• 18:02 – До нового 2019 року залишилося 50 днів 
  • 19:36 – Прикольні та смішні тости на Новий рік 2019 у віршах 
  • 19:32 – Як і де відзначити корпоратив на Новий рік 2019: ТОП ідей для проведення свята 
  • 19:31 – Прикраса вікон до Нового року 2019 своїми руками: трафарети та шаблони з паперу сніжинки і гірлянди 

Економіка Білорусії на 2019 рік. Економічний прогноз

Перед початком нового періоду в житті кожної держави, хочеться поговорити про його можливе економічному розвитку. 2019 рік – час парламентських і президентських виборів у Білорусі, а тому непогано було б дізнатися, що чекає держава в найближчому майбутньому.


Нинішнє бачення ситуації


Як не крути, а кризове становище в країні спостерігається вже не перший рік. У нинішньої моделі політичного та соціально-економічного розвитку виходу з цієї ситуації просто немає. Виходить, що жодна з діючих політичних організацій держави не може знайти вирішення такої важливої проблеми. Як же бути? Прийшла пора оголосити докладний економічний прогноз у державі на 2019 рік.

Економіка Білорусії на 2019 рік. Економічний прогноз


На думку більшості експертів, у найближчі роки економічна криза в Білорусі буде продовжуватися. Незалежності країни нічого не загрожує, хоча існуючі білорусько-російські відносини посилюватися.


За словами економіста Світового банку Кирила Гайдука, в 2019 році в Білорусі все ж буде відзначатися невелике зростання ВВП – на 12% від нинішнього його показника. Зазначений процес має здійснюватися за рахунок відновлення зовнішнього попиту. Проблема внутрішнього і зовнішнього дисбалансу зможе врегульовуватися за рахунок фінансування з боку уряду РФ і посилення бюджетно-податкової політики. Всі ці кроки непогано було б доповнити реструктуризацією в секторі підприємств, формуванням більш вигідних умов для створення нових компаній і полегшення процесу ліквідації малоефективних підприємств. За рахунок зазначених заходів вдасться підвищити конкурентоспроможність основних експортних секторів економіки Республіки.


Глава представництва СБ в Білорусі Ян Чул підкреслив, що переорієнтація ситуації на бік диверсифікації експорту, а також підвищення конкурентоспроможності існуючих галузей сприятливо позначаться на зміцненні зростання прибутковості місцевої казни. Для цього, звичайно ж, доведеться прийняти ряд комплексних заходів, спрямованих на зростання продуктивності. Домогтися бажаного доведеться поступовим зниженням нераціонального витрачання праці. На сьогоднішній день капітал Білорусі – вигідне географічне розташування і висококваліфікована робоча сила. Саме це дає змогу державі інтегруватися в світову економіку з переходом на більш стабільний шлях економічної стабілізації.

Економіка Білорусії на 2019 рік. Економічний прогноз


Не варто забувати про ризики, пов'язані з залежністю майбутнього Республіки від експорту нафтопродуктів. Раніше зазначений сектор сприяв економічному зростанню держави, проте Білорусь виявилася занадто залежною від волатильності нафти і торгівлі оголошеними продуктами з Росією. Тому на даний момент доведеться подбати про створення дієвих механізмів згладжування аналогічних наслідків у майбутньому. Реальність – впровадження нафтових мит з метою посилення фіскальних буферів, замість нинішньої підтримки незапланованих витрат. Підсумок – можливість згладити вплив галузі на конкурентоспроможність інших галузей виробництва.


Вплив ЕИ-2019 на економіку республіки


В описуваному часовому проміжку на території Білорусі будуть проходити Європейські ігри. За словами місцевих властей, не надто вітають таке обставина, зазначена дія не буде звично помпезним. Прийшла пора показати душевність змагання.


Всі доходи від заходу будуть перенаправлені на покриття пов'язаних з організацією ЕИ витрат. На сьогоднішній день глобальна частина фінансового забезпечення події лягати на внутрішні джерела Республіки. У підсумку на економіці Білорусі Евроигры ніяк вплинути не можуть, а лише сприятимуть розвитку різних галузей держави.


Зараз уряд РБ веде переговори про те, щоб ЕИ-2019 призначити кваліфікаційними, перед майбутньою Олімпіадою в Токіо.


Розвиток сфери освіти


Уряд держави в парі з СБ в 2019 році почнуть реалізацію довгоочікуваного проекту, що стосується сфери освіти.


Глава представництва СБ в Білорусі повідомив, що організація вирішила прийняти запит Республіки про участь у цікавому проекті. На даний момент зазначена програма все ще розробляється, але стосується вона модернізації в загальноосвітній сфері. Головне завдання майбутніх змін – програма вищої школи повинна переорієнтуватися на потреби існуючого ринку праці.


Економіка Білорусії на 2019 рік. Економічний прогноз


Варто зазначити, що на сьогоднішній день держава вже провело певну роботу в зазначеній області. Наприклад, Білорусь стала частиною відомого Болонського процесу, використовуваного для вдосконалення сфери вищої освіти. Саме Світовий Банк може допомогти Республіці виконати всі зобов'язання у зазначеному напрямку, щоб існуюча система університетської освіти досягла міжнародних стандартів.


Крім цього СБ бере участь і в інших проектах соціальної сфери Білорусі. Наприклад, програма Моз, націлена на створення симмуляционных центрів при загальноосвітніх установах, що займаються навчанням фахівців у галузі охорони здоров'я. Такий крок допоможе майбутнім лікарям обробляти практичні навички на спеціальних манекенах. Такі установи повинні незабаром з'явитися на території всієї держави.

Економіка Білорусії на 2019 рік. Економічний прогноз


Фінальне слово


Виходить, незважаючи на всі нинішні, в майбутньому ситуація в країні все ж таки стабілізується. Щоб зрозуміти, який стане економіка Білорусії на 2019 рік, слід доля чимало важливих факторів. Всі вони говорять про бажання уряду країни зробити все можливе, для підвищення показників ВВП. Як саме реалізуються всі плани чиновників і який стане ситуація з розвитком Республіки в зазначеному часовому проміжку, стане зрозуміло лише в майбутньому.

Економіка Білорусії на 2019 рік. Економічний прогноз
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають