• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Перетин кордону з Україною з 1 січня 2019 року

В результаті подій, що відбулися за останні кілька років, політична обстановка між Україною і Росією значно погіршилася і загострилася. Це стало наслідком множинних провокацій, військового конфлікту і анексії українських територій. Україна прийняла ряд санкцій, спрямованих проти РФ, а також ввела військовий стан. Воєнний стан було прийнято всього на пару місяців, а по його закінченню політики хочуть ввести спеціальні правила для в'їзду на територію держави. Згідно з попередніми даними, в'їзд на Україну для росіян в 2019 році помітно ускладниться. В цілому вся процедура буде займати набагато більше часу, а контроль стане ще серйозніше.
Перетин кордону з Україною з 1 січня 2019 року


Які очікуються зміни?


Досить тривалий період часу українські політики вели дебати з приводу того, чи потрібно обмежувати росіянам в'їзд на територію держави. Спочатку обговорювалося повну заборону, але потім вони зійшлися на введенні ряду обмежень. Також обговорювалося введення візового режиму, а РФ пригрозила діями. Але поки остаточного рішення з цього приводу не було прийнято, а тому на даний момент віза для в'їзду на Україну для росіян не потрібна, зате знадобиться закордонний паспорт. Якщо людина робить спробу перетнути кордон без відповідних документів, то його відразу ж розгортають і відправляють назад.

Співробітники Міністерства закордонних справ України також розповіли про те, що в подальшому систему видачі дозволів на в'їзд планується поліпшити і частково автоматизувати, реалізувавши попередню реєстрацію. Її суть полягає в тому, що громадянину РФ потрібно буде подавати заявку через спеціальний сайт для отримання дозволу на в'їзд. Заявку потрібно буде подавати приблизно за місяць до поїздки. Однак в екстрених випадках, наприклад, у разі смерті близького родича, заявку можна буде подати раніше і оброблятися вона буде набагато швидше. Правда, даний сервіс все ще перебуває на стадії розробки, а тому користуватися ним просто не можна. На даний момент невідомо, коли буде реалізована попередня реєстрація для в'їзду в Україну, але поки громадянам РФ не потрібно подавати будь-які заявки, а перетнути кордон вони можуть просто так. Детальніше про долю цього рішення представники МЗС України повинні заявити вже на початку 2019 року.
Перетин кордону з Україною з 1 січня 2019 року


Підтвердження свого місця перебування

Раніше росіянам дозволялося перебувати на території держави без додаткових підтверджуючих процедур. Досить було просто перетнути кордон і отримати відповідний штамп від співробітників прикордонної служби із зазначенням часу і дати. Але українська влада вирішила значно посилити контроль за приїжджими і на те є свої причини. Однією з санкцій було внесення Росії до реєстру країн міграційного ризику, що має на увазі небезпеку жителів даної країни для українців. Тепер же всім росіянам без будь-яких винятків доведеться реєструвати своє тимчасове місце проживання в Україні. Робити це потрібно в відділі органів внутрішніх справ за місцем проживання незалежно від тривалості поїздки, її цілей та інших особливостей.
Перетин кордону з Україною з 1 січня 2019 року

Біометрична перевірка

Насправді нові правила в'їзду в Україну для громадян Росії ще серйозніше, ніж здається на перший погляд.
Ще один нюанс, про який потрібно обов'язково знати, полягає в проходженні біометричного контролю. Якщо поглибиться в це вимоги, то жителям РФ для спокійного проходження кордону доведеться надати всі 10 відбитків пальців рук. Насправді на це погоджуються далеко не всі, адже люди просто не хочуть передавати іншій країні подібну інформацію. Для таких випадків українська сторона передбачила можливість відмови, за якою слідує спеціальна перевірка. Вона являє собою повноцінне вивчення всієї доступної про людину інформації, документів і не тільки. В кінці перевірки осіб запрошується на співбесіду і тільки після цього українська сторона приймає рішення про те, чи варто йому дозволяти перетинати кордон або ж цього робити не варто.

Звичайним жителям Росія ніяк не ухилитися від цієї процедури. Навіть тим, у кого є біометричний паспорт з подібною інформацією все одно потрібно надавати відбитки пальців. Однак було прийнято рішення не піддавати цій процедурі певні категорії людей, серед яких:

Неповнолітні громадяни.
Дипломатичні представники.
Члени екіпажів поїздів, кораблів, судові комісії і не тільки.Перелік обов'язкових документів

Незважаючи на те, що першіння про візовий режим так і не було прийнято, для успішного перетину державного кордону недостатньо просто мати при собі закордонний паспорт. Уряд України також визначив перелік обов'язкових і ситуаційних документів і необхідну грошову суму на кожен день перебування в країні. Але потрібно розуміти що то, які потрібні документи для в'їзду в Україну для росіян в 2019 році, майже повністю залежить від конкретної ситуації, мети візиту і інших чинників. Виходить, що крім звичайного закордонного паспорта, житель Росії повинен мати при собі:

Довідку про те, що на його банківському рахунку міститься певна грошова сума, якої цілком вистачити для комфортного перебування в Україні. Ця довідка не потрібна в разі, якщо у людини ця сума є при собі в готівковому вигляді.
Заздалегідь заброньовані або куплені квитки на літак, потяг чи будь-яке інше транспортний засіб, який доставить людини назад. Таким чином, житель РФ підтверджує, що він має намір повернутися назад і не хоче залишатися в Україні надовго.
Спеціальне запрошення, яке оформляється жителем України. Зазвичай в цьому запрошенні вказуються дані росіянина, який зібрався перетинати кордон і дані приймаючої цю людину боку. Також запрошення визначає ряд обов'язків, які обидві сторони повинні виконувати.
Документи від туристичної компанії і ваучери, якщо людина їде з туристичною метою.

Часто виникають питання з приводу того, чи потрібно запрошення для в'їзду в Україну. Насправді запрошення від української сторони є необов'язковим документом. Це лише папір про те, що один з жителів України погоджується прийняти громадянина РФ і доручається за нього. Зазвичай такий документ оформляють родичі або друзі. В такому випадку приймаюча сторона бере на себе всі витрати на забезпечення росіянина всім необхідним.

Також потрібно розуміти, що представники прикордонної служби можуть і не зажадати додаткові документи. Часто вони запитують один тільки закордонний паспорт. Інші папери та підтвердження можуть знадобитися в певних ситуаціях, наприклад, якщо людина викликає підозру. Виходить, що значно ускладниться в'їзд на Україну для росіян в 2019 році 16-60 років, а саме для чоловіків. Чоловікам даного віку буде приділятися найбільша увага, адже вони можуть бути загрозою для національної безпеки України. Їм точно краще мати при собі всі необхідні документи, щоб поїздка пройшла максимально швидко і просто.
Перетин кордону з Україною з 1 січня 2019 року


Максимальний термін перебування в країні

Важливим є те, що поки немає ніякої інформації щодо зміни максимального терміну перебування в Україні. Якщо ніяких змін не буде прийнято найближчим часом, то і далі буде діяти спеціальна постанова, яка набрала чинності ще в 2012 році. У цій постанові сказано, що громадянам Росії дозволяється перебувати на території України не більше трьох місяців протягом шести місяців з моменту першого візиту в країну. Сумарно дозволяється перебувати на території держави не більше шести місяців на рік. Цієї постанови потрібно обов'язково дотримуватися. Навіть за найменші порушення доведеться сплатити значний штраф, а при серйозних порушеннях вже застосовуються вкрай жорсткі заходи покарання.

Також потрібно не забувати, що в'їзд в Україну для росіян на машині дозволяється зробити за спрощеною процедурою. Для цього потрібно мати при собі майно і грошові кошти, сумарна вартість яких не перевищує 10 тисяч євро. При цьому є додаткові обмеження на максимальну готівкову суму на руках і максимальна вага вантажу, що перевозиться. При щонайменшій невідповідності доведеться проходити стандартну процедуру.
Перетин кордону з Україною з 1 січня 2019 року
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають