• 23:55 – Новорічні сукні 2019 - модні тенденції, тренди, забарвлення і фасони 
  • 23:42 – Новорічний дизайн нігтів 2019 - модні тенденції, кольори, новинки, ідеї 
  • 22:12 – Модні зачіски на Новий рік 2019 (фото) 
  • 22:00 – Плаття на новорічний корпоратив 2019 – ідеї, кольори, туфлі, прикраси, макіяж 

Підвищення зарплати контрактника в Україні в 2019 році

За часів, коли на сході країни розгортається збройний конфлікт, боєготовність армії, а також її укомплектованість грають важливу роль. Варто враховувати, що професія військовослужбовця тісно пов'язана з певними ризиками. На плечі представників цієї професії лягає чимала відповідальність, адже саме вони відповідають за захист державних кордонів і спокійного життя мирних громадян. Крім бажання служити совій батьківщині, головним мотиватором в цій справі залишається заробітна плата. Якщо в інших країнах військові мають велике грошове забезпечення, то в Україні тільки останнім часом праця військових почав цінуватися. Саме тому влада пообіцяла, що зарплати контрактників України будуть поступово збільшуватися і чергова надбавка очікується в 2019 році.
Підвищення зарплати контрактника в Україні в 2019 році


Чи дійсно варто чекати чергового підвищення?

Варто сказати, що під контрактниками маються на увазі всі військовослужбовці, які підписали контракт і служать на його підставі, в тому числі і офіцери. А тому навіть незначні надбавки можуть завдати серйозного удару по бюджету держави. Минулого разу надбавку до грошового забезпечення довелося відкласти через фінансові проблеми. Але тепер політики говорять, що подібного більше не трапиться, військові вчасно отримають своє підвищення. Ось тільки ніхто поки не називає якихось конкретних дат сум. Так що залишається лише здогадуватися про те, що чекає військовослужбовців і чекати офіційної заяви від політиків.

Підвищення зарплати контрактника в Україні 2019 буде проводитися не просто так. Перш за все, ця процедура підвищення передбачена реформою військової сфери. До того ж саме за допомогою забезпечення військових гідними зарплатами планується привернути увагу юнаків до цієї професії. Очікується, що дана професія стане дуже престижною, Ось тільки на реалізацію таких планів можуть знадобитися роки.
Підвищення зарплати контрактника в Україні в 2019 році


Як зараз проходить служба?

Згідно із законодавством, солдати строкової служби не можуть бути відправлені в зону АТО. Також вони не задіюються для проведення військових та інших видів операцій на території країни і за її межами. А ось у контрактників все інакше. Вони можуть направлятися в АТО на певний термін. На період ротації впливає декілька чинників, серед яких значиться посада, рід військ, підрозділ, в якому служиться людина і не тільки. Оскільки багатьом службовцям як мінімум раз на рік доводиться залишати свій будинок і сім'ю для поїздки в АТО, пріоритетним завданням для влади є забезпечення військових всім необхідним, в тому числі і гідними заробітними платами.

Крім бойових дій на сході, в країні зараз ведеться справжня інформаційна війна. Найчастіше фахівцям цієї сфери не потрібно їхати на передову або в тил, але, навіть перебуваючи на іншому кінці країни, їм доводиться долати чималий обсяг роботи.

Індексація виплат

Потрібно розуміти, що держава все ще перебуває в кризовому становищі. Саме тому у політиків пов'язані руки, адже їм не вистачає коштів і можливостей для нормального проведення багатьох реформ і збільшення заробітних плат. В країні все ще спостерігається зростання інфляції, що призводить до поступового збільшення вартості товарів і послуг. Щоб хоч якось встигати за темпами зростання цін, в країні почала проводитися індексація зарплат.

Представники влади заявили, що звичайнісінька індексація зарплати контрактника в армії України в 2019 році буде проходити згідно з усіма правилами, встановленими законодавством країни. Однак ця процедура може бути скасована в тому випадку, якщо економічна криза посилиться, і дефіцит коштів стане більш відчутним.
Підвищення зарплати контрактника в Україні в 2019 році


Як зараз виглядає зарплата контрактника?


Незважаючи на те, що оклад військовослужбовців контрактників у ЗСУ буде в черговий раз збільшений, вони і так мають непогані виплати. На даному етапі мінімальна заробітна плата, на яку може розраховувати військовий становить сім тисяч гривень. Також потрібно знати що тим, хто несе службу в зоні АТО, покладаються спеціальні доплати, які складають як мінімум 4-5 тисяч гривень. Також підвищені заробітні плати отримують ті, хто займають керівні посади, мають певні заслуги і не тільки. Виходить так, що в середньому заробітні плати досягають позначки в 12-13 тисяч гривень.

Цього разу не планується вносити якісь зміни в структуру грошового забезпечення. Не так давно частка окладу була збільшена. Таке рішення було прийнято в зв'язку з тим, що деякі офіцери зловживали своїм становищем і службовими обов'язками, зрізуючи премію своїм підопічним на догоду собі. Це питання було вирішене і тепер нарахування зарплати, а також штрафні санкції строго контролюються. До того ж оклад став складати 70%, а все інше - доплати.

Чого чекати в найближчому майбутньому?

Багатьох цікавить питання про те, чи буде проводитися скорочення контрактників в 2019 році в Україні. Скорочення вже точно не буде проводитися, адже зараз уряд націлений на повний перехід на контрактну основу. Крім того, постійно спливають новини про те, що ВСУ потребує кваліфікованих кадрів і навіть простих солдатів. Представники військкомату рідко набирають потрібну кількість призовників з першого разу, а тому часто доводиться затягувати заклик ще на місяць. Виходить так, що зараз немає ніяких підстав для скорочення кількості службовців, тим більше в період поки на сході держави ведуться активні бойові дії.

За останні роки армія серйозно змінилася. Але реформа військової сфери ще не була до кінця реалізована, а тому в найближчому майбутньому варто чекати нових змін. Представники влади обіцяють, що зарплати контрактників будуть і далі збільшуватися, але тільки за умови, що у країни на це вистачить грошей. Очікується, що вже через пару років професія військового в Україні дійсно стане однією з найпрестижніших.
Підвищення зарплати контрактника в Україні в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають