• 23:56 – Модні кольори 2019 – топ найпопулярніших відтінків за версією Пантон 
  • 23:49 – Пуховики 2019 – модні тенденції, тренди, кольори, довжина 
  • 23:45 – Модні сережки 2019 – тенденції в ювелірній моді і біжутерії 
  • 23:43 – Шуби – модні тенденції 2019 – 50 фото натуральних і моделей з еко-хутра 

Штраф за неоформленого працівника в Україні в 2019 році

Реформування трудового законодавства в країні, яке активно розпочалося ще з початку 2018 го року, неодмінно вплине не тільки на поліпшення становища працевлаштованих українців, а й, більшою мірою, захистить права вагітних жінок, мам, людей з особливими потребами, а також змусить роботодавців відкрити для держави свій реальний список працівників. Перевірка по охороні праці в новому році обов'язково відбудеться на всіх підприємствах країни, а тому вже зараз підприємцям варто поцікавитися який буде штраф за неоформленого працівника в Україні в 2019 році.
Штраф за неоформленого працівника в Україні в 2019 році


Особливості змін

Неодноразово і чиновники, і податківці вказували на те, що стара система залучення до відповідальності нечесних підприємців вже давно не діє.
Роботодавці кожен раз придумують нові варіанти викручування із ситуації. В таких умовах уряд прийняв рішення ввести в дію значно більші штрафи за найманих працівників.

Як відомо, такі «фінансові покарання» були і раніше, проте для успішного підприємства вони не були дуже істотними. Так, за одного неоформленого належним чином працівника ця сума становила майже 41 000 гривен. Але в цьому питанні були деякі суперечності законодавства: саме порушення визначалося як адміністративне, а за таке не могло з правопорушника стягуватися більше, ніж 17 000 гривень. Після внесення змін, ревізійні комісії будуть діяти виключно на основі Трудового кодексу. Таким чином, штрафування за неоформленого працівника в 2019 році в Україні виростуть, як мінімум, в 4-5 разів. Якщо ж на підприємстві працює приблизно 50-100 робочих, то такі стягнення матимуть дуже серйозні наслідки.
Штраф за неоформленого працівника в Україні в 2019 році


Суми штрафів?

Відповідаючи на питання: скільки складе штраф за неоформленого працівника в Україні, варто відповісти, що його сума прив'язана до мінімальної заробітної плати, встановленої урядом на поточний рік. Щонайменше, 10 прожиткових мінімумів - це покарання роботодавця за неоформлене на роботу особа. Таким чином, якщо з нового року найменша зарплата складе 4100 грн., То тільки за одну людину доведеться віддати 41000 грн.

Але і це ще не все.

Ще більшою буде сума, якщо підприємець здійснює і деякі інші протиправні дії. До таких, зокрема, можна віднести наступні.

Роботодавець особисто або опосередковано (через інших працівників, в тому числі і відділ кадрів, юристів, бухгалтерів або охорону) заважає інспекторові в проведенні перевірки. В такому випадку комісія може зобов'язати власника підприємства додатково сплатити до державної казни ще 100 тис. Грн.
Робітники не отримують збільшену (відповідно до трудового законодавства) оплату своєї праці за те, що працюють понаднормово, в офіційні вихідні або святкові дні, або виконують роботу в нічний час. Додатково сума штрафу може зрости ще до 30 тис. Грн.
За неналежне оформлення договорів про роботу між самим працівником і роботодавцем доведеться віддати до 100 тис. Грн.
Захищаючись за робочих, яким їх керівник затримує заробітну плату, ревізійна комісія має право виписати штраф в розмірі 80 тис. Грн.


Тим часом, для регулярних порушників суми штрафів будуть збільшуватися.

Незважаючи на розмови в ЗМІ, штраф працівникові за неофіційне працевлаштування в 2019 році вводитися не буде. По суті, поки що контролюючі органи взагалі не зможуть виконати перевірки таких працівників, в тому числі і попросити їх документи. Саме тому, представники Служби з питань праці та податківці найчастіше працюють на об'єктах перевірки разом з поліцейськими.


Позиція Міністерства

Міністерство соціальної політики впевнено стверджує, що такі нововведення є просто необхідними і повинні були проводитися ще раніше.
І в першу чергу, новий закон спрямований не на штрафування, а на захист прав та інтересів працюючого населення. За даними Держстату в країні більше 4 млн. Чоловік працює неофіційно. Отже, ці люди не зможуть розраховувати на якісь лікарняні, декретні, пенсійні виплати. Крім цього, не отримають такі працівники і ніякої допомоги в разі травми під час виконання своєї роботи.

Звичайно, від збільшення так званої «чорної» і «сірої» зайнятості страждає і економіка країни. Так, протягом 2017 року Пенсійний фонд через «економії» роботодавців недоотримав майже 30 млрд. Грн. З кожним наступним роком ця «брак» тільки збільшується.
Штраф за неоформленого працівника в Україні в 2019 році

У міністерстві зазначають, що найбільш «нечесними» залишаються підприємці, зайняті в таких галузях: будівництво, торгівля, сфера послуг, сільське господарство, авторемонт. Майже 30% працівників на документах отримують мінімальну заробітну плату, а за фактом ще отримують «сіру» частина оплати ( «в конвертах») до 3 тис. Грн. І ще приблизно 12% отримує приховані від держави 12 тис. Грн. і більше.

З огляду на вищесказане, підприємцям не варто замислюватися над тим, як не платити штраф за неоформленого працівника, адже викриття такого правопорушення може для них закінчитися закриттям бізнесу.
Штраф за неоформленого працівника в Україні в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають