• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Пенсійний вік в Україні 2019 для жінок і чоловіків

Пенсійний вік являє собою якусь планку, по досягненню якої людина може звертатися до компетентних органів з метою оформлення пенсійних виплат і припиняти свою трудову діяльність. Зараз в Україні дана тема перебуває на слуху, оскільки представники МВФ виступили з вимогою підвищити цю планку. Однак український уряд не стало безпосередньо підвищувати планку, політики просто підвищили стаж для виходу на пенсію. Такі нововведення викликали чималий резонанс і навіть затьмарили всі ті позитивні зміни, наприклад, зміна механізму формування посібники та перерахунок грошового забезпечення громадян. Нова система влаштована так, що українцям з кожним роком потрібно буде все більше і більше стажу для того щоб вийти на пенсію.
Пенсійний вік в Україні 2019 для жінок і чоловіків

Що нового приносить реформа, і як тепер будуть жити українці?

Насправді все зміни, які впроваджувалися в ході пенсійної реформи, мали не тільки позитивні наслідки, але і негативні. Однак в очі кидається саме підвищення пенсійного віку в Україні. Суть проблеми полягає в тому, що за основу бралася європейська модель пенсійної системи. Ось тільки в Європі пенсіонери живуть набагато довше, а в Україні середня тривалість життя недостатньо велика. Деякі експерти кажуть, що українці просто не будуть доживати до бажаної пенсії. В іншому нововведення, які привносить пенсійна реформа, виглядають наступним чином:

Для оформлення допомоги за віком тепер недостатньо просто досягти встановленої вікової планки. Українець повинен в обов'язковому порядку мати певний страховий стаж.
Зміна пенсійного віку в Україні не скасовує дострокового виходу на пенсію. Це можуть зробити представники певних професій, яким згідно із законодавством покладено достроковий відпочинок. Однак варто згадати, що перелік таких категорій громадян поступово скорочується, а тому посібники за вислугою років скоро заберуть у більшості українців. Є й інша умова, згідно з яким на заслужений відпочинок можна піти раніше при досягненні 40 років страхового стажу. Але така умова є майже нереальним.
Ті громадяни, які за період своєї трудової діяльності не набрали 15 років страхового стажу, тепер не будуть отримувати пенсійні виплати. Замість цього їм будуть надаватися соціальні допомоги, розмір яких значно менше звичайної пенсії.
Якщо людині для отримання мінімальної пенсії не вистачає кількох років страхового стажу, то ці роки можна просто докупити. Проблема полягає в тому, що ціна одного такого становить близько 17 тисяч гривень. Експерти стверджують, що за таку ціну ніхто навіть не подумає докуповувати року.
Період до кінця 2020 року є перехідним, а тому для нього будуть діяти особливі правила. Одне з таких правил полягає в тому, що особам, які не мають необхідного страхового стажу, по досягненню пенсійного віку тимчасово буде нараховуватися соціальна допомога.

Ситуація склалася так, що умови виходу на пенсію в 55 років виглядають дійсно нереально. Однак поки що ніхто не планує робити якісь додаткові зміни, а тому українським пенсіонерам і тим, хто тільки планує піти на заслужений відпочинок, доведеться задовольнятися саме цими правилами.
Пенсійний вік в Україні 2019 для жінок і чоловіків

Про що ще потрібно знати?

На самому змін, які стосуються вікової планки і питання оформлення виплат набагато більше, ніж здається на перший погляд. Останні новини про пенсійний вік в Україні 2019 нагадують про те, що тепер до питання страхового стажу будуть ставитися набагато серйозніше. Уповноважені органи будуть перевіряти всі відрахування, зроблені за період з початку 2004 року. Якщо за якийсь місяць відрахування були зроблені, то цей час не зарахується в загальну суму страхового стажу. Виходить, серйозно постраждають ті українці, які отримували «сірі» заробітні плати. У той же єдиним доказом наявності стажу можна буде вважати лише записи в трудовій книжці і інші офіційні підтвердження.

Також потрібно знати, що тепер в стаж не буде враховуватися період служби в армії. Те ж саме стосується і відпустки у зв'язку з вагітністю, аспірантури, навчання у вищому навчальному закладі і не тільки. А тому добути потрібні роки страхового стажу стало набагато важче.

Збільшений пенсійний вік в Україні в 2019 році - не єдина проблема, адже до того ж була змінена формула, по якій розраховувався розмір допомоги звичайного українця. Справа в тому, що тепер коефіцієнт одного року страхового стажу становитиме не 1,35%, як це було раніше, а всього лише 1% від зароблених коштів. Виходить так, що до впровадження подібних змін в більшості випадків громадяни могли розраховувати на ставку в розмірі 40%, але тепер за ті самі 30 років стажу покладається лише 30%.

Останнє досить важлива зміна, що стосується пенсійного забезпечення українців, полягає у впровадженні накопичувальних пенсій. Зараз ця система тільки впроваджується, а для її успішної реалізації було створено кілька додаткових фондів. Виходить так, що в майбутньому розмір пенсійного забезпечення людини безпосередньо залежатиме від того, як довго і часто він робив внески. Грубо кажучи, українці будуть потроху відкладати собі гроші на старість. Однак поки політики не вирішили, яка буде встановлена ​​ставка і якими будуть інші особливості. Головний плюс полягає в індивідуалізації пенсійного забезпечення. Українці будуть працювати самі на себе, а не на інших громадян.
Пенсійний вік в Україні 2019 для жінок і чоловіків

Детальніше про те, що чекає українців в 2019 році

Оскільки рішення про підвищення планки пенсійного віку було прийнято не так давно, нововведення на даний момент несуттєві. Тому в 2019 році умови подачі документів на заслужене посібник залишаються адекватними. Отже, зараз умови виглядають таким чином:

Пенсійний вік для чоловіків 2019 Україні становить 60 років в тому випадку, якщо їх страховий стаж становить не менше 26 років. Жінки, маючи такий страховий стаж, можуть піти на бажану пенсію відпочинок вже в 59 років.
Українці, чий страховий стаж становить від 16 до 26 років, можуть перестати працювати і подавати документи на оформлення допомоги вже в 63 роки. Це стосується жінок і чоловіків.
Якщо страховий стаж людини становить 15 років або трохи більше, то він може звертатися в служби з метою оформлення виплат лише в 65 років. Ось такий буде пенсійний вік для жінок в Україні і чоловіків.


Виходить, що на даний момент умови виходу на пенсію змінилися несильно. Однак в подальшому планка буде поступово підвищуватися, що негайно призведе до погіршення всієї ситуації.

Чого чекати надалі?

Вся та частина реформи, яка стосується підвищення планки пенсійного віку, розписана аж до 2028 року.
Те, який вік виходу на пенсію в Україні буде через кілька років, можна дізнатися за допомогою спеціальної таблиці, яка знаходиться у відкритому доступі. З цього можна зробити висновок, що збільшення планки буде дійсно суттєве. Грубо кажучи, за кожен календарний рік до величини необхідного страхового стажу буде додаватися півроку. В результаті для того щоб через десять років подати документи на оформлення допомоги потрібно буде мати приблизно 30 років страхового стажу. Це призведе до того, що українці почнуть виходити на пенсію не в 60-63, а лише в 66-68. При цьому уряд зробив акцент на тому, що всі ці зміни можуть переглядатися протягом усього часу і при необхідності графік підвищення планки страхового стажу може продовжуватися. При цьому українці сподіваються, що через кілька років ці зміни будуть переглянуті і прибрані. Але поки ніякої офіційної інформації щодо цього немає.
Пенсійний вік в Україні 2019 для жінок і чоловіків

Як відреагувала громадськість?

Насправді українці відреагували вкрай негативно на дані зміни. Вони стверджують, що вся ця нова система є сущим маренням. Багато експертів закликають представників влади переглянути розроблену таблицю підвищення пенсійного віку, адже вона не відповідає українським реаліям і для багатьох пенсія за віком скоро стане неможливою мрією. Ось тільки основна проблема полягає в тому, що дані зміни - це пряма вимога представників Міжнародного валютного фонду. Якщо не виконувати ці вимоги, то країна просто не отримає черговий грошовий транш, в якому вона сильно потребує. Саме тому поки зміни в кращу сторону просто неможливі, а тому українцям доведеться миритися з нинішніми правилами.
Пенсійний вік в Україні 2019 для жінок і чоловіків
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають