• 23:55 – Новорічні сукні 2019 - модні тенденції, тренди, забарвлення і фасони 
  • 23:42 – Новорічний дизайн нігтів 2019 - модні тенденції, кольори, новинки, ідеї 
  • 22:12 – Модні зачіски на Новий рік 2019 (фото) 
  • 22:00 – Плаття на новорічний корпоратив 2019 – ідеї, кольори, туфлі, прикраси, макіяж 

Ставка єдиного соціального внеску в 2019 році в Україні - розмір, ставка, нарахування

Введення поняття єдиного соціального внеску відбулося ще в 2011 році. Ця міра була прийнята для того, щоб спростити процедуру оподаткування. Адже раніше необхідно було оплачувати величезну кількість окремих внесків (пенсійні відрахування, соціальне страхування, страховка на випадок безробіття, або нещасного випадку). Оплата ЄСВ підприємцями здійснювалася згідно з тарифом, який безпосередньо залежав від категорії підприємства з професійного, галузевому ризику. Незважаючи на тривалий період дії такого роду внеску, про процедуру його нарахування, сплати існує багато питань. Розглянемо, яким буде ЄСВ в 2019 році в Україні для єдинників, правила його нарахування.
Ставка єдиного соціального внеску в 2019 році в Україні - розмір, ставка, нарахування

Загальна характеристика поняття

Ухвалення закону про введення ЄСВ було обгрунтовано проведенням оптимізації системи нарахування соціального страхування, а саме її консолідації, оплати, розподілу грошей між діючими на території країни фондами. Ухвалення такого заходу значно спростило завдання бухгалтерам, консолідувало дії фондів. Однією з головних завдань ЄСВ було поповнення бюджету Пенсійного фонду. Завдяки чому уряд планував частково (а в ідеалі повністю) вирішити питання про фінансове забезпечення пенсіонерів.

Для уряду система єдиного внеску вигідна з тієї причини, що вона була покликана вирішити питання з «тіньовою» економікою країни. Адже така система закликає роботодавців виплачувати заробітну плату офіційно, а не «на руки». У свою чергу, відрахування в пенсійний фонд, здійснювані кожним працюючим громадянином, забезпечує гідну старість українцям. При створенні законопроекту за зразки були взяті прикмети багатьох зарубіжних держав. Але, незважаючи на це, до сьогоднішнього дня в систему вносяться корективи. Основною причиною стала занадто висока ставка внеску, яка створила фінансові труднощі багатьом роботодавцям.
Ставка єдиного соціального внеску в 2019 році в Україні - розмір, ставка, нарахування

Хто належить до платників ЄСВ

До суб'єктів, що зобов'язується виплачувати єдиний соціальний внесок в 2019 році в Україні, відносяться організації, підприємці, які виступають роботодавцями, платниками соціального страхування. «Працедавцями» є підприємці, які використовують працю найманого персоналу, так і фізичних осіб підприємців, які самі забезпечують себе посадою. Нарахування ЄСВ поширюється також на наступні категорії громадян:

військовослужбовців;
працівників сфери мистецтва;
наукових співробітників;
службовців дипломатичних відомств;
жінок у декретній відпустці.


Даний внесок не поширюється на пенсіонерів, а також тих громадян, які отримують допомогу у зв'язку з інвалідністю. Їх щомісячний дохід становить пенсійна виплати, яка фінансується фондом соціального страхування. У тих випадках, коли пенсіонери мають додатковий дохід (продовжують вести професійну діяльність, є підприємцями), вони також входять в категорію платників ЄСВ. Варто зауважити, що підприємці, які відзначають в декларації відсутність прибутку, в цьому році також зобов'язуються оплачувати ЄСВ.
Ставка єдиного соціального внеску в 2019 році в Україні - розмір, ставка, нарахування

Діючі та плановані ставки

Під поняттям ЄСВ мається на увазі відсоткова ставка, яку зобов'язані оплачувати певні категорії громадян до фонду оплати праці. У минулому році нарахування проводилися в розмірі 22% від доходу суб'єкта підприємницької діяльності, або працюючої людини. Мінімальний розмір щомісячної виплати розраховувався відповідно до розміру мінімальної заробітної плати 3 723 гривні. Тому щомісячний внесок становив не менше, ніж 819 гривень 6 копійок. Таку суму роботодавець був зобов'язаний заплатити за кожного оформленого найманого працівника. У випадках, коли після обчислення відсотка виходить менша сума, роботодавець зобов'язаний провести додаткове нарахування до мінімальної межі.

Ті громадяни, які мають інвалідність, відносяться до окремої категорії. Для інвалідів ставка єдиного соціального внеску в 2019 році, складе 8,4%. Громадські організації для людей з інвалідністю оплачують ЄСВ в розмірі 5,5% від доходу. Варто зауважити, що в цих організаціях має бути не менше половини співробітників, які мають інвалідність.

З початку минулого року в закон про оплату ЄСВ були внесені зміни, згідно із якими платники єдиного податку першої другої і третьої груп зобов'язуються оплачувати ЄСВ в розмірі 819 гривень 6 копійок в місяць за кожного трохи співробітника, а також за приватна особа, що займається підприємницькою діяльністю.

Мінімальний розмір УСВ в 2019 році для суб'єктів підприємницької діяльності, які працюють з системою єдиного податку, в 2019 році складе 918 гривень 6 копійок для підприємців першої, другої і третьої груп. Єдинники прирівнюються до платників податку за загальною схемою. Пільгові ставки були скасовані державою. У зв'язку зі змінами підприємцям рекомендується уточнити нові реквізити для сплати в регіональному представництві держустанови.

Щодо строків сплати внеску

Згідно з правилами розрахунку і нарахування, терміни сплати ЄСВ за найманих працівників залежать від термінів нарахування заробітної плати. Роботодавець зобов'язаний нарахувати заробітну плату і суму єдиного внеску протягом одного дня. Якщо у роботодавця немає можливості перерахувати внесок в день надходження зарплати, грошові кошти повинні перераховані не пізніше двадцятого числа поточного місяця.

Несплата соціального внеску неприпустима навіть у тих випадках, коли не була перерахована зарплата. Коли період перерахувань збігається з вихідним днем, рекомендується провести фінансову операцію раніше. Перерахування внеску допускається перенести на один день, якщо встановлена ​​дата є неробочим днем.

Платники єдиного податку, що відносяться до 1-ї та 2-ї груп, повинні сплатити ЄСВ не пізніше двадцятого числа кожного місяця. Подібне перерахування здійснюється у вигляді авансу.

Єдинники 3-ї групи перераховують внески поквартально за такою схемою:

перший - до 20 травня;
другий - до 19 грудня:
третій - до 21 листопада;
четвертий - до двадцятого лютого.


Варто пам'ятати, що підприємцям перших двох груп заборонено переносити терміни. Також необхідно стежити за часом проведення фінансової операції. Кошти, перераховані у вечірній час, надійдуть тільки на наступний день.
Ставка єдиного соціального внеску в 2019 році в Україні - розмір, ставка, нарахування

Оновлені правила заповнення форм

З закінчення минулого року урядом було введено нову форму заповнення бланка ЄСВ в Україні. Основні зміни внесені в таблиці №1, №5 та №6. Розглянемо ці зміни.

У першій таблиці додалося кількість рядків. У цих рядках вноситься інформація про суми, які повинні були зарахуватися роботодавцем за загальною ставкою 22% без урахування пільгових ставок за найманих працівників з інвалідністю. У п'ятій таблиці необхідно внести відомості про тих співробітників, які несуть службу у військах. У цьому розділі також потрібно вказувати додаткові відомості про посаду найманого працівника (професійна назва, код класифікатора, військове звання, інше). Формуючи звіт ЄСВ в Україні необхідно вказувати період несення військової служби з датами, а також звання співробітника.

У зв'язку з поступовою відмовою від використання трудових книжок до звіту ЄСВ вноситься інформація про зміну посад співробітниками всередині однієї організації. Перш, така інформація не відображалася в звіті.
Ставка єдиного соціального внеску в 2019 році в Україні - розмір, ставка, нарахування
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають