• 23:55 – Новорічні сукні 2019 - модні тенденції, тренди, забарвлення і фасони 
  • 23:42 – Новорічний дизайн нігтів 2019 - модні тенденції, кольори, новинки, ідеї 
  • 22:12 – Модні зачіски на Новий рік 2019 (фото) 
  • 22:00 – Плаття на новорічний корпоратив 2019 – ідеї, кольори, туфлі, прикраси, макіяж 

Як оформити дитячі гроші в Україні в 2019 році?

Показники народжуваності на території України стрімко падають останні кілька років. Однією з причин такої ситуації можна назвати зміна поглядів на життя молодих людей, адже все рідше зустрічаються ті, хто вважає своїм покликанням створення багатодітної сім'ї. Але основним фактором все-таки є важка економічна ситуація в країні. Більшість майбутніх батьків прекрасно розуміють, що для гідного утримання та виховання дитини знадобляться чималі кошти. Оскільки на час декретної відпустки обов'язки по фінансовому змістом сім'ї лягають тільки на одного з батьків, держава надає молодим батькам фінансову допомогу у вигляді допомоги на народження дитини. Розглянемо, через скільки приходять дитячі гроші після оформлення 2019 року, правила оформлення допомоги і на які суми можна розраховувати.
Як оформити дитячі гроші в Україні в 2019 році?


Які посібники покладаються молодим батькам

Згідно з українським законодавством працюючі жінки йдуть у відпустку, пов'язаний з народженням та доглядом за дитиною, на сьомому місяці вагітності. При відсутності протипоказань майбутня мама отримує лікарняний лист на тридцятому тижні вагітності на термін в чотири місяці. Це час має на увазі період пологів, а також перші місяці догляду за новонародженим. По закінченню цього терміну оформляється декретну відпустку. У декретній відпустці жінка перебуває до досягнення малюком трирічного віку. Протягом цього часу жінка не має можливості працювати і повноцінно забезпечувати себе і дитину.

Державою передбачено надання фінансової допомоги тим сім'ям, які виховують неповнолітніх дітей. Велика частина посібників залежить від розміру встановленого прожиткового мінімуму. У минулому році прожитковий мінімум становив 1762 гривні. Тому мінімальна декретної виплата була всього 440 гривень. Варто зауважити, що на початку цього року уряд прийняв рішення про підвищення прожиткового мінімуму до 1 921 гривні. Відповідно декретні зарахування також збільшаться на 40 гривень.

Безумовно, представлені суми не зможуть покрити витрати на дитину. Тому батьки чекають, коли дадуть дитячі гроші. Державою здійснюються також додаткові виплати. До додаткових нарахувань відносять такі соціальні виплати:

допомога по вагітності та пологах;
виплата на народження дитини;
допомога одиноким матерям (батькам).

Також на державну допомогу можуть претендувати сім'ї, які виховують прийомних дітей, або мають дітей з інвалідністю. У випадках, коли один з батьків ухиляється від сплати аліментів, сім'я також отримує відповідну допомогу.
Як оформити дитячі гроші в Україні в 2019 році?

Загальна характеристика

Закон України «Про надання допомоги сім'ям з дітьми» передбачає надання фінансових виплат на період вагітності та пологів. Дане правило поширюється і на неповнолітніх матерів. Допомога надається в тому випадку, коли жінка не застрахована в системі державного страхування і відноситься до однієї з наступних категорій:

звільнених через ліквідацію підприємств не раніше, ніж за півроку до моменту надання допомоги;
підприємців, які не здійснюють виплати до Фонду соціального страхування;
студентів вищих і спеціальних навчальних закладів, аспіранток, ординаторів;
військовослужбовців армії, поліції, прикордонної служби, СБУ;
безробітних, які перебувають на обліку на біржі праці;
які раніше не працюють.

Щоб отримати допомогу, необхідно заздалегідь підготувати документи так, як оформити дитячі гроші в Україні в 2019 році можна буде не пізніше, ніж через півроку після закінчення післяпологової відпустки. Грошові нарахування проводяться один раз. Виплачується вся сума за 126 або 140 днів відпустки.

Працюючим жінкам соціальна допомога виплачується в розмірі середнього доходу за місяць. Середній показник обчислюється як із заробітної плати, так і з нарахувань від центру зайнятості, стипендії або грошового забезпечення. Безробітним породіллям і підприємцям нараховується 25% від суми прожиткового мінімуму для працездатної людини.
Як оформити дитячі гроші в Україні в 2019 році?

Суми соціальної допомоги

Батькам, своєчасно звернулися до регіонального управління соціального захисту, держава надає підтримку при народженні дитини у вигляді фінансових нарахувань. Оформити допомогу можна протягом дванадцяти місяців після пологів. Сьогодні загальна сума дотації дорівнює 41280 гривням.

Незважаючи на значну для середньостатистичного українця суму, не варто заздалегідь її розподіляти. Варто відзначити, що гроші від держави нараховуються етапами. Так як дізнатися коли прийдуть дитячі гроші? Перший етап виплат відбувається протягом двох місяців після подачі заяви. На банківську карту, оформлену батьком, перераховується 10320 гривень в якості одноразової допомоги.Другий етап виплат триває весь період перебування в декретній відпустці. Залишок коштів, а саме 30960 гривень розділяється на три роки і перераховується рівними частинами. Відповідно, кожен місяць буде перераховуватися 860 гривень.
Правила оформлення виплати

Дитячу допомогу, як і інші державні виплати, можна отримати тільки після подачі заяви до відповідних органів. За нарахування подібних виплат відповідає державна соціальна служба. Протягом першого року життя дитини один з батьків повинен подати документи для оформлення дитячих грошей в Україні 2019 року.

В державну установу необхідно подати наступну документацію:

паспорт громадянина України (оригінал);
копії всіх заповнених в паспорті сторінок;
оригінал і копію свідоцтва про народження дитини;
власноруч заповнену заяву згідно зі зразком;
виписку з банку, з реквізитами спеціально оформленої карти.


Варто зауважити, що право на оформлення допомоги мають не тільки біологічні батьки малюка. На аналогічних умовах державна допомога надається також усиновителям, опікунам, або родичам, які беруть на себе обов'язки по догляду та вихованню новонародженого дитини. В такому випадку також потрібно подати копію рішення суду про усиновлення.

Після заповнення документів і перевірки даних відбувається реєстрація заяви. На підтвердження чого батькові видається відповідний документ. Співробітник держустанови інформує батьків про правила нарахування коштів, а також, якого числа перераховують дитячу допомогу в Україні. Надходження грошових коштів на карту відбувається в проміжку від 5 до 10 числа кожного місяця.
Як оформити дитячі гроші в Україні в 2019 році?

Додаткові посібники

Матері, або батьки, які виховують дітей самі, мають право на додаткову фінансову підтримку від держави. Тому крім питання, коли прийдуть дитячі гроші 2019 Україна, їх цікавить і можливість отримання додаткової фінансової допомоги. На допомогу можуть претендувати ті батьки, середній місячний дохід яких менший за прожитковий мінімум. Варто зауважити, що при розрахунку доходу матері-одиначки, також враховуються доходи всіх членів сім'ї, які зареєстровані та проживають з нею на одній житлоплощі.

На сьогодні максимальна доплата одиноким матерям становить 1 492 гривні. Ця сума рівна прожитковому мінімуму для дитини віком до шести років. Починаючи з минулого року, самотні мами також отримують безкоштовні «бебі-бокси». У них входять речі першої необхідності для новонародженого малюка (підгузники, серветки, матраци, гігієнічні засоби, одяг, тощо).
Як оформити дитячі гроші в Україні в 2019 році?
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають