• 23:55 – Новорічні сукні 2019 - модні тенденції, тренди, забарвлення і фасони 
  • 23:42 – Новорічний дизайн нігтів 2019 - модні тенденції, кольори, новинки, ідеї 
  • 22:12 – Модні зачіски на Новий рік 2019 (фото) 
  • 22:00 – Плаття на новорічний корпоратив 2019 – ідеї, кольори, туфлі, прикраси, макіяж 

Підвищення зарплати медикам в Україні в 2019 році

Реформи в галузі медицини торкнулися і заробітної плати лікарів, розмір якої визначається сумою переказу до окремої установи. Виділенням коштів тепер займається не бюджет, і не Міністерство охорони здоров'я, а спеціально сформована служба здоров'я. Незважаючи на зміни і високу відповідальність, рівень доходів медичних працівників залишається низьким. Уряд неодноразово обіцяв переглянути суму виплат. Багато хто цікавиться коли медикам підвищать зарплату в Україні. Огляд проблем фінансування і механізму нарахування дозволяє розібратися яких змін очікувати в 2019 році.
Підвищення зарплати медикам в Україні в 2019 році

Суть медичної реформи

Основні зусилля були спрямовані на усунення проблеми недостатності фінансування державних медустанов. Влада прийняла програму, яка передбачала заміну централізованого розподілу коштів на конкретне для кожної окремої клініки. В першу чергу враховується кількість громадян, які звертаються до лікаря. По суті установи перевели на самоокупність. Нововведення торкнулися і зарплати лікарів.

Для українських громадян розробили мінімальний пакет послуг. Те, що не входить в обмежений перелік набору, надається за рахунок хворого або страхової компанії. Прийомом пацієнтів займається універсальний лікар сімейної медицини, який при необхідності замінює кількох вузькопрофільних фахівців. Таке рішення повинно було розподілити навантаження і підвищити оплату праці.

Наслідки нової моделі фінансування

Поділ структури медичної допомоги на екстрену, невідкладну і первинну мало підвищити продуктивність роботи, а також знизити кількість недоцільних викликів. Раніше швидка допомога була зобов'язана реагувати на будь-яке звернення. Реформа встановила обмежений перелік екстрених випадків.

Зарплата медика України залежить від кількості звернень та підписаних декларацій. У бюджеті на 2019 рік на кожного пацієнта передбачено 370-400 грн. Але не варто забувати і про вікові коефіцієнти, які визначають остаточний тариф. Державою встановлено допустиму межу кількості декларацій:

для терапевта - 2000;
сімейного лікаря - 1800;
педіатра - 900.


Згідно з прогнозованими розрахунками в місяць лікар повинен був отримати не менше 10 000 грн. Але чи збіглися очікування з реальністю? В середньому доходи кваліфікованого фахівця і обслуговуючого медперсоналу знаходяться практично на одному рівні. Збільшився обсяг роботи, левову частку часу займає реєстрація пацієнта в електронній базі, і заповнення відповідної документації. Навантаження стає дедалі більше, а заробітна плата залишається на колишньому рівні. Окремі категорії отримують близько 8 000 - 9 000 грн, що становить не більше 5% від загальної кількості лікарів.
Підвищення зарплати медикам в Україні в 2019 році


Чи варто очікувати підвищення?


Індексацію зарплати медикам України в 2019 році передбачається здійснити рахунок коштів, зекономлених в результаті реформи. Напередодні президентських виборів більшість сподівається на обіцяне підвищення. Але поділ структури галузі медицини привело до відсутності механізму регуляції зарплати за первинну лікарську допомогу. У минулому році на субвенції могли претендувати медустанови, які потребували додаткових коштів для переходу на нову систему фінансування.

У 2019 основний упор зроблений на самоокупність. Доходи від наданих медичних послуг надходять до бюджету установи, в якому працює лікар. Керівництво клініки займається розподілом коштів, і оплатою праці співробітникам. В умовах економічної кризи і постійно зростаючих цін рівень зарплати лікарів не здатний забезпечити нормальне існування.

В умовах низького фінансового стану пацієнтів, яке дозволяє розраховувати виключно на обмежений стандартний набір послуг, великих зарплат медики не побачать. За рівнем доходів українські лікарі займають одне з останніх місць серед країн Європи. Актуальною проблемою залишається недостатня кількість сучасного обладнання, що значно ускладнює роботу.

Негативним чином позначається і збільшення кількості вимог до медику. Лікар повинен проходити періодичну атестацію, відвідувати спеціалізовані тренінги та курси. З одного боку таке нововведення підвищує рівень кваліфікації, з іншого збільшує навантаження і забирає робочий час.
Підвищення зарплати медикам в Україні в 2019 році

Збільшення кількості скорочень

Брак кадрів ускладнюється зростаючою кількістю звільнень. Скорочення медиків в 2019 році в Україні в окремих установах становить понад 30%. Спостерігається відтік молодих лікарів за кордон. Решта фахівці змушені займатися приватною практикою. Після погашення поточних витрат, отримання ліцензії, решта суми ледь дорівнює мінімальній заробітній платі.

Деякі експерти прогнозують виникнення серйозних проблем у медичній галузі. Перші результати спостерігаються вже зараз - знижується кількість вступників до вузів на медичні спеціальності. Молоді люди не бачать сенсу витрачати 5-7 років на навчання, щоб отримувати зарплату, яка не дає можливості забезпечити гідні умови існування.

Відсутність кваліфікованих медиків гостро відчувається в селах і райцентрах. Установи закриваються і місцеві жителі змушені за медичною допомогою звертатися в обласні центри, які розташовані в годині-двох їзди.

Деякі цікавляться, що робити персоналу в разі розпуску. Деякі лікарі зможуть перевестися в інші клініки, іншим доведеться або відкривати приватні кабінети або шукати іншу роботу.

Занадто об'ємні зміни і відсутність фінансування не дозволяють розраховувати на підвищення зарплати медикам в Україні 2019 року. Ситуація в найближчим часом навряд чи змінитися. Не варто сподіватися і на осучаснення лікувальних установ. Бюджет держави і система самоокупності дозволяють зробити незначні надбавки. Зарплата медика України так і залишиться залежною від кількості громадян, які звертаються за лікарською допомогою.
Підвищення зарплати медикам в Україні в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають