• 23:55 – Новорічні сукні 2019 - модні тенденції, тренди, забарвлення і фасони 
  • 23:42 – Новорічний дизайн нігтів 2019 - модні тенденції, кольори, новинки, ідеї 
  • 22:12 – Модні зачіски на Новий рік 2019 (фото) 
  • 22:00 – Плаття на новорічний корпоратив 2019 – ідеї, кольори, туфлі, прикраси, макіяж 

Підвищення зарплати срочникам в Україні в 2019 році

З початком бойових дій на сході країни все більше юнаків добровільно відправляються в армію, щоб якісно захищати свою батьківщину. Разом з тим, багатьох необхідних речей до сих пір держава солдатам не забезпечує, а тому багатьох новобранців цікавить питання: коли срочникам підвищать зарплату в Україні.
Підвищення зарплати срочникам в Україні в 2019 році

Як стає зрозуміло із заяв прем'єра, призовна кампанія в 2019 році відбудеться в законодавчо встановлені терміни. Як і в 2018-му, в новому році вона відбудеться в два етапи: 01.03 і 01.09.

Основні правила нового призову наступні:


охороняти спокій співгромадян будуть хлопці у віці від 20 до 30 років (раніше - до 27 років). За власним бажанням стати армійців можуть всі юнаки, яким вже виповнилося 18 років. Якщо буде потрібно, закликати в армію держава може свій кадровий резерв, тобто тих випускників військових кафедр, яким ще не виповнилося 43 року;
в зону АТО відправлятися відповідно до законодавства на 2019 й рік, будуть ті, хто уклали з ВС контракт. Строковики можуть бути відправлені в гарячі точки виключно за власним бажанням і після проходження основної військової служби (учебки);
загальний період служби - 1,5 року, проте, він може бути збільшений в тому випадку, якщо державі загрожуватиме небезпека від зовнішнього ворога;
неотримання повістки (дає зрозуміти Указ Президента від 2016 року) не є причиною не служити в армії. Протягом 10-ти календарних днів з моменту оголошення призовної кампанії (повідомляється по радіо, телебаченні, в ЗМІ), кожен юнак у віці від 20 років, зобов'язаний прибути в найближчий територіально військкомат;
за неявку в певні терміни потенційному строковику загрожує штраф. Перший раз - 85-119 грн., Другої - 170-255 грн., Третій і наступний - від 15 ПМ. Постійні порушники можуть понести кримінальну відповідальність (до 3 років позбавлення волі).


Що ж стосується кількості військових, набраних за один заклик, то воно щорічно різна, адже для кожного роду військ виділяється інша квота. Так, в минулому році (2018) Національна гвардія набрала 4 тис. Солдатів, прикордонні війська - тільки 1,2 тис., Збройні Сили - майже 9 тис.

Як правило, весняний набір трохи менше і становить (згідно зі статистикою попередніх років) 11-12 тис. Призовників. Восени, в основному, набирають 13-15 тис. Солдат.
Підвищення зарплати срочникам в Україні в 2019 році

Відстрочка від служби

Державою встановлюється ряд умов, при яких юнак може отримати відстрочку від служби. Серед основних (і найчастіших) з них можна вказати наступні:

вагітна жінка, яка перебуває на утриманні майбутнього солдата;
виховання дитини-інваліда;
наявність 2-х або більше дітей віком до 3-х років;
проходження служби в армії іншої країни;
захворювання, яке дає право відстрочки від служби;
навчання на денній формі;
підозра в скоєнні протиправних дій


і деякі інші.

Зарплата строковика

Як дають зрозуміти останні новини, зарплата строковика України в порівнянні з зарплатою минулого року істотно не збільшиться. Найбільше значення матиме звання військового і місце його служби (в зоні АТО чи ні).

Найімовірніше, підвищення зарплати срочникам в Україні 2019 не зупиниться на рівні 450 гривень за один місяць, як це передбачалося раніше. Ще на початку вересня 2018 го року Президент звернувся до уряду з вимогою підвищити заробітну плату всім військовим (в тому числі і тим, що знаходяться на терміновий службі) хоча б на 30%. Гріти солдата, як висловився Порошенко, повинна не тільки любов до Батьківщини.

В офіційних документах йдеться, що Україна на свою оборону буде витрачати не менше, аніж 5% від усього обсягу ВВП. Таким чином, з поліпшенням економічного рівня в країні, великі оклади будуть пропонувати і військовим.

Варто згадати той факт, що загальні витрати на армію протягом 2018 м року склали 163 млрд. Грн., Що майже на 20 млрд. Більше, ніж в 2017-му.

Що ж стосується інших військових, то для них передбачається збільшення окладу відповідно до званнями. Так, простий солдат за статус буде отримувати 560 грн. в місяць, офіцер зі званням майор - додатково 1420 грн., генерал - 1870 грн.

Хоча чиновники і депутати в один голос заперечують план відправки військових-строковиків на службу в Донецьку та Луганську області, однак, якщо таке й станеться, то фінансування солдат істотно зміниться. Так, всі хто виконує якесь завдання ВС в сьогодні «проблемних» територіях, отримує додатково 4500 грн. Для тих солдатів, які несуть службу в зоні бойових дій, щомісячна зарплата зростає до 10 тис. Грн.зарплата строковика України
Підвищення зарплати срочникам в Україні в 2019 році

Перерахунок зарплат

Важливою новиною для всіх армійців стало те, що індексація зарплати строковиків України в 2019 році все ж відбудеться.

Як і для всіх осіб, зайнятих з оборони країни і в державній службі, відсоток індексації буде прямо залежати від рівня інфляції. Згідно українських реалій - це приблизно 6-8%.

Найімовірніше, збільшення зарплат відбудеться в 2 етапи.

Слід зазначити, що, починаючи з 2019-го року, збільшиться і одноразова допомога для призовників. З початку року воно складе 3,4 тис. Грн. Крім цього, відразу після прибуття солдата на службу, йому повинні перевести на особистий банківський рахунок ще 100 грн. в якості компенсації за проїзд до військової частини (квиток).

Пільги для солдатів

Крім грошових нарахувань, солдат-строковик в Україні може також розраховувати і на певні пільги, зокрема:

зарахування двох років стажу за 1 рік перебування в рядах армії;
з зарплати військових не знімаються ніякі податки або соціальні виплати;
медичне обстеження і (в разі необхідності) лікування - безкоштовне.


За те, що батьки виховали державі солдата, вони також можуть розраховувати на певні пільги:


щомісячні виплати;
зменшення ціни на комуналку.


Вагітна жінка повинна отримувати грошові виплати від держави протягом усього періоду перебування строковика на службі.

У разі загибелі солдата, його рідні отримують матеріальну допомогу.

Скорочення армії

Хоча в деяких ЗМІ поширюється інформація про зменшення чисельності армійців, проте офіційних заяв про те, що буде скорочення строковиків в 2019 році в Україні поки не надходило.

Мало ймовірно, що під час військової боротьби на сході країни уряд зважиться на зменшення військових. Можливо, відбудеться переформування частин або окремих підрозділів, проте масштабних змін в цьому напрямку не предбачається.
Підвищення зарплати срочникам в Україні в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають