• 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 11:32 – Новорічні рамки 2019 для Фотошопу на прозорому тлі: завантажити безкоштовно 
  • 11:24 – Що подарувати мамі на Новий рік 2019: подарунок від доньки чи сина, недорогий і зроблений своїми руками 
  • 11:24 – Креативні подарунки на Новий рік 2019 | Зроблені своїми руками 

Дитячі виплати в Україні в 2019 році

Молоде подружжя старанно готуються до народження дитини. Щоб зробити все дитячі покупки потрібна кругленька сума. Вагітна жінка не в змозі працювати, тому розраховує на чоловіка і соціальну допомогу. Нарахування дитячих грошей в 2019 році в Україні покладається жінкам, які оформили декрет. Нараховуються вони після народження дитини. Сума виплат може варіюватися в залежності від обставин кожної конкретної ситуації (заміжні жінки, матері - одинаки і т.д.).
Дитячі виплати в Україні в 2019 році


Виплати по вагітності та пологах

Виплати, які виплачуються матерям, безпосередньо залежать від мінімального прожиткового мінімуму в Україні.
У законодавстві конкретно написано, що декретні гроші становлять не менше його чверті. До кінця 2017 року ця сума становила 1762 грн. (Додали 78 грн. В порівнянні з попереднім показником).

Якщо аналізувати виплати для різних категорій жінок, то необхідно виділити наступне:

мінімальна сума виплати становить 440 грн. 50 коп. щомісяця (на 20 грн. більше ніж у минулому році);
працюючі жінки отримують виплату, яка дорівнює повній сумі від середньомісячної заробітної плати;
мами, які самостійно виховують малюка, отримують 1, 626 грн. щомісяця.


Уряд має намір збільшити суму прожиткового мінімуму. На початку 2019 року його буде складати 1,921 грн. Тому мінімальна виплата становитиме 480, 25 грн.

Що було з дитячим грошима раніше

Розмір дитячих виплат в Україні до 2014 року залежав від кількості дітей в сім'ї. Крім цього, до виконання дитиною трирічного віку виплачувалася допомога, яка становила мінімум сто тридцять гривень. Батьки з невеликим доходом отримували більшу суму виплати.

На даний момент ці кошти виплачуються лише тим дітям, які були народжені до 1 липня 2014 року. Цього року ці гроші не передбачені, тому що сума допомоги 130 грн. вже входить в щомісячну виплату, яка становить 860 грн. З 07.2014 система нарахування змінилася. Незалежно від складу сім'ї, на кожну дитину виділяється фіксована сума, яка становить 41 280 грн.
Дитячі виплати в Україні в 2019 році

Що відбувається на даний момент

У цьому році урядом був збільшений прожитковий мінімум. На даний момент це 1700 грн. До кінця року ця сума буде дорівнює одній тисячі вісімсот п'ятдесят три гривні. Це значимий показник, безпосередньо його враховують при розрахунку нарахувань матерям одиначкам та дитячих грошей в Україні.

На поточний момент збереглася одноразова виплата при народженні малюка. Вся сума становить 41 280 грн. 25% цих коштів, а саме 10: 320 грн. батьки отримують при народженні малюка. Але є одна вимога, яке полягає в подачі певних паперів. Рішення приймається по події кількох місяців, після цього відбувається виплата одноразової допомоги і наступних щомісячних виплат. Решта дитячі гроші до 3 років будуть виплачені (щомісяця по860 грн.).

Згадана сума стосується і заміжніх жінок і матерів - одиначок. Але самотні жінки можуть отримати також допомога на дітей. Для оформлення необхідно дотримати вимоги:

Середній заробіток на кожного члена сім'ї за попередні 6 місяців менше 1700 гривень.
Мати не отримує соціальну пенсію.
Мати не отримує пенсію у зв'язку з смертю чоловіка (основного добувача).


Щоб оформити його потрібно попрямувати до органів соціального захисту. До списку необхідних документів необхідно додати довідку про живуть під одним дахом з матір'ю і довідку про доходи кожного члена сім'ї.

Терміни та порядок виплат

Декретні кошти виплачуються матері або батькові дитини. Отримувати гроші також може опікун. Виплата відбувається через «Укрпошту». Батькам, яких цікавить питання через скільки приходять дитячі гроші після оформлення важливо знати, що вони зараховуються на протязі 1-2 місяців.

Якщо сім'я змінила місце проживання, то в службу соціального захисту необхідно занести підтверджуючі документи. Кошти в такому випадку будуть зараховані за новим місцем проживання з дня звернення. Але це потрібно зробити після реєстрації.

Якщо виплату не призначили з вини одержувача, то вона надійде тільки через три місяці. Але коли доведена провина співробітників соціального захисту батьки можуть отримати гроші в будь-який зручний для них час.
Дитячі виплати в Україні в 2019 році

Додаткові виплати матерям - одиначкам

Жінки, які самостійно виховують дитину, отримують додаткову матеріальну допомогу. Отримувати ці гроші можуть мами, чиї доходи менші прожиткового мінімуму. На даний момент це 1700 гривень. Крім того, необхідно мати на увазі, що додаткова виплата буде призначена з урахуванням доходів всіх членів сім'ї, які проживають з жінкою в одній квартирі. Тому знадобиться довідка про людей, прописаних в квартирі і довідка про їх доходи.

Якщо весь щомісячний загальний заробіток поділений на кількість членів сім'ї менше прожиткового мінімуму, то додаткова допомога буде нарахована. Однак на посильну допомогу українським матерям - одиначкам розраховувати не варто. Сума додаткових виплат наступна:

Для мам з дітьми до шести років належить +1492, 00 грн. кожен місяць.
Дитячі гроші до 18 років в 2019 році становлять 1860, 00 грн.

1762, 00 грн. отримуватимуть мами з дітьми віком від 18 до 23 років. Але при цьому дитина повинна вчиться в навчальному закладі на очній формі. Якщо дитина навчається на заочній формі додаткова допомога буде відмінена

Дитячі виплати в Україні в 2019 році

В яких випадках виплати можуть бути припинені

Далі вказані обставини, при яких виплати будуть скасовані:

Витрачання грошей не за призначенням. Коли малюк не повністю забезпечений для того щоб повноцінно рости і розвиватися, то за висновком відповідних органів батьки будуть позбавлені грошей. Знову спробувати оформити виплату можна через 3 місяці. Цей термін може бути встановлений в індивідуальному порядку.
Позбавлення матері, батька або опікуна батьківських прав. Тоді про дитину подбає держава (якщо ніхто з родичів не стане опікуном).
Батьки перебувають у в'язниці.
Загибель дитини.
Підробка відомостей.


Процедура оформлення дитячих грошей в 2019 році

Після народження дитини хтось з батьків або опікун повинні зробити свідоцтво про народження, прописати його і оформити соціальні виплати. Завершити всі процедури необхідно за 12 місяців. Для цього потрібно спершу в ЗАГС, сільській раді (якщо батьки прописані в селі) зробити свідоцтво про народження. Для цього знадобиться довідка з пологового будинку.

Для оформлення дитячих грошей потрібно в Собес принести такі документи:

копія паспорта мами, усиновителя;
заяву про нарахування коштів на дитину;
копія свідоцтва про народження;
номер рахунку та реквізити, на які в подальшому будуть виплачуватися кошти.


Оформляти документи може також усиновитель (якщо дитину всиновили з дитячого будинку) або опікун (якщо батьки загинули або від малюка відмовилися).

Жінка, яка народила дитину, має право на трирічний відпустку по догляду за дитиною. Ці три роки вона отримує соціальну допомогу. Якщо жінка хоче, вона може вийти на роботу раніше. В такому випадку необхідно переоформити соціальну допомогу на чоловіка або близького родича.


Інші типи посібників на дітей

Цього року змінився розмір виплат на дітей, чиї мати або батько не виплачують аліменти. Найбільший відсоток зараз становить 50% прожиткового мінімуму.

Опікунам також виділені гроші з державної скарбниці. Крім цих коштів буде нараховуватися пенсія якщо дитина має інвалідність, стипендія учням і студентам.

Також виділені кошти для дітей сиріт та дітей, чиїх батьків позбавили прав на їх виховання. Сума виплат залежить від віку дитини, максимально може становити 3720 гривень.

Соціальна допомога на дітей інвалідів залежить від групи інвалідності. Також може бути нарахована додаткова допомога на догляд у разі його необхідності. Максимальна сума допомоги покладено дітям, хвороба яких з'явилася в слідстві впливу Чорнобильської аварії, і вони належать до групи А. Це 3 тисячі 300 гривень. Мінімальна виплата становить 1373 00 грн.
Дитячі виплати в Україні в 2019 році

Які очікуються зміни в наступному році

Багатьох сімейних пар, які бажають стати батьками, цікавить тема матеріальної підтримки. Адже рівень життя залишився незмінним в порівнянні з попередніми роками.

Щоб у людей було бажання заводити дітей розмір допомоги визначатимуть, спираючись на прожитковий мінімум, який був встановлений для дітей до шести років. Така одноразова виплата складе:

п'ятдесят і два мінімумів на першу дитину;
на другого малюка сімдесят мінімумів;
на 3-го сто двадцять.


Вже оголошені точні суми, які засновані на розрахунках. Сім'ї, у яких народиться перша дитина, отримають 70 500 грн., Друга - приблизно 95 тисяч, третій - 162 тисячі 600 гривень.

Одноразова виплата також буде істотно змінена. Було запропоновано щоб сума такої виплати становила 15, 25 і сорок відсотків від усього одноразової грошової допомоги по народженню.

Щомісяця на малюка повинна приходити допомогу, яка дорівнює прожитковому мінімуму. Гроші буде отримувати особа, яка буде сидіти з малюком якщо жінка вирішить закінчити декрет і піде на роботу.

Можливо повернуть виплати на дітей, яким немає трьох років. Вони повинні виплачуватися навіть якщо жінка вийде на роботу (якщо жінка працює пів дня).

Точної дати прийняття нового законопроекту поки що немає. Чи буде збільшена в 2019 році сума матеріальної допомоги на дитину залежить від економічного становища України. Рішення буде позитивним в разі зростання економіки.
Дитячі виплати в Україні в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають