• 23:55 – Новорічні сукні 2019 - модні тенденції, тренди, забарвлення і фасони 
  • 23:42 – Новорічний дизайн нігтів 2019 - модні тенденції, кольори, новинки, ідеї 
  • 22:12 – Модні зачіски на Новий рік 2019 (фото) 
  • 22:00 – Плаття на новорічний корпоратив 2019 – ідеї, кольори, туфлі, прикраси, макіяж 

Пенсійна реформа в Україні 2019. Як змінеться розмір пенсій в Україні у 2019 році

Пенсійна реформа, яка впроваджується вже кілька років, привела до комплексного зміни всієї системи. В результаті нововведення були зроблені не тільки в страховий стаж, а й в розмірі пенсійної допомоги, процедури нарахування виплат і не тільки. Однак реформа продовжує реалізуватися, а тому чергові нововведення очікуються вже в 2019 році. Навіть зараз деякі положення викликають чимало запитань. А тому ті нинішні і майбутні пенсіонери цікавляться тим, які останні новини про пенсійну реформу в Україні і що їх чекає в недалекому часі.
Пенсійна реформа в Україні 2019. Як змінеться розмір пенсій в Україні у 2019 році


Як довго буде впроваджуватися ця реформа?

Положення реформи реалізуються вже кілька років. Однак за такий короткий термін реорганізувати всю систему досить важко, особливо якщо враховувати, що у країни зараз немає достатньої кількості ресурсів та можливостей для цього. Відповідно до одного з постанов, внесення змін до законодавчих актів буде здійснюватися ще протягом цілих десяти років. По закінченню цього терміну вся пенсійна система повинна серйозно змінитися, а допомога має стати набагато більше. З цього можна зробити висновок, що українці майже щороку будуть виходити на пенсію по абсолютно новими правилами. Ось чому потрібно залишатися в курсі останніх подій і розуміти, який етап реформи буде реалізуватися далі.

Що буде з пенсійним віком?

Свіжі новини для жінок 55 років про пенсійну реформу в Україні, як і для чоловіків, невтішні. Вся справа в тому, що загальний поріг виходу на пенсію залишився таким же, як і раніше, він дорівнює 60 рокам. Але уряд країни значно підвищило вимоги до трудового стажу, а тому перестати працювати і отримувати виплати можуть тільки ті громадяни, які пропрацювали щонайменше 25 років і весь цей час робили відповідні відрахування.

Також був створений спеціальний графік підвищення планки трудового стажу. Згідно з цим графіком, величина стажу буде щорічно збільшуватися. В результаті вийде так, що до 2028 року потрібно буде мати вже цілих 35 років стажу. Якщо у людини немає такої цифри, то він зможе піти на пенсію лише в 63 роки. Але буває і так, що навіть в 65 років стаж особу не досягає 15 років. В такому випадку пенсія йому не передбачено, а натомість нараховується соціальну допомогу, розмір якого встановлюється в індивідуальному порядку. Подібні зміни були зроблені для того, щоб українці працювали якомога більше і весь цей час робили відрахування, наповнюючи казну держави і різні фонди. Якщо не вистачає кілька років стажу, то їх можна докупити. Ось тільки ціна за них була встановлена ​​занадто висока - цілих 17 тисяч гривень, а тому мало у кого виникає таке бажання.

Однак для жінок зміни виявилися не такими глибокими, адже вони все ще мають можливість піти на законний відпочинок до 60 років. Для них пенсійний вік на рівні 60 років буде встановлено тільки в 2021 році.
Пенсійна реформа в Україні 2019. Як змінеться розмір пенсій в Україні у 2019 році

Як тепер буде розраховуватися розмір допомоги?

До моменту реалізації перших пунктів реформи, пенсійну допомогу визначалося виходячи з не менше десяти різних законів. Виходить, що кожен раз доводилося проводити громіздкі і особливі розрахунки. Це все сприяло тому, що при однаковому заробіток та умови праці заробітні плати громадян могли істотно відрізнятися.

Пенсійна реформа в Україні в 2019 р влаштована так, що буде змінена формула розрахунку пенсійного забезпечення. Тепер загальна сума буде залежати від середньої величини зарплати за останні три календарні роки. Також свій вплив надає індивідуальний коефіцієнт, який можна дізнатися у відділах Пенсійного фонду і коефіцієнт страхового стажу. Виходячи з цього, тепер громадяни будуть отримувати приблизно однакову допомогу, якщо вони раніше мали майже ідентичне грошове забезпечення і умови праці.
Пенсійна реформа в Україні 2019. Як змінеться розмір пенсій в Україні у 2019 році


Кого не торкнуться зміни грошового забезпечення?


Останні новини для шахтарів про пенсійну реформу в Україні полягають в тому, що їх виплати все ж будуть підвищені. Але є ті категорії громадян, яких перерахунок та інші нововведення просто не торкнуться. Насправді перерахунок не прив'язується до певних факторів, в тому числі до роду діяльності і місця роботи. Виходить так, що зміни чекають не тільки тих, хто отримує найбільшу звичайну пенсію, але навіть тих, кому належить допомога по інвалідності, втрати годувальника і не тільки.

Ось тільки для тих громадян, які проживають на окупованих територіях, дана процедура не передбачається. А тому їх пенсійні нарахування залишаться на колишньому рівні. Крім того, якщо переселенці перебувають на непідконтрольною території більше двох місяців, то в такому випадку влада припиняють нараховувати їм допомогу.

Подробиці про індексацію


На цьому всьому не закінчується пенсійна реформа в Україні в 2019 році, таблиця виходу на пенсію також стане в нагоді тих, хто хоче бути в курсі останніх нововведень. Багатьох цікавлять питання про індексацію пенсійних виплат. Відповідно до заяв представників влади, посібник все ж буде індексуватися до того ж на нових правилах. Сам механізм буде запущений вже в 2019 році. Тепер враховуватися буде як мінімум 50% від зростання середньої заробітної плати за останні три календарні роки, а також 50% від розміру рівня інфляції.

Крім того, вже з 2021 року планується реалізувати автоматичний перерахунок допомоги, який не вимагатиме додаткових рішень з боку уряду.

Достроковий вихід на відпочинок

Пенсійна реформа призведе не тільки до позитивних змін, але і до негативних. Одне з негативних змін полягає у скасуванні спеціальних видів допомог, які раніше покладалися державним працівникам, співробітникам наукової сфери, депутатам, прокурорам, суддям та іншим працівникам. Майже всі ці люди будуть переведені на загальну систему нарахування пенсійної допомоги. Також тепер медики, співробітники освітньої сфери і представники служб соціального захисту тепер не можуть піти на законний відпочинок за вислугою років. Поки подібні нововведення не торкнулися військовослужбовців, адже вони перебувають на особливих умовах. Також за вислугою років на пенсію можуть розраховувати артисти, інваліди, люди, які працювали у важких умовах і ще деякі категорії громадян.

Чого чекати працюючим пенсіонерам?


Дуже велику роль відіграє те, що пенсійна реформа в Україні в 2019 році для працюючих пенсіонерів привнесла кілька позитивних нововведень, які в цілому повинні поліпшити якість життя цієї категорії громадян. Головна зміна полягає в тому, що політики нарешті переглянули податки, якими обкладали посібник працюючих пенсіонерів. У тому числі військовий збір в розмірі 1,5%, а також податок в розмірі 18%. Все це було скасовано, а тому тепер працюючі пенсіонери мають можливість отримувати свою допомогу в повному розмірі.
Пенсійна реформа в Україні 2019. Як змінеться розмір пенсій в Україні у 2019 році

В цілому майже всі положення пенсійної реформи спрямовані на поліпшення якості життя літніх українців. Правда, реалізувати реформу так швидко не вийде, адже зараз у країни немає на це ресурсів і можливостей. А тому на істотні зміни доведеться витратити довгі роки.
Пенсійна реформа в Україні 2019. Як змінеться розмір пенсій в Україні у 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають