• 23:55 – Новорічні сукні 2019 - модні тенденції, тренди, забарвлення і фасони 
  • 23:42 – Новорічний дизайн нігтів 2019 - модні тенденції, кольори, новинки, ідеї 
  • 22:12 – Модні зачіски на Новий рік 2019 (фото) 
  • 22:00 – Плаття на новорічний корпоратив 2019 – ідеї, кольори, туфлі, прикраси, макіяж 

Підвищення зарплати лікаря в Україні в 2019 році

Професія лікаря вимагає від людини максимальної відповідальності і високого рівня професійних знань. З цієї причини медики повинні отримувати гідну оплату за свою працю. На жаль, в умовах нашої країни лікарі або працюють на неповну ставку, або переробляють багато годин, не маючи можливості якісно виконувати свої обов'язки, не кажучи вже про відсутність часу на підвищення кваліфікаційного рівня. Український уряд давно обіцяє виправити ситуацію і забезпечити медичних працівників гідним окладом. Розглянемо, коли лікарям підвищать зарплату в Україні, і на які суми можна розраховувати.
Підвищення зарплати лікаря в Україні в 2019 році


Плани уряду і реальність

На сьогодні уряд підготував проект державного бюджету, в якому зазначено, яким категоріям громадян буде збільшено дохід. У державному документі говориться про підвищення заробітних плат для працівників бюджетної сфери. Варто зауважити, що тим громадянам, які перебувають на державній службі, посадовий оклад підвищуватися не буде, він залишиться на колишньому рівні. Незважаючи на твердження законопроекту, уряд не повідомляє про те, з якими операційними системами планують взяти кошти на підвищення.

На майбутній рік заплановано «заморожування» окладу для працівників відомств і міністерств. При цьому оклад лікаря України буде збільшений. Збільшення заробітку для медиків і педагогів, перш за все, відбудеться завдяки зростанню рівня мінімальної заробітної плати в країні. Згідно із заявою представника президента Ірини Луценко на підвищення можуть розраховувати всі бюджетники за винятком державних службовців.

Фахівці в області економіки скептично ставляться до таких планів уряду. Вони стверджують, що ці доплати будуть практично невідчутні на тлі зростання цін. Вони стверджують, що єдина можливість лікаря збільшити свій дохід - укласти максимальну кількість договорів з пацієнтами в рамках проведення медичної реформи.
Підвищення зарплати лікаря в Україні в 2019 році

У нормативних документах державою було встановлено наступне оптимальне число декларацій на кожного лікаря, відповідно до його посади:

педіатр - 900;
сімейний лікар - 1 800;
терапевт - 2 000.

Прогнозується, що середня зарплата лікарів, які підписали декларації орієнтовно с 2 000 пацієнтів, становитиме від 65 000 до 75 000 гривен за місяць. Але варто пам'ятати, що ця сума зараховується не особисто лікаря, а на розрахунковий рахунок медичної установи, в якому він працює. Розподілом цих коштів займається адміністрація поліклініки. Вони направляються на оплату праці інших фахівців, для покриття виробничих витрат самого установи та інші потреби. Тому індивідуальний дохід фахівця, який уклав декларації, буде залежати безпосередньо від чесності та правильної економічної політики керуючого медичним закладом. Також варто зауважити, що крім закріплених пацієнтів, лікарі комунальних підприємств зобов'язані обслуговувати тих людей, які приписані до поліклініки. Таким чином, фахівці отримують максимальне навантаження, але оплата їх праці так і залишається на низькому рівні.

Для тих медиків, які є приватними підприємцями, реформа була вигіднішою. Власники приватних кабінетів, при наявності максимальної кількості пацієнтів, отримують досить великі суми заробітку. У більшості випадків заробітна плата сімейного лікаря, що працює в приватному кабінеті, покриває витрати, податки і заробітну плату іншим співробітникам. При цьому у підприємця залишаються грошові кошти для розвитку свого бізнесу. Але приватним лікарям складніше набрати достатню кількість пацієнтів, оскільки в нашій країні населення не довірливо ставиться до такого виду медичних установ. Після реформи українці почали активно підписувати декларації з сімейними лікарями та іншими фахівцями. Тому приватним медикам, що приступив до такого виду діяльності недавно, досить складно переконати пацієнтів змінити перевіреного лікаря і укласти договір з ними.

Ресурси для підвищення зарплат

Український уряд обіцяє провести підвищення зарплати лікаря в Україні 2019 року. Але оскільки можливості державного бюджету обмежені, актуальним є питання, де будуть взяті ресурси. Представники уряду повідомляють, що фінанси, необхідні для підняття зарплат і пенсій бюджетникам (медики, педагоги) в цьому році, будуть здобуті за рахунок емісії гривні.

Варто пам'ятати, що розмір зовнішнього боргу стани, який необхідно погасити за майбутні дванадцять місяців становить близько 170 мільярдів гривень. Також присутні внутрішні державні борги. Тому значного зростання доходу чекати не варто. Але цей рік є передвиборчим, відповідно без підвищень і заохочень від держави громадяни не залишаться.

На які суми розраховувати медикам


Згідно із заявами міністра охорони здоров'я, після введення в дію медичної реформи українські лікарі отримуватимуть заробітну плату в проміжку від десяти до ста тисяч гривень на місяць. На сьогодні середня заробітна плата медиків, які працюють за новими правилами з хорошим навантаженням, варіюється в межах 10 - 20 тисяч гривень. Також зберігається індексація зарплати лікарям України в 2019 році.

Особистий оклад кожного фахівця буде залежати від багатьох факторів, наприклад, територіального розташування медичного закладу, або кількості підписаних декларацій. Збільшуючи кількість закріплених за доктором пацієнтів, він збільшить і свій посадовий оклад. Також на розмір зарплати впливають такі фактори, як тарифні розряди лікарів, тривалість страхового стажу. Важливим моментом також є зацікавленість адміністрації установи в залученні пацієнтів і якість умов праці. У поліклініках, в яких є достатня кількість комп'ютерної техніки для автоматизації робочого процесу, фахівці можуть прийняти більшу кількість хворих за короткий проміжок часу, що позитивно позначається на прибутках.

Держава встановила базовий тариф на одного пацієнта, який зараховується в зарплату лікаря, в розмірі 370 гривень на рік. Варто зауважити, що для кожної вікової групи пацієнтів застосовують коефіцієнт. Відповідно, чим частіше у людини виникає звертатися за медичною допомогою, тим більші суми держава виділяє на лікування. Для вікової категорії від 18 до 40 років цей коефіцієнт «1». Як вважається, що молоді люди рідше хворіють. За таких пацієнтів лікарі отримують мінімум від ставки.

Найвищий коефіцієнт становить «4». Він застосовується для вікової категорії від народження до п'яти років. На думку фахівців, дітки в цьому віці найчастіше потребують медичної допомоги. Відповідно за кожного такого пацієнта педіатра буде нараховано 1 480 гривень від держави. Для пацієнтів від шести до сімнадцяти років використовується коефіцієнт «2,2». За таких дітей держава платити 814 гривень.

За пацієнтів у віці від 40 до 64 років лікаря нараховується 444 гривні, з огляду на коефіцієнт «1,2». Для літніх пацієнтів, які старше шістдесяти чотирьох років, застосовується коефіцієнт «2». За кожного такого хворого передбачена виплата в розмірі 740 гривень.

Згідно з попередніми підрахунками середній річний заробіток терапевта, який уклав 2 000 договорів, складе близько 9,5 мільйона гривень. За кожен календарний місяць такий лікар буде заробляти 78 000 гривень. Не варто забувати, що з цієї суми будуть вираховувати податок, орендну плату, вартість комунальних послуг, оплату праці молодшого медичного персоналу. Також ці кошти покривають витрати, пов'язані з проведенням діагностики та лабораторних аналізов.прі наявності у медичного фахівця максимальної кількості пацієнтів

Недоліки реформованої системи оплати

Варто зауважити, що отримання зарплати в прогнозованих рамках можливо тільки при наявності у медичного фахівця максимальної кількості пацієнтів. Але оскільки розподіл хворих між лікарями і поліклініками нерівномірне, говорити про конкретні суми складно. Також через недостатню кількість зареєстрованих договорів можливе скорочення лікарів в 2019 році в Україні.

Багато фахівців бюджетних комунальних поліклінік після введення в дію реформи отримують заробітну плату меншу за мінімальну. Така ситуація виникає через недостатню кількість оформлених декларацій. Крім закріплених пацієнтів лікарі також займаються лікуванням тих громадян, які приписані до поліклініки, але не уклали договори. За такого пацієнта держава оплачує 240 гривень на рік. А навантаження на фахівця значно зростає.

Зниження окладу спостерігається також у працівників тих медичних установ, в яких не провели підписання колективних договорів. В такому випадку лікарям нараховується зарплата за колишніми правилами, але не виплачуються надбавки за трудовий стаж, категорію та інші доплати. Раніше доплати фінансувалися місцевим бюджетом.
Підвищення зарплати лікаря в Україні в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають