• 23:55 – Новорічні сукні 2019 - модні тенденції, тренди, забарвлення і фасони 
  • 23:42 – Новорічний дизайн нігтів 2019 - модні тенденції, кольори, новинки, ідеї 
  • 22:12 – Модні зачіски на Новий рік 2019 (фото) 
  • 22:00 – Плаття на новорічний корпоратив 2019 – ідеї, кольори, туфлі, прикраси, макіяж 

Зарплата бюджетникам у 2019 році в Україні. Підвищення

Український уряд обіцяє підвищити рівень життя громадян і вже в найближчі роки вивести країну з кризи. На поточний рік було заплановано підвищення мінімальної заробітної плати, а також підвищення окладу працівникам більшості сфер діяльності. Але далеко не всі в цьому році можуть розраховувати на збільшення доходу. Варто зауважити, що перший етап підвищення зарплати бюджетникам в 2018 році в Україні пройшов успішно, а в цьому році уряд вирішив «заморозити» оклади багатьох держслужбовців.

Зарплата бюджетникам у 2019 році в Україні. Підвищення

Чи буде підвищення зарплати

Державний бюджет на поточний рік передбачає призупинення підвищення заробітної плати для працівників міністерств, відомств. Офіційно ця інформація була представлена ​​засобам масової інформації представником президента Іриною Луценко. У той же час співробітникам бюджетних установ, які не є держслужбовцями, посадовий оклад піднімуть.

Говорячи про «заморожування» заробітної плати державним службовцям, уряд має на увазі не лікарів, або вчителів, а лише тих працівників, які служать в різних міністерствах і відомствах. Що стосується інших бюджетників, в тому числі працівників сфер медицини і освіти, в зв'язку з підвищенням розміру мінімальної заробітної плати їх оклад також збільшиться. Чи не буде рости дохід тільки для громадян, які перебувають на державній службі. Варто зауважити також, що значного збільшення зарплати бюджетникам очікувати не варто, оскільки країна зобов'язана розрахуватися із зовнішніми боргами.

Рішення кабінету міністрів

Парламент зареєстрував проект нового бюджету, в якому пропонується скасувати підвищення зарплати бюджетникам в Україні. Згідно з законопроектом при розрахунку розміру окладу, або грошового забезпечення держслужбовця буде враховуватися сума прожиткового мінімуму за 2018 рік. Таким чином, після перерахунку підсумкові суми будуть такі, як зарплати держслужбовців в 2018 році в Україні.

Підвищення окладу не відбудеться для співробітників наступних установ:

державні органи;
Державне бюро розслідувань;
Національне антикорупційне бюро.


На сьогодні цей документ входить в число зареєстрованих законопроектів для розгляду Верховною Радою.
Зарплата бюджетникам у 2019 році в Україні. Підвищення


Обгрунтування нового бюджету


Безумовно, нововведення викликало безліч негативних відгуків від держслужбовців. Уряд обгрунтував своє рішення тим, що на протязі останніх років введено в дію кілька законів, які сприяли суттєвому підвищенню окладу держслужбовців. Про це неодноразово повідомляли новини зарплат держслужбовців України в 2018 році. У свою чергу дохід решти бюджетників зупинився на колишньому рівні.

В результаті таких змін з держбюджету було витрачено значна сума на оплату праці цієї категорії громадян. Щоб уникнути зростання різниці між окладами держслужбовців і співробітників інших бюджетних установ, а також знизити витрати бюджетних коштів, було прийнято рішення зупинити процес підвищення окладів для працівників державних служб.

В цьому році прожитковий мінімум для працездатної людини збільшується на 159 гривень і складе 1 921 гривню. На початку минулого року він становив 1 762 гривні. Застосовуючи при розрахунку оплати праці держслужбовців нову суму, держава понесе значні витрати, які не передбачені в новому бюджеті. Тому посадовий оклад для вищевказаних категорій громадян буде розраховуватися, виходячи з торішнього показника прожиткового мінімуму. Завдяки таким діям уряд планує скоротити витрати, а зекономлені кошти витратити на підвищення зарплати бюджетникам в Україні.

Згідно з прогнозами фахівців в нинішньому році економіка країни повинна зрости приблизно на два відсотки. При цьому зовнішній борг держави складе 52% ВВП. Міністерство фінансів повідомляє, що цей показник вважається позитивним, адже він менше, ніж шістдесят відсотків. Також планується зростання доходу в бюджет на 1 290 мільйонів гривень. Ця сума значно перевищує надходження до держбюджету за попередній календарний період. Інфляція на період в найближчі дванадцять місяців буде становити близько 7,4%.


Чого очікувати бюджетникам


Важливим питанням на сьогодні є зростання зарплати бюджетників в Україні. До цієї категорії відносяться працівники сфер медицини, освіти, культури. На жаль, власники цих важливих професій не отримують гідної оплати за свою працю. Український уряд вводить ряд реформ, покликаних підняти рівень заробітної плати бюджетників і зробити такі професії, як учитель, або лікар, престижними і оплачуваними на гідному рівні. Зокрема на цей рік заплановано підвищення окладу для педагогів.

Порядок нарахування заробітної плати вчителів є частиною концепції реформи системи освіти, яка поетапно вводиться в дію ще з 2016 року. Першою сходинкою цієї реформи було розділення всього навчального процесу на 3 етапи: молодшу, середню і вищу школи. Згідно з новими нормами програми ряду предметів у старшій і вищій школі розширяться. Внаслідок чого, відбудеться скорочення числа вчителів, які викладають в цих класах. Щоб отримати право викладання чинним педагогам необхідно пройти спеціальну сертифікацію.

Оскільки вимоги до педагогів значно підвищили, планують збільшити і оклад. Згідно з планами уряду зарплата бюджетників, які працюють в сфері освіти, виросте в три рази. Але підвищення буде відбуватися поетапно.
Зарплата бюджетникам у 2019 році в Україні. Підвищення

У поточному році педагогам також будуть надані додаткові виплати. Грошові заохочення будуть надані за такими критеріями:

вислуга років (10% при стажі більше трьох років, 20% - більше двадцяти років, 30% - більше тридцяти років);
керівництво класом;
доплата за звання (методисти, заслужені);
премії.


Варто зауважити, що тим учителям, які незадовільно здадуть переатестацію, в надбавки буде відмовлено. У деяких випадках вчителів, які не підтвердили кваліфікацію, можуть звільнити через профнепридатність.

Різниця в розмірі окладу педагогів залежить не тільки від тривалості робочого стажу і наявних звань. Фахівці відзначають значний рівень диференціації між заробітними платами фахівців різних напрямків. Наприклад, середній дохід гуманітарія значно нижче, ніж у фахівця в галузі математичних, або технічних наук. Більшою мірою ця різниця відчувається у співробітників приватних навчальних закладів.

Уряд склало план підвищення вчительських зарплат на п'ятирічний період. У минулому році представники міністерства освіти повідомили, що оклади педагогів виросли в зв'язку зі збільшенням розміру мінімальної заробітної плати. Протягом усього календарного періоду середній показник зростання доходу цієї частини бюджетників склав приблизно 25%. Додатково була врахована індексація зарплат бюджетникам в Україні.

Основними факторами, що вплинули на підвищення стали наступні моменти:

зростання зарплат бюджетників (10%);
перерахунок окладу педагогів (10%)%
підвищення розміру доплати за престижність професії (від 5% до 30%).


Додатково державою передбачено фінансове заохочення вчителів молодшої школи, а також викладачів української мови в навчальних закладах з мовою викладання національних меншин. Доплата здійснюється в розмірі 20% від загальної суми окладу вчителя.

Таким чином, протягом минулого року середній заробіток працівників навчальних закладів збільшився і склав від 6500 гривень до 8500 гривень на місяць. Але фахівці зазначають, що всупереч гучним заявам політиків, оголошені суми були нараховані тільки незначній кількості вчителів. Більшість педагогів отримують заробітну плату в межах п'яти тисяч гривень.
Зарплата бюджетникам у 2019 році в Україні. Підвищення


Чи підвищать вчительську зарплату в цьому році


Згідно з новою редакцією закону про оплату праці педагогів мінімальний оклад вчителя повинен становити не менше, ніж три мінімальні заробітні плати. За сьогоднішніми даними підсумкова сума становить орієнтовно 11 000 гривен. Але таке підвищення буде проходити в кілька етапів протягом чотирьох років.

На поточний рік уряд планує підвищити зарплату педагогам на 25%. Але перерахунок проводитиметься на підставі розміру окладу. Надбавки і доплати враховані не будуть. Для реалізації планів уряд виділить з бюджету близько трьох мільярдів гривень.
Зарплата бюджетникам у 2019 році в Україні. Підвищення
Зарплата бюджетникам у 2019 році в Україні. Підвищення
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають