• 23:55 – Новорічні сукні 2019 - модні тенденції, тренди, забарвлення і фасони 
  • 23:42 – Новорічний дизайн нігтів 2019 - модні тенденції, кольори, новинки, ідеї 
  • 22:12 – Модні зачіски на Новий рік 2019 (фото) 
  • 22:00 – Плаття на новорічний корпоратив 2019 – ідеї, кольори, туфлі, прикраси, макіяж 

Зарплати суддів України в 2019 році

Економічна криза і стрімке підвищення цін вплинуло на життя кожного українця. Безумовно, в першу чергу складні часи настали для людей з низьким рівнем доходу. Але і громадяни, які мають більш високий дохід, також відчувають фінансові труднощі. Однією з актуальних тем на сьогодні є рішення Кабінету міністрів тимчасово зупинити процес підвищення заробітної плати суддям. Думки фахівців щодо таких заходів збереження бюджету досить спірні, а серед «служителів Феміди» рішення викликало обурення. Так, якими ж будуть зарплати суддів України 2019 року, і чи варто їм розраховувати на підвищення доходу?
Зарплати суддів України в 2019 році


«Заморожене» підвищення

Не так давно в засобах масової інформації з'явилися повідомлення про «заморожування» заробітної плати для українських суддів. Офіційно законопроект був прийнятий Верховною радою 15 вересня минулого року. Згідно з державним документом в проекті державного бюджету на поточний рік передбачена припинення підвищення зарплат цієї категорії держслужбовців.

У зв'язку з такою ситуацією на 2019 рік заробітна плата залишиться на тому ж рівні. Так судді державних установ місцевого значення будуть отримувати в розмірі 25 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних громадян. Середня зарплата районного судді за місяць для них складе приблизно 46 300 гривень. Працівники апеляційного суду або середньої спеціальної суду будуть отримувати оклад, який дорівнює 40 прожитковим мінімумам. У грошовому еквіваленті ця сума складе 74 000 гривень.

Перша реакція на нововведення

Останні зміни в бюджеті спровокували хвилю занепокоєння і збурень серед представників Ради суддів і Верховного суду. Згідно із заявою глави суддівської ради, Олега Ткачука, законопроект є неправомірним, адже сума окладу була ключовою умовою при проведенні конкурсу на заміщення посад в рамках нещодавньої судової реформи. Перед проведенням кваліфікаційного оцінювання кандидатів, держава гарантувала переможцям надання заробітної плати на високому рівні. Зокрема це правило відноситься і до тих кандидатів, які проходили конкурс на заміщення посад у Верховному суді.

Глава стверджує, що прийняттям закону про обмеження підвищення зарплати суддів України, уряд порушує правила введення судової реформи. На даний момент мова йде не стільки про певні грошові суми, скільки про недотримання темпів, передбачених реформою. Така ситуація говорить про безвідповідальне ставлення до проведення судової реформи.

Норма законопроекту про заморожування заробітної плати не була узгоджена між урядом і суддівським радою. Відмова від узгодження норми бюджету радою обгрунтований порушенням законодавства ( «Закон про судоустрій і статус суддів»). По думках фахівців суддівське співтовариство сприйняло цей закон неоднозначно. В результаті введення його в дію тільки частина з діючих держслужбовців зареєструвалася для участі в конкурсі, решта подали заяви на звільнення.
Зарплати суддів України в 2019 році


Яких наслідків чекати


Ухвалення нового законопроекту може мати негативні наслідки для судової системи. В першу чергу очікується скорочення суддів в 2019 році в Україні. Через відсутність гідної заробітної плати багато держслужбовців звільняться, що спровокує дефіцит кваліфікованих кадрів. Участь в кваліфікаційному відборі професійних адвокатів, а також діячів науки було обгрунтовано наявністю гідної оплати праці. Тому рада суддів планує провести позапланове зібрання, на якому буде проводитися обговорення проблеми, а також буде складено звернення до державних органів з вимогою про скасування нового положення держбюджету.

Глава суддівського ради стверджує, що багато представників парламенту підтримують їхню позицію. Тому рада буде брати активну участь в ухваленні бюджету і максимально відстоювати свої права. Якщо держава бажає побудувати ефективну і чесну судову систему, нерозумно економити на окладі. Варто зауважити, що порушення з боку влади передбачених законодавством обов'язків по рівню оплати праці можуть бути тільки початком. Судді побоюються подальших обмежень їх в правах, що виникли в результаті цього прецеденту.

Офіційні суми


За офіційними даними середній оклад глави Верховного Суду на сьогодні становить 280 000 гривень за місяць. Судді середньої ланки, які не проходили кваліфікаційне оцінювання, мають оклад в межах від 12 до 15 тисяч гривень. Згідно з реформою, після проходження оцінювання заробітна плата фахівця виростає приблизно в чотири рази і становить близько 60 000 гривен. Судді місцевих установ отримують заробітну плату в сумі 46 000 гривен. А оклад судді у Вищому або апеляційному суді становить більше сімдесяти тисяч гривень.

В інформаційних ресурсах також представлена ​​інформація про те, який розмір зарплати помічника судді в Україні встановлений на цей рік. Разом з тим урядом були затверджені розміри заробітної плати працівникам інших державних установ, що належать до системи правосуддя. Помічники суддів в місцевих судах мають середній посадовий оклад в розмірі 7 900 гривень. В апеляційному суді за виконання цих функцій платять 9 600 гривень. Праця секретарів місцевих установ судової системи оцінюється в 3 500 гривень, апеляційного суду - 4 400 гривень. Судові розпорядники отримують заробітну плату відповідно 2 643 і 3600 гривень. Державні службовці, які працюють у вищих навчальних закладах судової системи (Вища рада, Верховний Суд, спеціалізовані суди та інші), мають оклад на 25% більше, від зазначених вище сум. Також буде врахована індексація зарплати працівників судової системи в 2019 році в Україні.
Зарплати суддів України в 2019 році

Ще одним нововведенням є застосування коефіцієнта для розрахунку зарплати працівникам установ судової системи деяких груп. До цих груп відносяться такі установи:

Апеляційний суд;
територіальне управління ДСА (відповідає за кібербезпека, кіберзахист, безпека інформаційних систем).


Працівники вищевказаних служб отримують оклад, на 20% перевищує спочатку встановлені суми. Такими діями український уряд планує впорядкувати оклади і зрівняти їх з зарплатами інших державних службовців.

Для порівняння з цими сумами можна взяти заробітну плату українців, яка складає близько восьми тисяч гривень, середня пенсія становить дві з половиною тисячі. Тому можна стверджувати, що суддівські оклади орієнтовно в шість разів більше середніх зарплат, і майже в вісімнадцять разів перевищують розміри пенсій.

Варто зауважити, що законопроект про припинення підвищення зарплати розвінчує міф про досягнення порозуміння між судовою і виконавчою владою. Заборона на підвищення окладу торкнеться багатьох державних службовців, в тому числі і судових працівників. Ухвалення нового закону матиме вплив і на присяжних, адже оплата їх праці залежить від окладу судді. Дані зміни не торкнуться тільки Верховного Суду, оскільки поетапне підвищення їх зарплат не було заплановано.
Зарплати суддів України в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають