• 23:55 – Новорічні сукні 2019 - модні тенденції, тренди, забарвлення і фасони 
  • 23:42 – Новорічний дизайн нігтів 2019 - модні тенденції, кольори, новинки, ідеї 
  • 22:12 – Модні зачіски на Новий рік 2019 (фото) 
  • 22:00 – Плаття на новорічний корпоратив 2019 – ідеї, кольори, туфлі, прикраси, макіяж 

Виплата пенсій переселенцям в 2019 році в Україні останні новини

Як відомо, з початком бойових дій на сході України тисячі людей залишилися без роботи, доходів і навіть без житла над головою. Звичайно, залишити своїх громадян в такій ситуації український уряд права не має. Саме тому для вимушених переселенців пропонується фінансова підтримка, в тому числі і пенсії. Найчастіше ці виплати стаю єдиним на всю сім'ю, тому так часто задається: питання якими будуть пенсії переселенцям в 2019 році, останні новини Україна.
Виплата пенсій переселенцям в 2019 році в Україні останні новини


Відновлення пенсій переселенцям

Звичайно, більшість людей, що переїхали з окупованих російськими найманцями територій, зуміли оформити собі заслужені пенсії в різних містах і областях країни. Разом з тим, є ще велика кількість осіб, які, все ж, залишилися на своїй малій батьківщині і не мають можливості отримувати кошти, адже в окупованих містах банкомати на банки України не обслуговуються.

Бувають і ситуації, коли переїзд з ДНР або ЛНР відбувся, проте, відновлення виплат пенсій переселенцям так і не відбулося. Звичайно, такі факти не можуть не обурювати, а тому питання «чому блокують пенсії» звучить все частіше. Відповісти на нього зважилася Ольга Шарунова, яка на сьогодні є головою Пенсійного фонду по Луганську і області. На думку службовця, виплата пенсії переселенцям із зони АТО припинена тимчасово, адже поки проводяться численні перевірки. Протягом останніх років неодноразово траплялися ситуації, коли громадяни України навмисне відправлялися в Луганськ або Донецьк, оформляли там пенсії, а за фактом ніколи там і не проживали, а приїжджають тільки один раз в місяць для отримання фінансових виплат. Щоб зменшити ймовірність подібних спекуляцій, відповідними органами проводиться перевірка з приводу місця реєстрації і місця фактичного проживання пенсіонера. Також з'ясовується інформація не отримує конкретна особа подвійні виплати.

Відновлення пенсії відбувається, як тільки вдається підтвердити реальний статус переселенця зі східних регіонів.

Згідно з останніми даними, в Луганській області близько 50% пенсіонерів-переселенців ще не отримали гарантованих українським урядом коштів. У Донецькій - такий майже 45% .
Виплата пенсій переселенцям в 2019 році в Україні останні новини

Особливості оформлення

Але не всі особи, які на момент переїзду на неокуповану території вже були пенсіонерами. Зрозуміло, що відповідно до законодавства, необхідний стаж або вік деякі переселенці отримали, вже перебуваючи і вільних від війни територіях.

Щоб виплата пенсій переселенцям все ж почала виплачуватися, їм потрібно виконати кілька важливих дій.


Для початку доведеться оформити і підтвердити свій статус тимчасово переселеного громадянина. Зробити це можна, звернувшись в органи соціальної опіки. Туди потрібно занести основних пакет особистих документів (ідентифікаційний паспорт, трудову, фото для документів), а також написати заяву з проханням поставити на облік переселенців.
Оформити в Ощадбанку картку.
Разом з довідкою, яка підтверджує статус, відправитися в найближче територіальне відділення Пенсійного фонду, пред'явити необхідні документи, написати заяву, в якій вказати номер рахунку, на який повинні перераховуватися кошти.


Не відразу після цього видає кошти Пенсійного фонду України, виплата пенсій переселенцям доступні тільки після відповідної перевірки. Така займає не більше ніж 15 робочих днів. Для позитивної відповіді повинно підтвердитися місце реєстрації особи, його фактичне місцезнаходження. Крім цього, представниками Пенсійного фонду також перевіряються побутового житлові умови, в яких проживає пенсіонер. Для винесення остаточного рішення комісії відводиться ще 5 робочих днів. Якщо відповідь ствердна, то грошові виплати почнуть надходити на вказаний рахунок вже на наступний місяць.
Виплата пенсій переселенцям в 2019 році в Україні останні новини


Причини відмови

Призупинення виплати пенсій переселенцям в 2019 році в Україні можлива в двох випадках.

Комісія виявила, що особа не проживає за місцем, яке раніше вказало, і де проходила перевірка житлово-побутових умов.
Втрата довідки про статус біженця. Таке може статися, наприклад, якщо пенсіонер помер, або самостійно відкликав свій запит на отримання відповідного статусу, або переїхав за кордон.


Як тільки військові дії в східних областях країни завершаться, статус переселенця буде, швидше за все, скасований для всіх пенсіонерів.

Необхідні документи

Перед тим, як звертатися до Пенсійного фонду, слід самостійно підготувати необхідний пакет документів.

Такий повинен містити:

паспорт закордонний, або український, а в разі їх втрати, будь-який інший документ, який може засвідчити особу;
посвідчення пенсіонера;
якщо людина працювала, тоді повинен також пред'явити довідку про, нарахованої за попередній місяць, зарплати;
код;
довідка, яка вказує на статус переселення;
документи, що підтверджують, що особа не отримує пенсії ще й на окупованих територіях (це стосується колишніх жителів Криму, Луганської та Донецької областей);
документ, який вказує, що особа є громадянином тільки України, не Росії;
документи, які дають можливість відстежити стаж майбутнього пенсіонера - це може бути трудова книжка або довідка з місця роботи;
в тому випадку, коли людина брала участь в захисті країни під час війни на сході, він також повинен надати необхідну документацію, що може підтвердити даний факт;
дві фотографії для документації (стандартного виду - 2,5 на 3 см).


Важливо! У ПФ потрібно принести оригінали зазначених вище документів, а не їх ксерокопії.


Як дають зрозуміти останні новини в пенсії переселенцям із зони АТО 2019, в тій ситуації, коли відновлення пенсії відбувається через втрату документів, пенсіонер повинен також докласти письмовий дозвіл на запит справи пенсійного. Також потрібно буде написати заяву з проханням перераховувати кошти на відкритий рахунок в державному банку.

Проблема, з якою досить часто доводиться зустрічатися переселенцям, пов'язана з неможливістю підтвердити своє місце прописки. Це цілком зрозуміло, адже дуже багато будинків в зоні бойових дій просто зруйновані, інші - заселені чужими людьми, іноді втрачаються всі документи на право власності. В такому випадку українська сторона йде на поступки своїм громадянам і пропонує надати відеоматеріали, фотоматеріали або будь-які інші документи, які хоча б частково можуть підтвердити місце регістрації.
Виплата пенсій переселенцям в 2019 році в Україні останні новини

Основні новини

Як вказують новини Пенсійного Фонду України для переселенців на 2019 рік, кардинальних змін не передбачається. Умови виходу на пенсію, як для переселенців, так і для жителів інших областей України залишаються такими ж, як і в 2018-му році.

Стабільно однаковим залишається і необхідний пакет документів для того, щоб почати отримувати свої виплати, а також сам механізм оформлення.

Відповідаючи на питання «по яке число дають пенсію переселенцям», варто сказати, що нарахування в різних областях можуть здійснюватися в різні дні. Традиційно на рахунок кошти в 2019 році від Пенсійного фонду повинні надходити в період з 4-го по 25-е число. Однак найчастіше кошти приходять на рахунок 21-го числа кожного місяця. Якщо ця дата випадає на суботу або неділю, то розраховувати на отримання пенсії можна на 1-2 дні швидше (в п'ятницю перед вихідними), або ж уже в найближчий робочий понеділок.

У деяких ЗМІ ходять чутки про те, що ініціативна група парламенту готує законопроект про повне скасування пенсій переселенцям. Таким, начебто, залишається вимога МВФ, адже багато нечестя громадяни отримують подвійні пенсії. Тим часом, ніяких офіційних заяв не було, і схожих законопроектів у Верховній Раді не реєструвалося. Тому заздалегідь панікувати не варто.

Умови виходу на пенсію


Призначення пенсії відбувається на основі прийнятого закону про загальнообов'язкове страхування. Нова пенсійна реформа, що була розроблена і прийнята ще в 2017 році, передбачає збільшення віку і стажу, необхідних для отримання страхових пенсійних виплат.

Як дають зрозуміти чиновники, і чоловіки, і жінки зможуть виходити на свій заслужений відпочинок, досягнувши однакового віку - 60 років. Однак для жінок таку умову стане обов'язковим тільки з 2021-го року. До цього часу для них пенсійний вік буде підніматися поступово.

З 01.01.2019 вийти на пенсію мають право особи, яким на даний момент вже виповнилося 60 років, а їх страховий стаж повинен становити не менше 26 років.

Однак для жінок (в залежності від дати їх народження) передбачаються спрощені умови виходу на відпочинок. Так, якщо жінка має повних 25 років стажу, їй більше 55 років, і народилася вона до 30.09.1956. У віці 57 років при наявності необхідного стажу можуть вийти на пенсію особи, кота народилися в період до 30.09.1958, в 58 - до 30.09.1959, в 59 - до 30.09.1960.

Для всіх осіб, які не набрали необхідного стажу, вихід на пенсію стане можливим, коли вони досягнуть віку 63 роки. З першого дня нового року (2019) вони повинні офіційно попрацювати хоча б 16 років. З подальших років ця цифра збільшиться:

2020 року - від 17 до 27 років стажу;
2021 - 18-28;
2022 - 19-29;
2023 - 20-30.


І так до 2028-го року. Коли всі особи, які отримують в Україні пенсію, повинні будуть свого часу вносити до бюджету Пенсійного фонду відрахування протягом 25-35 років.

Вийти на пенсію зможуть і ті особи, які відпрацювали офіційно хоча б 15 років і мають понад 65 років.

Ті, хто платив виплати в ПФ протягом 40 років, зможуть виходити на пенсію в будь-який зручний для них час, незалежно від віку.
Виплата пенсій переселенцям в 2019 році в Україні останні новини

Індексація виплат

Позитивну новину з приводу реформування пенсій з першого дня 2019 го року повідомили члени уряду: пенсія і виплата заборгованості по пенсії переселенцям, як і іншим громадянам країни, буде проіндексована. Здійснюватися це буде за новим правилом: перераховуватися буде зарплатна база 3764 гривні, яку отримували працівники перед виходом на пенсію. Названу суму примножать на 50% від суми інфляції за попередній (2018 й) рік. Таким чином, вдасться перекрити інфляцію попереднього року.

Важливою умовою залишається те, що розраховувати на підвищення своїх виплат зможуть, на жаль, не всі пенсіонери, а тільки ті, які мають досить років стажу, отримували середні і високі пенсії. Ті ж пенсіонери, які і так отримували мінімальні пенсії, не зможуть відчути реального фінансового приросту. Максимальний розмір надбавки в такому випадку буде становити 640 гривень, а тому найбільша в країні пенсія не буде вище, ніж 14970 грн.

Нова схема індексації унеможливить втручання уряду в зміну пенсійних виплат. Перерахування, починаючи з 2019-го року, відбуватимуться автоматично, і безпосередньо залежатимуть від економічного становища в країні.

Варто нагадати, що передбачена бюджетом частка на Пенсійний фонд становить 234,6 млрд. Грн.
Виплата пенсій переселенцям в 2019 році в Україні останні новини
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають