• 23:55 – Новорічні сукні 2019 - модні тенденції, тренди, забарвлення і фасони 
  • 23:42 – Новорічний дизайн нігтів 2019 - модні тенденції, кольори, новинки, ідеї 
  • 22:12 – Модні зачіски на Новий рік 2019 (фото) 
  • 22:00 – Плаття на новорічний корпоратив 2019 – ідеї, кольори, туфлі, прикраси, макіяж 

Підвищення зарплати медсестрам в Україні в 2019 році. Яка мінімальна зарблата буде

У всьому цивілізованому світі професія медика є одне з найбільш високооплачуваних. Але, на жаль, не в Україні. Праця медичного працівника досить важкий і відповідальний. Адже саме ці люди відповідають за порятунок життів і здоров'я. Ні для кого не секрет, що сумлінно виконує свої обов'язки той співробітник, який отримує гідну оплату за свої старання. Незважаючи на введення в дію медичної реформи, яка повинна була значно підвищити дохід лікарів, не всі медичні працівники виявилися в рівних умовах. Тому на сьогодні актуальне питання, коли медсестрам підвищать зарплату в Україні.
Підвищення зарплати медсестрам в Україні в 2019 році. Яка мінімальна зарблата буде


Наслідки медичної реформи

Після введення в дію реформи в сфері медицини в минулому році, українці очікували кардинальної зміни ставлення в лікарнях і поліклініках, а працівники значного підвищення заробітних плат. Але не можна сказати, що ці очікування виправдалися повною мірою. На сьогоднішній день ще не всі українці уклали договори з сімейним лікарем, тому говорити про підсумкові цифри рано.

Підвищення окладу лікарів, а відповідно і медсестер, залежить від територіального розташування медичного закладу, кількості підписаних договорів і внутрішньої політики головного лікаря. Наприклад, в деяких поліклініках Одеської області в преміальну частину окладу лікаря нараховується відсоток від кожної декларації, а з премії лікаря нараховується доплата медсестрі в процентному співвідношенні. Згідно з такою схемою, дохід медсестер також залежить від кількості оформлених договорів. У таких випадках тарифний розряд медсестри не має значення, підсумкова сума залежить від загальної командної роботи. Згідно із заявою міністра охорони здоров'я України заробітна плата медиків становитиме від десяти до ста тисяч гривень, в залежності від кількості укладених договорів з пацієнтами.

Варто зауважити, що подібна схема якісно працює тільки в тих випадках, де налагоджена робота керівництва медичного закладу, лікарів, а також є достатня кількість пацієнтів. Важливим аспектом є наявність підтримки з боку місцевої влади. В регіонах, де влада відмовилася від фінансування медиків, заробітні плати залишилися на тому ж рівні, або знизилися.
Підвищення зарплати медсестрам в Україні в 2019 році. Яка мінімальна зарблата буде


Фінансування і вимоги за новими правилами

В рамках реформування сфери медицини передбачена і нова модель фінансування державних лікарень і поліклінік. Згідно з новою схемою переважне кількість грошових коштів з бюджету буде направлено в ті установи, в яких зареєстровано більшу кількість пацієнтів. Таким чином, при наявності максимального робочого навантаження оклад медсестри в Україні буде виплачуватися на гідному рівні.

Внаслідок таких змін очікується підвищення зарплат для медсестер, які працюють в районних і сільських медичних установах. Оскільки в маленьких населених пунктах буде зареєстровано значну кількість пацієнтів, ці поліклініки отримають краще фінансування від держави. Підвищиться не тільки посадовий оклад медсестри вищої категорії, але і в інших категоріях. Завдяки підвищенню оплати праці уряд планує вирішити проблему з нестачею кадрів, особливо в сільській місцевості.

Крім позитивних моментів з оплати праці молодшого медичного персоналу реформа передбачає також посилення вимог до виконання посадових обов'язків. У медичних установах буде встановлено обладнання сучасних моделей. Відповідно, персонал буде зобов'язаний пройти спеціальне навчання використанню таких установок. Для медсестер в обов'язковому порядку будуть проводитися курси і тренінги, спрямовані на підвищення кваліфікаційного рівня працівників.

Щоб підтвердити рівень професійних навичок, періодично персонал буде проходити атестацію. Подібні методи впроваджуються для перевірки рівня кваліфікаційних теоретичних знань, а також умінь в області догляду за пацієнтами. Таким чином, займати посаду медсестри зможуть тільки люди, які мають спеціальну освіту. Якщо результати переатестації працівника регулярно будуть на низькому рівні, головний лікар має право підняти питання про звільнення.

Коли очікувати підвищення зарплат

На сьогодні український уряд не говорити про планове підвищення зарплати медсестрам в Україні 2019 року. Зростання посадового окладу передбачений медичною реформою. Згідно з планом, середня зарплата лікаря має зрости до 18 000 гривень, а оклад медичних сестер - до 12 000 гривень. Але варто зауважити, що за рік дії нових правил досягти цих цифр так і не вдалося. В процесі впровадження реформи було виявлено багато недоліків, які уряду ще належить виправити.

В українському бюджеті на 2019 рік передбачено на кожного пацієнта орієнтовно 350 гривень. Ця сума розподіляється на дванадцять календарних місяців. Завдяки такому фінансуванню буде збільшено дохід лікарів. Але яким чином це відобразиться на зарплаті медсестер, уряд не уточнює. Зростання окладу працівників медичних установ планують провести за рахунок переглянутого плану фінансування.

Існують і інші фактори, що впливають на зростання окладу медичних працівників. Одним з таких факторів є підвищення соціальних стандартів в країні. При складанні бюджету на цей рік була встановлена ​​мінімальна заробітна плата в розмірі 4 173 гривні. Виходячи з цього показника, розраховується розмір окладу для більшості працівників бюджетних установ, в тому числі і медиків.

Також буде проводитися індексація зарплати медсестри в Україні в 2019 році. Під індексацією на увазі процедуру нарахування надбавки до стандартного окладу, сума якої залежить від рівня зростання інфляції. Завдяки таким діям держава нівелює фінансові втрати, пов'язані зі зростанням цін на товари і послуги широкого споживання. Згідно з останніми новинами, індексацію зарплат медиків в поточному році будуть проводити за стандартною схемою. Варто зауважити, що на додаткові фінансові виплати можуть розраховувати ті працівники медичної сфери, які мають значний страховий стаж і високий кваліфікаційний рівень. Але на сьогодні офіційної інформації про терміни та суми підвищення окладу лікарів і медсестер від представників влади немає.
Підвищення зарплати медсестрам в Україні в 2019 році. Яка мінімальна зарблата буде

Очікуване скорочення

В інформаційних ресурсах часто зустрічається інформація про стрімке скорочення медсестер в 2019 році в Україні. Фахівці відзначають, що, незважаючи на введення в дію медичної реформи, кількість бажаючих зайняти посаду медсестри не зростає. Така ситуація пояснюється недостатньо високою оплатою праці. Обіцяні політиками 12 000 гривень заробітної плати отримують сьогодні одиниці. У більшості державних поліклінік і лікарень оклад молодшого персоналу рідко перевищує мінімальну зарплату.

З цієї причини умисного скорочення персоналу в цьому році не проводитимуть. Влада планує створити оптимальні умови праці та надати медсестрам гідну зарплату, щоб ці посади зацікавили молодих кваліфікованих співробітників. Також планується провести переміщення персоналу між поліклініками, щоб зрівняти кількість співробітників.

Підвищення зарплати медсестрам в Україні в 2019 році. Яка мінімальна зарблата буде
Підвищення зарплати медсестрам в Україні в 2019 році. Яка мінімальна зарблата буде
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають