхідно віддати валютного фонду 22 млрд доларів, а в 2018 – 4 млрд, то в 2019 ця цифра зросте аж до 13 млрд доларів. Щоб домогтися отримання чергових траншів Україна погодитися піти на крайні заходи: зниження заробітних плат, продаж державного майна, зростання комунальних тарифів та інше.

Прогноз для України на 2019 рік, що чекає? Економічний


Фінальне слово


Виходить, що в деякому роді 2019 рік для України може стати вирішальним. У зазначеному періоді країна переживе чергові президентські вибори, після яких вона залишиться без транзитного газу, з величезним боргом і з порожньою казною. Незважаючи на суперечки народу на нинішнього президента, йому дісталося від попередніх глав досить «багата» спадщину. А далі, всі спроби уряду підвищення зарплат і пенсії просто зведуться нанівець. Нинішні ж поблажки ЄС незабаром переростуть у вимоги повернути обіцяне.


На жаль, картина вимальовується не з приємних, і поки її неможливо прикрасити чимось позитивним. Залишається тільки сподіватися, що всі прийдешні потрясіння не позначаться на Україні ще з гіршого боку. Хочеться побажати багатостраждального народу держави, протягом всієї історії свого існування всіма силами боровся за власну незалежність, миру, процвітання і терпіння.

Прогноз для України на 2019 рік, що чекає? Економічний
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають