• 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 11:32 – Новорічні рамки 2019 для Фотошопу на прозорому тлі: завантажити безкоштовно 
  • 11:24 – Що подарувати мамі на Новий рік 2019: подарунок від доньки чи сина, недорогий і зроблений своїми руками 
  • 11:24 – Креативні подарунки на Новий рік 2019 | Зроблені своїми руками 

Соціальна допомога матерям одиначкам в Україні 2019

Однією з найбільш вразливих соціальних категорій громадян в Україні залишаються жінки, які виховують дітей самостійно. Залишити їх у важкій ситуації держава просто не може, а тому передбачає для них фінансову підтримку. Розраховується така на основі прожиткового мінімуму. Оскільки бюджет на новий рік передбачає великі суми мінімальної заробітної плати і ПМ, то соціальна допомога матерям одиначкам в Україні 2019 повинна бути більше.
Соціальна допомога матерям одиначкам в Україні 2019

Як обчислити допомогу?

Для кожної сім'ї сума допомоги буде прямо залежати від того, в якому матеріальному становищі знаходиться сім'я.

Для того щоб обчислити суму допомоги, для початку потрібно з'ясувати який середньомісячний дохід отримує сім'я. До таких розрахунків включається не тільки сама заробітна плата матері, але і всі інші види допомоги, премій, а також кошти від оренди житла, дачі і т.д.

Другий момент передбачає обчислення прожиткового мінімуму спочатку для кожного члена сім'ї (відповідно до віку і соціальним статусом), а тоді для всіх членів сім'ї в цілому.

У тому випадку, коли загальний дохід перевищує суму сукупного ПМ, сім'я не отримує від держави додаткової допомоги. Якщо ж сім'я отримує менше, ніж мінімально їй потрібно для забезпечення, держава повинна компенсувати ці витрати.

Розраховуючи соц. допомога матерям одиначкам в 2019 році, слід брати до уваги такі показники прожиткового мінімуму:


для дорослого, працевлаштований (тобто самої матері і її повнолітніх дітей, які вже закінчили навчання в вузах і працевлаштовані) - 1921 грн.;
для непрацюючого дорослого - 1883 грн.;
для дітей дошкільного віку -1626 грн.;
для школярів - 2027 грн.;
дорослих, які втратили працездатність та дітей, які навчаються у вищих навчальних закладах (максимум до 23 років) - 1479 грн.


Важливим моментом залишається те, що до складу сім'ї включаються тільки діти і їх матір. Тобто, якщо сім'я проживає також з тітками, дядьками або бабусями, дідусями, їх доходи не повинні включатися в розрахунок.

Призначається матеріальна допомога матерям одиначкам в Україні 2019 тільки після оформлення відповідних документів, офіційного звернення сім'ї до відповідних органів соціального захисту з проханням про перерахунок допомоги та інспекції за місцем проживання.

Така система, запевняють в уряді, повинна наблизити Україну до європейських стандартів за відповідними виплатами. Держава зможе виявити нечесних пільговиків, а також збільшити виплати для тих, хто цього дійсно потребує.

Не грошова допомога

Крім власне щомісячних грошових виплат, кожна мама-одиначка має право також вимагати від держави і нематеріальних пільг.


Забезпечення житлом. Жінки, які виховують дітей самостійно, мають першочергове право на поліпшення своїх житлових умов. Органи місцевого самоврядування повинні забезпечити таким сім'ям пільгове житло або присадибні ділянки.
Пільгове оподаткування. Самотні матері, а також ті, хто втратив чоловіка, можуть претендувати на зменшення суми податку на доходи. Цей показник розраховується в індивідуальному порядку і залежить від кількості неповнолітніх дітей в сім'ї.
Гарантії працевлаштування. На відміну від інших жінок, одиноким матерям гарантується державою працевлаштування (за винятком ситуацій, коли жінка сама відмовляється від роботи). Їх майже неможливо звільнити. Крім цього, вони можуть вимагати встановлення неповного робочого дня.

Соціальна допомога матерям одиначкам в Україні 2019

Окремим пунктом законодавства встановлюється право одиноких матерів на отримання додаткової відпустки, який обов'язково повинен оплачуватися. Його тривалість становить 10 днів.
Соціальна допомога матерям одиначкам в Україні 2019
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають