• 23:55 – Новорічні сукні 2019 - модні тенденції, тренди, забарвлення і фасони 
  • 23:42 – Новорічний дизайн нігтів 2019 - модні тенденції, кольори, новинки, ідеї 
  • 22:12 – Модні зачіски на Новий рік 2019 (фото) 
  • 22:00 – Плаття на новорічний корпоратив 2019 – ідеї, кольори, туфлі, прикраси, макіяж 

Весняний призов в армію України в 2019 році

Як тільки приходить час чергового призову, українці, які можуть відправитися на службу, починають задаватися купою питань, адже останнім часом відбулося чимало змін у процедурі призовної кампанії. До того ж ЗМІ і навіть самі громадяни часто поширюють неправдиві відомості та різні чутки, які просто лякають молодих призовників і відбивають у них будь-яке бажання йти в армію. Але представники військкоматів рекомендують фільтрувати всю інформацію, оскільки навіть призов до армії України в 2019 році на увазі проходження строкової служби в звичайних військових частинах і спеціальних підрозділах. Оскільки поки що не було введено військовий стан, юнакам не варто побоюватися збройного конфлікту і військових операцій.
Весняний призов в армію України в 2019 роціЗаклик і мобілізація


У більшості випадків українці через незнання плутають мобілізацію і призовну кампанію. Ось тільки це абсолютно різні речі. Суть мобілізації полягає в тому, що за короткий проміжок часу вся армія приводиться в стан повної готовності з метою протистояти нападу ворога або для врегулювання надзвичайних подій. А ось під час призовної кампанії військкомат просто привертає військовозобов'язаних жителів держави до служби в армії, силових структурах або деяких службах. Мобілізація в Україні навряд чи буде, адже немає ніяких передумов для її проведення, а ось звичайну службу ніхто не відміняв. Також слід відразу визначити, скільки закликів в армію. Всього проводиться дві кампанії на один календарний рік.

Деякі видання не припиняють поширювати чутки про скасування призовної кампанії. Але влада вже неодноразово відкрито заявляли, що скасовувати призов найближчим часом ніхто не буде. Вся справа в тому, що зараз в України немає можливостей і ресурсів для повного переходу на контрактну службу. Поки йдуть бойові дії, країні потрібен певний резерв - бійців, які мають певні навички і знання у військовій сфері. Виходить, що в нинішніх умовах звичайні строчника - це головний ресурс ВСУ. Ось тільки з кожним закликів зменшується кількість службовців, адже люди просто ховаються від військкомату і ухиляються від свого військового обовязку.
Весняний призов в армію України в 2019 році


Як виглядає кампанія?

Перш ніж розбиратися в тому, до якого віку призивають в армію в Україні, треба розібратися в основах. Як вже було сказано раніше, щороку робиться дві хвилі призову. Вони тривають як мінімум один місяць. Але часто трапляється так, що армія не укомплектується так, як це було задумано. В такому випадку влада має право оголосити продовження кампанії аж до того моменту, коли набереться потрібна кількість призовників. Останнім часом з однієї тисячі отримали повістку людина йдуть служити лише десятки. Решта ухиляються або ж звільняються за станом здоров'я. Тому часто кампанія розтягується приблизно на три місяці.

Останні новини про призов в армію в Україні нагадують про те, що ще буде влаштовуватися заклик офіцерів із запасу. Такий захід проводиться через те, що службі не вистачає дійсно досвідчених фахівців. Щоразу службу приблизно призивається від п'ятисот до тисячі чоловік. Особлива увага приділяється кадрам, які вміють керувати підрозділами. Однак з часом брак кадрів ліквідується і влада сподівається, що скоро війська будуть повністю укомплектовані.

Часто експерти і аналітики військової сфери наполягають на тому, що Україні варто попутно здійснювати перехід на контрактну основу і черговий осінній призов повинен супроводжуватися підвищенням відсотка контрактників. Перехід повинен бути повільним, а тому українська армія буде мати змішану комплектацію. Згодом частина контрактників буде тільки збільшуватися. У той же час потрібно стимулювати зростання кількості військовослужбовців на контрактній основі. Але це завдання не так вже й просто здійснити через те, що в країні спостерігається економічна криза, а також ведуться бойові дії. Іноді радять встановити призовний вік в Україні 30 років, але цього теж не буде.
Весняний призов в армію України в 2019 році


Час проведення призовів


Традиційно терміни призову в армію в 2019 році в Україні не будуть оголошуватися аж до початку самої кампанії. Багатьом не подобається така практика, але для неї є певні підстави. Юнаки, знаючи, коли саме почнеться заклик, встигають заздалегідь отримати бажану довідку про непридатність або сховатися від представників військкомату, наприклад, відправившись в іншу країну. Практика показала, що такі заходи є ефективними і значно знижують кількість осіб, які навмисно не є в військкомат. Тому залишається тільки чекати, коли українська влада офіційно оголосять дату початку чергової призовної кампанії в країні.

Військові мають повне право звільнятися в запас, але робити це потрібно між призовними хвилями. Це правило не стосується солдатів строкової служби, їм потрібно відслужити визначений термін. Йти зі служби можуть тільки офіцери, а також представники інших структур. Також часто виникають питання про термін служби армії за призовом в Україні. Законом встановлено, що для громадян України, які закінчили один з виший, тривалість строкової служби складає всього лише рік. А ось ті люди, які не закінчили вищий навчальний заклад, повинні служити протягом півтора року.

Важливим є те, що поступово збільшується якість і розмах призовної кампанії. Це забезпечується тим, що щорічно збільшується фінансування призову і всієї галузі в цілому. Виходячи з недавніх заяв політиків, цього разу планується виділити не менше 65 мільйонів гривень. Ця сума буде витрачена на проведення самої кампанії, а також на виплати допомоги призовникам і на інші важливі речі. Точна сума буде відома тоді, коли оголосять дату призову 2019.

Після проходження строкової служби кожна людина отримує можливість продовжити свою службу в ЗСУ і будувати гарну кар'єру, але вже на контрактній основі. Зараз це дуже популярно, так як зараз військовим надають прекрасні умови і високооплачувані посади. Заробітна плата відіграє важливу роль, службовці можуть розраховувати на таке грошове забезпечення:

Мінімальна зарплата солдата або офіцера, службовця на контрактній основі становить 7000 гривень.
Мінімальна заробітна плата для сержантського складу становить як мінімум 9000 гривень.
Офіцери, як правило, отримують від 12000 гривень.


Варто враховувати, що ще є надбавки за посаду, вислугу років і не тільки. Істотну надбавку в кілька тисяч мають ті, хто перебуває в зоні АТО. Якщо службовцю пощастить і йому випаде можливість відправитися на виконання миротворчої місії в одну з країн, де зараз напружена обстановка, то його зарплата буде досягати як мінімум кількох тисяч євро.


З якого віку доведеться йти в армію і як отримати відстрочку?


Найсвіжіші і останні новини про призов в армію в Україні вказують на те, що керівництво країни не стане піддавати будь-яким змінам призовний вік українців. Це означає, що люди будуть отримувати повісті після досягнення 20 років. Максимальний призовний вік складе 27 років. Згідно із законодавством, військкомат не має права закликати неповнолітніх громадян і тих, кому ще не виповнилося 20 років. Але якщо у людини, якій, наприклад, 16 років є бажання служити, то він може написати заяву виходячи з власного рішення, а потім пройти програму підготовки. Після цього йому буде надана відповідна можливість.

Часто можна зустріти інформацію, що призовний вік в Україні буде змінено в більшу сторону, адже країні бракує хороших фахівців і навіть простих службовців. Але потрібно розуміти, що це всього лише чутки і поки ніякої офіційної інформації немає. У підсумку служити повинен кожен, хто підходить за віком і не має відстрочки. Сама відстрочка від армії України надається громадянам на певний період часу і тільки при наявності поважної причини. Найчастіше призовники отримує омріяну довідку, якщо:

Вони займаються вихованням дітей, яким ще не виповнилося три роки.
Призовник має дитину, якій ще не виповнилося 18 років і він займається його вихованням самостійно.
Відстрочка також представляється на час навчання у вищому навчальному закладі. Право на відстрочку мають навіть аспіранти, але вона відразу ж втрачається в разі відрахування.
Людина є сиротою.
У призовника загинув близька людина в період проходження строкової служби.
Людина є підозрюваним у злочині.
Громадянин виступає опікуном непрацездатного родича.
Дружина призовника є інвалідом або перебуває в положенні.


Для отримання відстрочки громадянин повинен представити довідку або ж якийсь документ, який підтверджуватиме його поважну причину. А ще законом визначено, що є громадяни, які звільняються від проходження військової служби в лавах ЗСУ. Таким чином, осінній і весняний призов в армію 2019 роки не стосуватиметься таких людей:

Громадяни, які мають багатодітні сім'ї.
Медичні працівники.
Працівники правоохоронних органів.
Особистості, які відбували тюремний термін.
Люди, які не можуть служити в армії за станом здоров'я.
Громадяни, які старше максимального призовного віку.

Весняний призов в армію України в 2019 році


Чи можуть звичайного солдата строкової служби відправити в АТО?


Багатьох призовників лякає те, що їх можуть направити в зону АТО, де зараз ведуться бойові дії. Вони бояться, що їх відправлять на вірну смерть. Але насправді це все роздуті чутки і історії. Поширенням неправдивої інформації займаються ЗМІ і прості громадяни. Такі історії виглядають правдоподібно, але ніякого реального підстави вони не мають. В українському законодавстві чітко вказується, що солдати строкової служби не можуть бути задіяні для участі в збройних конфліктах, миротворчих та інших операціях. Крім того, нові правила призову 2019 не змінять цей стан. Але є один нюанс. Людина може бути відправлений на фронт за власним бажанням. У такому випадку він повинен написати відповідну заяву і підписати контракт. Спочатку цієї людини буде потрібно пройти програму спеціальної підготовки, після чого він зможе приступати до виконання свого першого бойового завдання. Проблема полягає в тому, що прості громадяни не знають про це. Поінформованість дозволила б значно знизити кількість тих, хто ухиляється від служби.
Весняний призов в армію України в 2019 році

Це правило діє для всіх родів військ, спеціальних служб і формувань. Але варто виділити співробітників прикордонної служби, адже цим людям доводиться постійно перебувати на кордонах або переїздах, блокпостах. Зазвичай недалеко від цих місць розташовуються війська противника, а тому строкова військова служба прикордонних військ пов'язана з певними ризиками.
Весняний призов в армію України в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають