• 23:56 – Модні кольори 2019 – топ найпопулярніших відтінків за версією Пантон 
  • 23:49 – Пуховики 2019 – модні тенденції, тренди, кольори, довжина 
  • 23:45 – Модні сережки 2019 – тенденції в ювелірній моді і біжутерії 
  • 23:43 – Шуби – модні тенденції 2019 – 50 фото натуральних і моделей з еко-хутра 

Соц виплати на дітей 2019 Україна

Мабуть, ні для кого не секрет, що демографічна ситуація в Україні вже протягом останніх 5 років залишається досить складно. Згідно зі статистичними даними, країна знаходиться аж на 180 місці за рівнем народжуваності в світі. Тим часом, середня тривалість життя все швидше зменшується. Не будучи впевненими в завтрашньому дні, українки відмовляються народжувати. Виправити ситуація, рекомендують деякі аналітики, можна, якщо істотно збільшити соц. виплати на дітей 2019 в Україні.
Соц виплати на дітей 2019 Україна


ПМ для дітей

Як відомо, для розрахунку суми основних соціальних виплат в країні використовується такий показник, як прожитковий мінімум. Щорічно він встановлюється державою відповідно до економічним становищем в країні.

Протягом 2019 року для дітей різних вікових груп ПМ буде змінюватися як мінімум тричі.

З січня:


для дошкільнят - від 1 626 грн.;
для школярів - 2027 грн.

З липня:

для дошкільнят - від 1699 грн.;
для школярів - 2118 гр.

З грудня:

для дошкільнят - від 1 779 грн.;
для школярів - 2218 грн.

Соц виплати на дітей 2019 Україна

Допомога на дитину

Уже кілька років поспіль, незважаючи на інфляцію зростання цін, виплата при народженні дитини становить всього лише 41 280 грн.
При цьому абсолютно ніякого значення не має той факт, якою за рахунком дитина є в родині.

Перша частина з названої суми повинна виплачуватися після оформлення батьками документів на отримання виплат. Через 2-3 місяці з моменту появи малюка на світ батьки отримують на банківський рахунок 10320 грн.

Другу частину виплат ділять на рівні частини і виплачують щомісяця, поки малюку не виповниться 3 роки. Таким чином, мати буде отримувати ще по 860 грн.

Звичайно, такі мізерні соціальні виплати на дітей в Україні, обурюють батьків. З цієї причини на офіційному сайті президента навіть написана петиція з проханням переглянути це питання.

Така ситуація, запевняють деякі члени уряду і депутати, не буде довго тривати. Крім запропонованих всім матусям бейбі-боксів і 500 гривень на послуги няні, уряд обіцяє реформувати і систему нарахування виплат.

Відомо, що в парламенті вже зареєстровано два законопроекти з цього питання. Перший передбачає прив'язку соціальної допомоги на новонародженого до ПМ. Крім цього, передбачається, що сума на першу, другу, третю і наступних в сім'ї дітей буде відрізнятися. Так, за першу дитину батькам, згідно з цим законопроектом, гарантується сума в розмірі 52 ПМ, за другого - 70, за третього - 120. За наступні дітей сім'я матиме всі ті ж 120 ПМ.

Другий законопроект, ініціативної депутатської групою, пропонує прив'язати соціальні виплати до мінімальної заробітної плати. Таким чином, батьки немовляти відразу після оформлення відповідних документів, отримують п'ятикратну мінімальну зарплату, а потім кожен місяць - по одній мінімальній зарплаті.

Чи проголосує український парламент за такі зміни поки невідомо.


Допомога дітям-інвалідам

Для тих людей, які доглядають за дітьми-інвалідами, держава пропонує додаткові виплати. Сума таких також розраховується на основі прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Така допомога може бути призначеною тільки для одного з батьків, який ніде не працює, не вчиться, не перебуває в декреті і, по суті, залишається без фінансування, адже повинен доглядати за дитиною-інвалідом. Якщо ж в сім'ї немає самотнього батька, і, відповідно, доглядати інваліда повинні матері-одиночки або самотні батьки, тоді пропонується допомога як категорії А.

Як стає зрозуміло з чинного законодавства і встановлених бюджетом країни стандартів на наступний рік, соц. виплати дітям інвалідам в 2019 році в Україні будуть такими:

для дошкільнят, група А - повний прожитковий мінімум - тобто тисячі шістсот двадцять шість грн.;
для школярів, група А - також 1 ПМ - тобто 2027 грн.;
для інвалідів-дошкільнят, якими займаються обох батьків або опікунів - половина прожиткового мінімуму - 813 грн.;
для дітей-інвалідів шкільного віку - 50% від ПМ - 1013,5 грн.


Ще приблизно на 100-200 грн. більшої зазначені суми буде надбавка для тих дітей, захворювання або недолік яких пов'язана з наслідками Чорнобильської аварії.
Соц виплати на дітей 2019 Україна

Для малозабезпечених

Сім'ї, дохід яких дуже малий і не відповідає гарантованим державою нормам - прожитковий мінімум, також можуть оформити соц. виплати малозабезпеченим на дітей в Україні. Посібник розраховується, як різниця між тим, що сім'я повинна одержувати на кожного члена сім'ї та того, що вона отримує реально.

Разом з тим, урядом встановлюється і деякий максимум. Сім'я не може отримувати більше, ніж 75% від ПМ. Отже, можна розрахувати цей максимум для різних вікових категорій дітей:

для дошкільнят - максимум 1219,5 грн.;
для школярів - 1520,25 грн.

Соц виплати на дітей 2019 Україна

Названі цифри не є остаточними і будуть рости разом з встановленими урядом стандартами життя українців.
Соц виплати на дітей 2019 Україна
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають