• 23:56 – Модні кольори 2019 – топ найпопулярніших відтінків за версією Пантон 
  • 23:49 – Пуховики 2019 – модні тенденції, тренди, кольори, довжина 
  • 23:45 – Модні сережки 2019 – тенденції в ювелірній моді і біжутерії 
  • 23:43 – Шуби – модні тенденції 2019 – 50 фото натуральних і моделей з еко-хутра 

Вибори до Верховної Ради України в 2019 році. Дата

Незважаючи на нетривалий період перебування нашої країни в статусі незалежної держави, вона вже пережила кілька етапів як президентських, так і парламентських виборів. Під поняттям парламентських виборів мається на увазі процес вибору громадянами країни депутатів, які увійдуть до складу вищого законодавчого органу. В Україні єдиним законодавчим органом є Верховна Рада. Розглянемо, коли парламентські вибори в Україні 2019 року, і яких результатів варто очікувати від голосування.
Вибори до Верховної Ради України в 2019 році. Дата


Дати виборів в Україні

Поточний рік повинен стати для нашої країни роком виборів. Адже в одному періоді пройде голосування і за нового президента, і за новий склад парламенту. Між цими етапами зміни державної влади запланований інтервал в шість місяців. Варто зазначити, що виконання інтервалу можливо при відсутності непередбачених обставин державного значення.

Згідно з графіком, затвердженим чинним парламентом, президентські вибори будуть проводитися в останню неділю березня, а саме 31 числа місяця. А вибори народних депутатів України відбудуться 27 жовтня. Цього року українці обиратимуть уже дев'ятий скликання Верховної Ради.
Вибори до Верховної Ради України в 2019 році. Дата


Хто претендує на місце в парламенті

Попередньо чергові вибори в український парламент заплановані на закінчення жовтня.
Соціологи почали проводити дослідження про можливе розташування політичних сил у парламенті ще два роки тому. Результати таких опитувань підтвердили, що голоси українців розподілятися зовсім іншим чином, ніж на минулих виборах. Пояснюється ця ситуація тим, що діючі політичні сили не виправдали довіри громадян і не виконали своїх обіцянок.

Наприклад, за результатами онлайн-голосування в 2017 році партія «Народний фронт», головою якої є колишній прем'єр-міністр А. Яценюк, отримала не більше двох відсотків голосів. Варто відзначити, що на минулих виборах ця політична сила стала переможцем, набравши більше двадцяти двох відсотків голосів українців. З нинішніми показниками шанси потрапити в парламент у партії відсутні.

Помітно здає позиції і партія чинного президента країни. На минулих виборах блок «Солідарність» поступався згаданої вище партії позиції всього на один відсоток. На сьогодні політична сила набирає не більше дванадцяти відсотків голосів. Знизилися показники голосів і у партій Юлії Тимошенко і Андрія Садового. Зараз вони з працею набирають до десяти відсотків.

При цьому, складаючи прогнози на вибори в ВРУ 2019 року, фахівці відзначають, що політичні сили, раніше входять до складу «регіонів», отримали аналогічну кількість голосів, як і на попередньому голосуванні. Сьогодні підтримати «Опозиційний блок» можуть не більше десяти відсотків виборців.

У порівнянні з попереднім голосуванням підвищуються позиції «Радикальної партії», на чолі якої стоїть скандальний депутат Олег Ляшко. Зараз за неї віддають голоси близько п'ятнадцяти відсотків українців. Також з'явився шанс потрапити до складу парламенту у деяких партій, які не отримали необхідної підтримки виборців в минулому етапі. До таких відносяться політичні сили, очолювані В. Рабиновичем, О. Тягнибоком, А. Гриценком.

Особливості виборів до Верховної Ради

Згідно з законодавством України до складу парламенту пройдуть 450 депутатів. Члени парламенту визначаються за змішаною Пропорційні-мажоритарною системою. Політичні партії, які отримали достатню кількість голосів виборців на загальнодержавному окрузі, визначають 225 депутатів. Кількість зайнятих місць в новообраному парламенті для кожної окремої партії залежить від відсотка голосів, отриманих нею на виборах. Решта місць займають кандидати одномандатних округів. За мажоритарною системою можуть висуватися як партії, так самовисуванці. На підставі результатів загальнодержавних і місцевих виборів в Україні поточного року буде складено новий парламент.

На посаду народного депутата України можуть претендувати громадяни країни, які досягли віку 21 рік на момент проведення голосування. Обов'язковою умовою є проживання кандидата на території нашої держави не менше ніж п'ять років до виборів, а також наявність державного права голосу. Варто пам'ятати, що до складу парламенту не може бути прийнятий кандидат, який має судимість за вчинення умисного злочину. Винятком є ​​випадки, коли судимість знята, або погашена на законних підставах.
Вибори до Верховної Ради України в 2019 році. Дата


Чи будуть дострокові вибори

Останнім часом багато засобів масової інформації повідомляють про можливість проведення дострокового голосування за депутатів парламенту. Тому багатьох громадян цікавить питання, коли вибори до Верховної Ради України в 2019 році. Згідно з офіційною заявою глави чинного парламенту А. Парубія, проведення дострокового голосування не буде. Вибори нових депутатів пройдуть в кінці жовтня цього року, як і заплановано урядом.

Коли під час засідання Погоджувальної ради від декількох його учасників було почуто про можливість дострокових виборів, спікер категорично присік ці висловлювання. Ніякої законної підстави для даного сценарію немає, а чутки про дострокові вибори регулярно поширюються на протязі існування Верховної Ради. Парубій стверджує, що непідтверджена інформація поширюється з метою дестабілізувати процес підготовки до загальнодержавного голосування.

Ймовірно, подібна ситуація є частиною сценарію зовнішніх політичних сил. Незважаючи на це вибори українського парламенту дев'ятого скликання відбудуться в останню неділю жовтня, як і вимагають конституційні норми. Найближчим часом офіційно стартує передвиборча агітація претендентів на місце в парламенті. Старт кампанії заплановано на наступний день, після закінчення реєстрації кандидатів у депутати Центральною виборчою комісією. А за тиждень до проведення голосування агітація повинна бути припинена всіма політичними силами.
Вибори до Верховної Ради України в 2019 році. Дата
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають