• 10:29 – Модні луки осінь-зима 2018-2019: головні тренди сезону з фото 
  • 18:03 – Красиві новорічні сукні для дівчаток 2019 Фасони дитячих нарядів, кольори, фото 
  • 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 15:04 – Новорічний корпоратив 2019: де провести, як вибрати сукню, варіант сценарію 

Відпочинок на Кіпрі в 2019 році: тури і ціни за програмами "все включено"

Лише третій за розмірами у Середземному морі, але, аж ніяк не замикає трійку лідерів за популярністю туристичних напрямків у цьому регіоні, цей острів готовий кожному приїхав до нього в гості подарувати щось незабутнє, щось таке, що захочеться переживати знову і знову. Так вже вийшло, що з шістдесятих років минулого століття, острів роздирають етнічні протиріччя між греко-кіпріотами і турко-кіпріотами. Невизнана північна частина за цей час серйозно втратила у розвитку і, безумовно, абсолютно не котирується з туристичної точки зору. Тому де-факто їдуть відпочивати тільки на південний Кіпр, який є більш ніж упорядкованої та цивілізованої територією, членом ЄС. Але, залишимо чвари сучасної політики і спробуємо познайомитися з цим островом ближче, адже він справді того вартий.

Що варто знати, вирушаючи на Кіпр?

Відпочинок на Кіпрі в 2019 році: тури і ціни за програмами "все включено"
Кіпр не дарма завжди називали малоазійською перлиною Середземномор'я, адже розташований на перетині найважливіших торговельних шляхів, він послідовно пережив експансію греків, римлян, єгиптян, венеціанців, османів і англійців. Він то ставав майже повністю незалежним окремим королівством, то переходив з рук у руки, і його преференції географічної прописки поступово стали його справжнім прокляттям. Перші свідчення перебування тут людини датуються ще десятим тисячоліттям до нашої ери, і що примітно, археологічні розкопки підтверджують це, і несуть на собі відбитки інших епох, з задоволенням демонструються кіпріотами допитливим туристам.
Відпочинок на Кіпрі в 2019 році: тури і ціни за програмами "все включено"
Але, звичайно ж, не за одними тільки пам'ятками та історичними пам'ятками сюди їдуть люди Клімат острова багато вважають унікальним. І, треба відзначити, зовсім не даремно. Величезні, розкреслені вздовж і поперек гірськими хребтами території, що займають всю центральну частину Кіпру, не дають тут разгуливаться вітрам і істотно пом'якшують субтропічний середземноморський клімат, який безроздільно панує над Республікою. Цікаво, що частина цих гір – це рештки кори давним-давно канув у небуття стародавнього океану Тетіс, надзвичайно важливі для вивчення періоду часів його існування. Що ж стосується погоди, купальний сезон тут триває з весни і до пізньої осені, але найгарячіше, звичайно ж, в розпал літа. Тут немає таких різких температурних перепадів році, як у сусідніх країнах-Туреччині, Греції, на Балканах чи в Італії, і в той же час відсутня виснажлива спека, як у Єгипті або Марокко. Саме тому на Кіпр їздила «поправляти здоров'я», ще починаючи з Середніх століть, як європейська знать, так і царі Азії, а також Північної Африки.
Відпочинок на Кіпрі в 2019 році: тури і ціни за програмами "все включено"
На острові дивно багатий рослинний і тваринний світ. При цьому небезпечних для людини видів буквально одиниці. Безліч місцевих пляжів нагороджені і зовсім по праву, Блакитними прапорами, а краси тутешньої прибережної зони справді варті того, щоб їх побачити. Для кіпріотів туризм – одна з головних у державному бюджеті країни статей, тому розвинена ця галузь тут надзвичайно. Але гостинні вони не тільки тому – в самому характері місцевих жителів притаманна всім проживаючим на сонячних, неймовірно багатих природними дарами землях щедрість, усмішливість і відкритість.

Кращі курорти острова в 2019 році

Відпочинок на Кіпрі в 2019 році: тури і ціни за програмами "все включено"
Справжньою туристичною Меккою у всі часи вважався Лімасол – другий за розмірами і значенням місто в країні, багатий порт, що веде свою історію ще з часів Візантії. Саме він вважається відправною точкою для всіх, хто прагне глибоко пізнати історію і культуру цього острова, пропонуючи найзручніші розгалужені екскурсійні маршрути. Сім'ї з дітьми, в основному, віддають перевагу тихе і розмірене життя Протараса і Пафосу. І на всіх цих трьох територіях, а також в Ларнаці, можна ніжитися на споконвічному вулканічному піску тутешніх місць, характерного темного відтінку.
Відпочинок на Кіпрі в 2019 році: тури і ціни за програмами "все включено"
Зовсім інша ситуація в Айя-Напе – цей курортний центр молодіжної публіки, відомий на весь світ своєю насиченою клубної та розважальної життям, свої пляжі спеціально забезпечив привізним білосніжним піском, завдяки чому його легко сплутати з узбережжям Таїланду і Балі. Якщо ж складно визначитися з чітким курсом відпочинку, хочеться все і відразу: і гучних вечірок, і тихих романтичних вечорів, і знайомства з давніми реліквіями і місцевої автентичною культурою, — варто вирушати саме в Ларнаку. Знаменитий ще й тим, що саме її і Лімасол більшість круїзних лайнерів, що курсують по Середземному морю, вибирають в якості відправної точки подорожі. Звідси, до речі, дуже зручно відвідувати Йорданію, о. Родос, Ізраїль та Єгипет.

Чим зайнятися на Кіпрі?

Відпочинок на Кіпрі в 2019 році: тури і ціни за програмами "все включено"
Крім відвідування маси рукотворних і природних пам'яток різних епох, в тому числі руїн еллінського Пафосу, стародавнього Саламіна, Аматуса і Куріона, неолітичної Хирокитии, безлічі християнських монастирів і церков, Музею корабельних аварій і Киренийского замку, а також замку Отелло 14-15 століть і замок Колосси 13 століття, гори Олимбос і Ларнакської соляного озера, неодмінно варто спробувати абсолютно запаморочливу місцеву кухню. Вона являє собою оригінальний симбіоз турецьких і грецьких традицій, грунтуючись на класиці середземноморських продуктів. До речі, батьківщиною улюбленою і в наших краях чурчхели вважається саме Кіпр. А ще тут віддають належне козлятині у всіх видах (клефтіко), морепродуктів і риби, дуже люблять готувати на мангалі сувлаки, а також смажені у фритюрі котлети шефталия і кефтедес. І запивають все це літрами класичного каву по-турецьки, а також місцевим вином Командрией і декількома національними сортами пива. Вирушаючи сюди, варто змиритися, що запах і смак кориці вас буде переслідувати буквально скрізь – це найулюбленіша місцевими приправа. І не тільки в солодких стравах.
Відпочинок на Кіпрі в 2019 році: тури і ціни за програмами "все включено"
В іншому ж розважатися на Кіпрі можна, як і на будь-яких інших фешенебельних, і не дуже, курортах розвинених регіонів світу. Тут представлені всі види морських видів спорту, в тому числі і рибалка, різноманітний екстрим, яхт-прогулянки, аквапарки і зоопарки, великі атракціони, а також багатющий набір клубних вишукувань та інших принад нічне життя, включаючи казино, бари і дискотеки. Словом, як ми вже відзначали, кожен з нас знаходить щось своє в Кіпрі, але, пізнаючи його різними шляхами, ми незмінно залишаємо свої серця на його дивовижній землі. Відтепер і назавжди.

ВідеоВідпочинок на Кіпрі в 2019 році: тури і ціни за програмами "все включено"
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають