• 10:29 – Модні луки осінь-зима 2018-2019: головні тренди сезону з фото 
  • 18:03 – Красиві новорічні сукні для дівчаток 2019 Фасони дитячих нарядів, кольори, фото 
  • 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 15:04 – Новорічний корпоратив 2019: де провести, як вибрати сукню, варіант сценарію 

Відпочинок в Болгарії влітку 2019 року: ціни на тури, відгуки

Якими тільки красивими епітетами не нагороджують цю країну, згадуючи її в розмові. Тут тобі і «сонячна», і «золота», «гостинна» та «споріднена» І тут дійсно до братів слов'ян і росіян ставляться як до справжнім родичам, тут складно вибрати, що тобі подобається більше – золотий пісок пляжу або ласкаві промені сонечка Болгарія колись нашим виріс у Радянському Союзі бабусям і дідусям, батькам відкривала обрії такою привабливою і цікавою «закордону», вносячи вагомий різноманітність в суцільний кавказо-краснодарско-кримський банкет.

Ця країна відома своїм серйозним ставленням до православ'я, тут після Італії і Греції найбільше в світі охороняються ЮНЕСКО культурних об'єктів. Тут неможливо смачна кухня, а їхні місцеві напої потім з такою тугою шукаєш по всіх магазинах батьківщини Мова ж, начебто на перший погляд такий рідний і зрозумілий, іноді тягне за собою зовсім несподівані курйози. Все це про неї – про Болгарію, в чию землю так легко закохатися, і так складно відмовитися від спокуси повернутися на неї знову.

Трохи про історію, культуру та пам'ятки

Відпочинок в Болгарії влітку 2019 року: ціни на тури, відгуки
Незважаючи на те, що за своїми розмірами це досить середня по європейським міркам країна, такий концентрацією на своїй території всіляких цікавинок можуть похвалитися далеко не багато її ближні і далекі сусіди.

Цікавить паломництво до давніх православних святинь? Гігантський Басарбовский монастир, свята Софія, датований 10 століттям Рильський монастир, Собор Успіння Богородиці у Варні і вирубаний прямо в скелі біля «Золотих пісків» монастир Аладжа. Мало? Тоді ласкаво просимо в бургасскую церква св. Кирила і Мефодія, софійський храм-пам'ятник святого Олександра Невського і спорящий з красою навколишніх гір Драгалевський монастир. І, між іншим, сліди османського правління в Болгарії збереглися не менш добре, про що свідчить хоча б відкрита для відвідування туристами одна з найстаріших мечетей Європи Лазня-Баші в Софії. Відзначилися тут в якості правителів не тільки болгарські князі і османські намісники, але і фракійці – сучасники розквіту античного світу.
Відпочинок в Болгарії влітку 2019 року: ціни на тури, відгуки
Про це свідчать дивом збереглися, їх гробниці в Казанлику і фортеця Сердика, а дізнатися про минуле країни з найдавніших часів і до новітньої історії можна, відвідавши Варненський археологічний музей.

Хочеться пізнати національну автентичність болгар? Вирушайте в район Бургаса, а точніше – за тридцять кілометрів від нього, в традиційну село Бата. Тут століттями зберігають традиції старовини, і життєвий уклад демонструє все саме в такому вигляді, в якому воно було ще задовго до настання Середньовіччя.

Цікаво, що ця етнографічна село – зовсім ніякий не музей. Тут проживають цілком справжні півтори тисячі осіб на постійній основі Ще з цією ж метою варто відвідати Національний історичний музей у резиденції «Бояна», де зібрано понад шести з половиною сотень тисяч експонатів різних епох історії Болгарії, а також бургаський Етнографічний музей.
Відпочинок в Болгарії влітку 2019 року: ціни на тури, відгуки
І це – лише мала дещиця рукотворних пам'яток країни. Але, якщо звернутися до її природних чудес, для їх перерахування може не вистачити і життя.

Лиманне озеро під Варною з абсолютно дивовижними ландшафтами і рельєфом, Кам'яний ліс у цих же місцях, Чудните скалі на березі Луда-Камчии і запаморочливий Шипкинский перевал – місце військової слави російських і болгарських воїнів, яким саме тут вдалося зупинити амбіції Османської імперії. А скільки тут чудових парків? Ну і, безперечно, хіба можна вважати, що ти по-справжньому побував у Болгарії, якщо не бачив Долину троянд? Один з найбільших світових експортерів рожевого масла, чий самий улюблений символ — саме ніжний квітка цариці садів. От тільки тут її зустрінеш не тільки в садах – поблизу Казанлыка можна прогулятися по безкрайніх полях троянд, потонувши в їх ароматі, побувати в історико-етнографічному комплексі «Вежа», де демонструються кустарні способи стародавньої видобутку олій з цієї рослини, в Музеї троянди при одноіменному Інституті. Фестиваль троянд проводиться тут щорічно на початку червня, і, повірте, варто перенести свою відпустку, щоб відвідати ці місця саме під час його проведення. Виходячи з усього цього, розумієш, що буваючи в Болгарії, абсолютно не можна не поєднувати насолоду тихими відпускними радощами біля моря з масштабним ознайомленням з місцевою культурою і історією.

Пляжний відпочинок в БолгаріїВідпочинок в Болгарії влітку 2019 року: ціни на тури, відгуки
Після розвалу Союзу всі знали: хочеш відпочити дешево, але за кордоном – тобі пряма дорога в Болгарію. В ЄС країна увійшла тільки в 2007 році, і до цих пір по дуже багатьох питаннях вона користується значними економічними поблажками, тому і ціни тут завжди вигідно відрізнялися від побратимів по Чорноморському регіону і вже тим більше – від країн європейського Середземномор'я. Тут клімат набагато більше м'який, ніж в тому ж Криму: приїжджаючи з дітьми можна зовсім не побоюватися акліматизації ні до, ні після відпочинку. А море з-за активних течій куди чистіше, ніж у узбережжя Кавказу.
Відпочинок в Болгарії влітку 2019 року: ціни на тури, відгуки


Словом, влітку Болгарія – це саме той варіант пляжного відпустки, який стабільно користується популярністю у наших співвітчизників, втомлених від відсутності нормального сервісу за прийнятні гроші на російських територіях. Багато пляжі тут заслужено пишаються своїми Блакитними прапорами. Купатися ж добре з самого початку червня і до вересня, причому однаково приємно це робити практично на всіх курортах узбережжя. Серед найбільш відомих в їх числі, звісно ж, легендарні «Золоті піски», Созопол та «Сонячний берег», а також стали не менш популярними в останні роки Огляд, Святий Влас, Еленіте, Албена, Рів'єра і Св.Костянтин і Олена. Раніше було дуже чітким поділом на «бюджетні» і «елітні» місця. Зараз же, завдяки бурхливому і дуже жвавому економічного розвитку, практично скрізь можна знайти і доступний відпочинок, і фешенебельні п'ятизіркові готелі.

Національна кухня

Відпочинок в Болгарії влітку 2019 року: ціни на тури, відгуки
Щодо болгарської кухні серед слов'ян ходять справжні легенди. До речі, якщо ви вирішите десь блиснути ерудицією і повідати, що болгарський перець подарувала нам саме ця країна, то в корені помилитеся, так як, хоч ця культура і росте в різних своїх видах практично по всьому світу, але «болгарської» одну з її іпостасей кличемо лише ми – вихідці з Радянського Союзу. Справа в тому, що вперше він імпортувався до нас саме з Болгарії, а враховуючи, що маса страв її кухні просто обожнюють його використовувати в будь-яких видах, за ним і закріпилося у нас ця назва В іншому ж, вирушаючи сюди, готуйтеся брати одяг на розмір більше. Бо годують тут не просто смачно – запаморочливо. І не спробувати все залишається абсолютно непосильним випробуванням навіть для переконаних ЗОЖников. Місцева кухня трохи взяла від греків, трохи – від турків, від душі приправила все це істинно слов'янської щедрістю, зробивши таку процедуру, як тушкування, справжнім національним фетишем. Всі, хто відвідували місцеві ресторанчики, ще довго будуть мрійливо закочувати очі, згадуючи солодку гостроту мучкалицы, пишність баничек і своєрідний смак ізвару. Тут вміють і люблять готувати найрізноманітніші супи, обожнюють сунути на всі, без винятків, жахливе кількість зелені, часнику та цибулі, а також, ясна річ, перець у всіх його видах.
Відпочинок в Болгарії влітку 2019 року: ціни на тури, відгуки


Тут, зовсім як у нас, люблять квашену капусту, роблять ковбаси, не гірше ніж у Польщі та в Україні, а вже як вони фарширують і запікають ягня на одне з найбільш шанованих свят у країні – на День хоробрості Що ж стосується напоїв, запивають все на світі болгари кисело мляком – оригінальним густим молочним продуктом, а також кава. А з спиртного воліють рідну ракію і мастику (анісову горілку, яку прийнято запивати айраном), а ті, хто молодший, намагаються в будь-який коктейль чомусь засунути саме морквяний сік Словом, дивовижна кухня у дивовижній країні, в якій абсолютно неймовірним чином уживаються і звичні нам речі, і зовсім екзотичні. Чим примітна, зрозуміло.

Чим ще зайнятися на відпочинку в Болгарії?Відпочинок в Болгарії влітку 2019 року: ціни на тури, відгуки
Окрім смакування всіх принад пляжного відпочинку та огляду хоча б мінімального набору найбільш знакових пам'яток, на курортах країни і в її містах можна знайти весь спектр сучасних і традиційних розваг. Від занять водними та екстремальними видами спорту, до задоволень одного з найбільших на Балканах аквапарку в Приморсько, відвідування вистав у Дельфінаріуме, а також Акваріума у Варні і Зоопарку там же. Від фешенебельних спа-курортів в приморській зоні, на озерах і гірських регіонах Болгарії, до яскравих нічних клубів та ресторацій великих міст Словом, їхати сюди за відкриттями будь-якого роду варто неодмінно. І можна з упевненістю сказати, що навіть коли ви, нарешті, вирішите, що знаєте про цю країну все, болгари таки ухитряться піднести вам пару-трійку самих чарівних сюрпризів!

ВідеоВідпочинок в Болгарії влітку 2019 року: ціни на тури, відгуки
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають