• 23:56 – Модні кольори 2019 – топ найпопулярніших відтінків за версією Пантон 
  • 23:49 – Пуховики 2019 – модні тенденції, тренди, кольори, довжина 
  • 23:45 – Модні сережки 2019 – тенденції в ювелірній моді і біжутерії 
  • 23:43 – Шуби – модні тенденції 2019 – 50 фото натуральних і моделей з еко-хутра 

Скільки додадуть пенсіонерам в 2019 році в Україні

Всіх, хто пішов в заслужений відпочинок після закінчення робочої діяльності хвилює питання про державну допомогу - пенсії. Щороку порядок нарахування, сума виплат змінюється, пенсійний вік з кожним роком піднімають. У 2016 році було прийнято кілька реформ, серед яких і пенсійна. Реформа передбачає підняття пенсійного віку, збільшення виплат. Зараз багатьох українців хвилює питання, які добавки до пенсій в Україні в 2019 році дадуть українцям?

Скільки додадуть пенсіонерам в 2019 році в Україні

Трохи про пенсійну реформу

Пенсійна реформа передбачає підвищення трудового стажу, в результаті чого буде збільшений пенсійний вік. З 2019 року пенсії українцям будуть призначати за таким принципом:

в шістдесят років на заслужений відпочинок зможуть вийти чоловіки, жінки, робочий стаж яких становить двадцять шість років;
пенсіонери, що працюють на офіційній основі від шістнадцяти од двадцяти шести років, підуть на пенсію в шістдесят три роки;
люди, які пропрацювали менше шістнадцяти років на офіційній основі, підуть на пенсійний відпочинок в шістдесят п'ять років.


З кожним роком робочий стаж збільшується (разом з ним вік виходу на пенсію). До 2028 року мінімальний робочий стаж збільшиться до тридцяти п'яти.

Друга умова реформи - порядок нарахування пенсійних виплат. Якщо раніше із зарплати працюючих щомісяця отчислялась певна сума в пенсійний фонд, то згідно з реформою буде діяти накопичувальна система. Вона має на увазі добровільне відкладення грошей із зарплати на протязі всієї робочої діяльності. Тобто, людина сама вибирає фонд (є державні фонди, є приватні), відкладає гроші (сума вкладень може бути який завгодно), після закінчення трудової діяльності людині нараховують пенсію відповідно до його накопичуваннь.
Скільки додадуть пенсіонерам в 2019 році в Україні

Пенсійна накопичувальна реформа має кілька плюсів:

пенсіонер сам вибирає установу, куди хоче вкласти свої гроші, фонд може бути один для всіх майбутніх пенсіонерів (державний), є ще недержавний (людина в будь-який час може перейти в іншу установу);
частина суми від зарплати (майбутня пенсія) без згоди вкладника не зможе розподілятися, це особисті кошти, на які уряд країни жодним чином не претендує;
накопичувальна система має можливість (в разі смерті пенсіонера, якому були нараховані кошти) передати оставшеюся частина коштів родичу, тобто пенсійний депозит можна передати у спадок.


За словами експертів, є кілька мінусів такої системи, один з яких нестабільність курсу гривні.

Пенсійна реформа також передбачає збільшення державних виплат. З 2019 року, коли реформа вступить в силу, підвищення пройде в два етапи: в грудні (після підняття прожиткового мінімуму, саме від цього критерію залежить, скільки додадуть пенсіонерам в Україні), в березні.

Сума пенсійних виплат в 2019 році

Після того, як пенсійна реформа вступила в силу, всіх став хвилювати питання, які будуть добавки в 2019 році в Україні? У наступному планується два етапи підвищення пенсій: у грудні, після затвердження бюджету, в березні. Перший етап - підвищення суми для покупки їжі, всього необхідного для життєдіяльності, оплати комунальних послуг (прожитковий мінімум). Коли підвищують прожитковий мінімум, автоматично підвищуються державні виплати (пенсії, допомога на дитину, виплати інвалідам). У грудні був прийнятий бюджет, згідно з яким мінімальний розмір усіх виплат зріс на шістдесят дві гривні.

З січня нового року планують також підвищити зарплату українцям, які працюють на офіційній основі. Таким чином, розмір пенсійних виплат також буде збільшений. Зараз мінімальна зарплата складає 3723 гривні. З першого січня сума буде збільшена до 4170 гривень. Зовсім іншу суму отримуватимуть працюючі пенсіонери, в Україні планують перерахувати пенсії.

Згідно з новою пенсійну реформу, розмір пенсії від мінімальної зарплати буде залежати для тих, хто пропрацював на роботі від тридцяти до тридцяти п'яти років, вийшов на заслужений відпочинок у віці шістдесяти п'яти років. Люди, які мають стаж більше тридцяти років, заслуговують на суму виплат, яка дорівнює сорока відсоткам мінімальної зарплати.

З першого березня 2019 року уряд України планує збільшити доходи українців, які частково перекриють підвищення цін на продукти харчування, комунальні послуги, речі першої необхідності (індексація пенсій). В останній раз такі кроки урядом були зроблені в 2007-му році. Раніше пенсії нараховували, виходячи із зарплати за три роки до виходу на пенсію, з середньої зарплати по країні, кількості робочого стажу. Тепер до уваги братиметься показник зростання цін за попередній період (50%), сума середньої заробітної плати по всій країні (також 50%).

На питання, скільки додадуть до пенсій в 2019 році в Україні, відповідь така: якщо людина отримувала мінімальну пенсію в розмірі 1540 гривень, то після індексації він буде отримувати 1923,51 (якщо інфляція становила 10,1%, мінімальна зарплата - 20%) .
Скільки додадуть пенсіонерам в 2019 році в Україні


«Перерахунок пенсій»

У 2019 им перерахунок пенсій буде відбуватися щорічно, з початку року планують підвищити виплати військовослужбовцям, які вийшли на пенсію, з березня місяця - всім іншим. Це означає, що з веденням реформи пенсії будуть нараховуватися з огляду на підвищення цін на необхідні речі, рівень заробітку.

Перерахунок пенсій в Україні працюючим пенсіонерам відбудеться першого квітня 2019 року. У ЗМІ ходили чутки, що з проведенням реформ виплати працюючим пенсіонерам зменшать на п'ятнадцять відсотків. За словами міністра, інформація неправдива. Пенсіонерам не потрібно буде вибирати між роботою, пенсією. З 2019 року планується підвищення пенсії людям, які досягли пенсійного віку, мають великий стаж роботи, продовжують робочу діяльність, отримують малу заробітну плату. Зараз мінімальна сума пенсій працюючим пенсіонерам становить 2501 гривня, максимальна - 3332 гривні.
Скільки додадуть пенсіонерам в 2019 році в Україні
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають