• 23:55 – Новорічні сукні 2019 - модні тенденції, тренди, забарвлення і фасони 
  • 23:42 – Новорічний дизайн нігтів 2019 - модні тенденції, кольори, новинки, ідеї 
  • 22:12 – Модні зачіски на Новий рік 2019 (фото) 
  • 22:00 – Плаття на новорічний корпоратив 2019 – ідеї, кольори, туфлі, прикраси, макіяж 

Зарплата пожежного в Україні в 2018 році. Підвищення

Роль пожежної служби важко переоцінити. Практично щодня фахівці борються зі стихією вогню, намагаються врятувати життя простих жителів і мінімізувати збиток. Працювати доводиться в екстремальних умовах. Положення посилює відсутність коштів на закупівлю сучасного обладнання.

Застаріла техніка і пристосування приводять до збільшення смертності серед пожежників. Щоденний ризик здоров'ям і життям низько оплачується Економічна криза посилила ситуацію. Громадськість цікавить: коли пожежникам підвищать зарплату в Україні, і чи буде усунена проблема фінансування?
Зарплата пожежного в Україні в 2018 році. Підвищення


Актуальні проблеми галузі

Сучасним обладнанням можуть похвалитися лише окремі пожежні частини. Решта змушені задовольнятися застарілими радянськими пристосуваннями, які не в змозі забезпечити ефективність роботи служби.

Автомобільний парк також не відповідає реаліям часу. Застарілі машини потребують ремонту, на який не виділяються кошти. У деяких частинах часто відсутня паливо, яке пожежні змушені купувати за власні кошти. Поломка транспорту іноді трапляється під час виклику. Фахівці змушені витрачати дорогоцінні хвилини на ремонт.

У центрі уваги знаходиться проблема оплати праці, яка не відповідає ризику для життя і здоров'я. Обіцяна урядом індексація зарплати пожежникам України в 2019 році не зможе забезпечити гідний рівень життя. Виправити ситуацію зможе об'ємне фінансування, яке повинно враховувати не тільки витрати на виплату заробітків, а й потреби окремо взятої пожежної частини. В іншому випадку постійно зростаючий дефіцит фахівців призведе до виникнення серйозних проблем в галузі.

Героїчна служба повинна відповідно оплачуватися. Держава зобов'язана забезпечити пожежним, які ризикують своїм життям для порятунку чужого, гідне існування в нормальних умовах.
Зарплата пожежного в Україні в 2018 році. Підвищення

Очікування і реальність

Урядом було розроблено програму реорганізації пожежної служби. Багато підрозділів планують скоротити. Поряд з кваліфікованими співробітниками працюватимуть добровольці з числа місцевих жителів. Створюються так звані рятувальні групи.

В результаті перерозподілу навантаження і скорочення пожежних частин планують заощадити значну суму грошових коштів. Разом з фінансуванням з бюджету гроші будуть спрямовані на реконструкцію служби та збільшення окладу. Підвищення зарплати пожежникам в Україні 2019 року передбачається для кожної категорії співробітників окремо. Мінімальний заробіток не повинен бути нижче 6 000 грн. Керівники зміни і пожежні, які мають великий стаж роботи, будуть отримувати в 3 рази більше. Сума окладу коливається в межах 9 000-12 000 грн в залежності від пожежної частини і навантаження.
Уряд змушений вирішити питання оплати в зв'язку з загрозою масового звільнення зі служби. Перший етап програми почав діяти ще в січні.

Співробітники будуть проходити періодичну перевірку знань та рівня кваліфікації, а також вчитися результативно працювати з новим обладнанням. Фінансування дозволить придбати сучасну форму з вогнетривких матеріалів, які знижують ризик виникнення опіків. Пожежникам не доведеться витрачати власні кошти на покупку спецодягу. Забезпечення частини всім необхідним поряд з підвищенням заробітної плати займає центральне місце в програмі.

Наслідки реформи

Реорганізація передбачає скорочення пожежних в 2019 році в Україні.
Процедура буде проходити в кілька етапів. До них відноситься наступне:

Виділення певної території, за яку несуть відповідальність рятувальні групи. Пожежних викликають лише в разі, коли добровольці не справляються.
Закриття пожежних частин, які не функціонують в повному обсязі. Зекономлені кошти будуть розподілені між діючими підрозділами. Таке рішення дозволяє рівномірно розподілити навантаження і зменшити кількість частин, які простоюють.
Скорочення пожежних. Фахівці зобов'язані періодично проходити курси і тренінги, а також здавати іспити. Невідповідність новою вимогою веде до звільнення зі служби. Переатестація дозволить вивільнити кошти, які планують направити на збільшення зарплати. Згідно з плановими прогнозами середній оклад пожежного України становитиме 7 000-8 000 грн.


Висока планка дозволяє визначити кваліфікованих співробітників, які зможуть забезпечити ефективне функціонування пожежної служби.
Зарплата пожежного в Україні в 2018 році. Підвищення

Другим позитивним моментом змін виступає підвищення кваліфікації співробітників. Досвідчені пожежники зможуть проводити тренінги, які дозволяють найбільш ефективно використовувати пристосування і знизити кількість жертв. Буде розроблений алгоритм дій, який дозволяє зміні організувати злагоджену роботу і максимально розкрити потенціал кожного пожежника.

Єдиним негативним наслідком запроваджених змін виступає вимушене скорочення штату. Але так як в бюджеті недостатньо коштів, уникнути закриття окремих пожежних частин і розпуску співробітників не вдасться. Скорочення штатних посад дозволяє заощадити певну суму, яка буде використана на модернізацію обладнання та автомобільного парку.

Завдяки змінам заробітна плата пожежного поступово буде збільшуватися. Але чи буде встигати обіцяне підвищення за зростанням цін? Співробітники служби, які рятують життя українців ціною свого здоров'я, повинні гідно оцінюватися державою. Нормальні умови проживання та сучасне обладнання в підрозділах підвищать ефективність роботи. Кожен повинен усвідомити важливість пожежної служби, від якої залежить життя українців.
Зарплата пожежного в Україні в 2018 році. Підвищення
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають