• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Якою буде пенсія по інвалідності в Україні 2019

У всіх країнах світу здійснюється підтримка фізично обмежених людей. Не є винятком і Україна. Уряд намагається створити максимально-сприятливі умови проживання для людей-інвалідів, і чільне місце відводиться пенсійним нарахуваннях. Очікується, що пенсія по інвалідності в 2019 році пройде процедуру індексації. Чи так це насправді? Чи зміниться сума нарахувань у інвалідів в Україні?
Якою буде пенсія по інвалідності в Україні 2019

Групи інвалідності - класифікація

Сумарний підсумок пенсії по інвалідності безпосередньо залежить від групи обмеження фізичної можливості. Чим більше людина обмежена в своїх можливостях, тим більша турбота здійснюється з боку уряду (в матеріальному і соціальному плані).

Визначити групу інвалідності людина самостійно не може. Висновок видає медична комісія, яка після всіх призначених медичних і апаратних досліджень визначає, яку групу інвалідності привласнити до звернувся до них людині.

Класифікація груп інвалідності та пенсійні виплати:

1 група. Людині, якій мед. комісією визначено 1 група інвалідності, отримує 100% суму звичайного допомоги. Дана категорія громадян сильно обмежена в фізичному плані, відповідно, працювати і забезпечувати себе самостійно вони не можуть. Як правило, за інвалідами 1 групи доглядають родичі або друзі. Якщо інвалід залишається на самоті, то до нього направляється працівник служби соцзабезпечення.
2 група. Для громадян даної категорії передбачена сума допомоги, яка дорівнює 90% від середніх обчислень. Інваліди 2 групи фізично не можуть виконувати складну і монотонну роботу, але вони здатні самостійно доглядати за собою. Якщо людина бажає, то він органи соціальної опіки можуть надати йому роботу, відповідну його можливостям.
3 група. Громадяни, яким мед. комісією присвоєно 3 група інвалідності, отримують 50% від суми середнього посібники. До даної категорії інвалідів відносяться люди, які мають тяжкі хронічні захворювання. Інваліди 3 групи здатні працювати, вони можуть самостійно обслуговувати себе. Якщо у працівника напрацьовано великий трудовий стаж, то він може претендувати на суму пенсії, яка дорівнює 85% від середнього обчислення допомоги.
Якою буде пенсія по інвалідності в Україні 2019

Якою буде пенсія по інвалідності в Україні 2019?

Щоб визначити розмір пенсії по інвалідності 2 групи, а також для інших груп, потрібно дізнатися суму прожиткового мінімуму. Від даного розміру залежить сумарний підсумок мінімальної пенсії, яка нараховується за віком. Від даного посібника залежить сума пенсійних нарахувань для інвалідів усіх груп.

У 2019 уряд України запланував тричі проіндексувати прожитковий мінімум, відповідно, це ж кількість раз будуть змінюватися суми пенсійних нарахування інвалідам.

На початку січня була здійснена перша в поточному році індексація прожиткового мінімуму. Його сума стала дорівнює 1497,00 грн. Інваліди, яким присвоєно 1 група, отримують 100% від зазначеної суми (1497,00 грн.), 2 групи - 90% (1347,30 грн.), 3 групи - 50% (748,50 грн.).
У липні відбудеться друга індексація соціальних виплат, відповідно, зміняться і суми виплат інвалідам - ​​1 група - 1564,00 грн. (Сума прожиткового мінімуму), 2 група - 1407,60 грн. (90%), 3 група - 782,00 грн (50%).
Завершальна процедура індексації призначена на грудень. У цей період сума прожиткового мінімуму підвищиться до 1638,00 грн., Відповідно, цю ж суму є пенсією по інвалідності для 1 групи (тобто 100% від допомоги). Для 2 групи визначено 90% (1474,20 грн.), Для 3 групи - 50% (819 грн.).


Реальний стан здоров'я, а також працездатність інваліда визначає медична комісія. Людині необхідно регулярно проходити призначений лікарями мед. огляд і підтверджувати відповідною документацією свій статус. До інвалідам, які фізично не можуть прийти на прийом і пройти всі призначені лікарями мед. дослідження, направляються працівники медичних установ. Після - вся документація і результати аналізів передаються на розгляд мед. комісії, яка дає висновок про присвоєння людині групи інвалідності.


Нещодавно стали відомі останні новини про пенсії по інвалідності в Україні.
У ЗМІ вказано, що з 2019 року пенсійні нарахування інвалідам будуть здійснюватися за іншими правилами. Тобто, зберігається залежність групи інвалідності та суми пенсії, але до зазначеного додається залежність здійснення інвалідом трудової діяльності і сумарний підсумок пенсійних нарахувань.
Якою буде пенсія по інвалідності в Україні 2019


Поки що офіційного підтвердження даного фактору немає, тому пенсія по інвалідності буде нараховуватися за колишніми правилами.
Якою буде пенсія по інвалідності в Україні 2019
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають