• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Норма годин на 2019 рік в Україні. Таблиця

Продуктивність праці багато в чому залежить від графіка роботи, який дозволяє ефективно розподілити завдання і отримати максимальний результат. Але не слід забувати і про повноцінний відпочинок, який забезпечує високі показники роботи. В Україні не передбачена загальна тривалість робочого часу. Норма встановлюється в залежності від тривалості робочого дня і кількості вихідних. Необхідно враховувати і специфіку режиму роботи.

Міністерство соціальної політики щорічно розміщує на офіційних ресурсах загальні рекомендації щодо розрахунку годин, які разом з вимогами трудового законодавства допомагають професіоналам скласти робочий графік. Як економістам і бухгалтерам, так і робочим буде корисний виробничий календар, де вказується норма годин на 2019 рік в Україні, таблиця якого містить точні дані про тривалості часу. Детальний огляд дозволяє самостійно визначити як повний тиждень, так і скорочену, а також загальний фонд годин на певний період.
Норма годин на 2019 рік в Україні. ТаблицяВимоги законодавства: що необхідно враховувати?


Норма часу на 2019 рік в Україні встановлюється в межах не більше ніж 40 робочих годин.
Але на практиці підприємство може встановлювати і меншу тривалість тижня, виходячи з колективного договору. Перелік осіб, для яких передбачено скорочення тривалості робочого часу, а також дані щодо кількості годин містяться в Трудовому кодексі.

При розрахунку необхідно враховувати кілька ключових моментів:

для працівників з неоднаковою тривалістю роботи фонд годин на певний період розраховується окремо в індивідуальному порядку для кожного;
перед святами і днями, які державою визначені як неробочі, тривалість робочого дня зменшується на 1 годину (даний пункт не враховує категорії, яким згідно із законодавством встановлена ​​менша норма годин).


Зверніть увагу! Зменшення тривалості трудового дня на 1 годину має значення при обчисленні норми годин за місячний період, але розрахунок оплати проводиться виходячи із зазначеної суми окладу та тарифу ставки.

Покрокові рекомендації

Для визначення норми тривалості робочого часу необхідно використовувати наступний алгоритм:

В першу чергу потрібно підрахувати кількість вихідних за необхідний період.
Необхідно врахувати офіційно встановлені неробочі дні.
Розраховують загальну суму днів, в які працівники будуть відпочивати (вихідні + свята + неробочі).
Встановлюють фонд робочого часу як різницю між календарними днями необхідного періоду і кількістю днів, в які підприємство не буде працювати.
Визначають тривалість робочого часу в дні перед святами (необхідно враховувати скорочення на 1 годину).
Обчислюють норму годин за необхідний період шляхом підсумовування тривалості часу за робочі дні в залежності від режиму роботи підприємства (шестиденний або п'ятиденний робочий тиждень).


Норма годин на 2019 рік в Україні. Таблиця

Перенесення вихідних і робочих днів

Календар робочого часу містить дані про робітників, святкових і вихідних днях. Перелік дат свят щорічно визначається на державному рівні. У 2019 виділяють наступні неробочі дні:

01.01. - Святкування Нового року;

07.01. - Православне Різдво;

08.03. - День жінок, встановлений на міжнародному рівні;

01.05. - День праці і робочих;

09.05. - День Перемоги;

28.06. - День Конституції;

14.10. - День українського захисника;

25.12. - Католицьке Різдво.
Норма годин на 2019 рік в Україні. Таблиця


Для підприємств з п'ятиденним режимом роботи при розрахунку необхідно враховувати перенесення дати свята, який випав на вихідний, на наступний робочий день. Зазначене стосується до наступних дат:

28.04. - Великдень;

16.06. - Релігійне свято Трійці;

24.08. - День Незалежності.

Всього в 2019 році 11 офіційних святкових днів.

Зверніть увагу! Для підприємств, робочий тиждень на яких становить 6 днів, перенесення дат не передбачено.

Необхідність перенесення святкових дат має характер рекомендації, роботодавець має право самостійно прийняти рішення про введення в дію цього заходу шляхом видачі відповідного наказу. Оскільки графік робочого часу змінюється, то зміни торкнуться також відпусток і інших виходів на роботу.

Якщо з перенесенням вихідних днів складнощів не виникає, то щодо робітників не все зрозуміло. Згідно з законодавством відповідна рекомендація повинна бути оприлюднена не пізніше, ніж за 3 місяці до дати першого перенесення. Офіційне розпорядження від Кабінету Міністрів встановлює в 2019 році 3 робочих суботи: 11 мая 21 і 28 грудня. Таке рішення викликане необхідністю зберегти баланс фонду робочого часу в зв'язку з перенесенням святкових дат. З іншого боку українські працівники отримують додаткові вихідні дні для повноцінного відпочинку.

Депутати не прийшли до єдиної думки щодо доцільності перенесення. Деякі призводять як приклад європейські країни, в яких дана практика не застосовується. Оскільки питання залишається відкритим і дискусії тривають то можливо в найближчому часі варто очікувати змін.

Зверніть увагу! В ситуації коли роботодавець має намір ввести в дію рекомендацію, необхідно видати відповідний наказ після узгодження з профспілкою. Дата видачі повинна бути не пізніше, ніж за 60 днів до першого перенесення.

Кількість годин для підприємств з різним графіком роботи

Норма тривалості робочого часу в Україні міститься в таблиці. Дані наводяться виходячи з режиму роботи підприємства.

Норма годин на 2019 рік в Україні. Таблиця


Норма годин 2019 Україна для підприємств, графік роботи яких передбачає в якості вихідних 2 дні, визначається виходячи з тривалості робочого часу. Як приклад необхідно розглянути наступні розрахунки:

Для робочого тижня, яка становить 40 годин -1 993;
Для тривалості в 39 годин посилання - 1 950;
Для 38,5 годин в тиждень посилання - 1 925;
При робочому дні тривалістю 7,2 години (в тиждень 36 годин) - для споживання це 1 800;
При тривалості в 6,6 годин посилання - 1 650;
Для шестигодинного дня (30 годин на тиждень) - 1500.
При тривалості 25 годин в тиждень - 1 250.
При 24-годинному - 1 200.
При 20-годинному - 1 000.
При 18-годинному - 900.

Норма годин на 2019 рік в Україні. Таблиця
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають