• 10:29 – Модні луки осінь-зима 2018-2019: головні тренди сезону з фото 
  • 18:03 – Красиві новорічні сукні для дівчаток 2019 Фасони дитячих нарядів, кольори, фото 
  • 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 15:04 – Новорічний корпоратив 2019: де провести, як вибрати сукню, варіант сценарію 

Військовий збір в 2019 році в Україні. Хто звільняється від сплати

Військове протистояння, яке ще з 2014-го року триває на сході України, завдало серйозної фінансовий удар як по бюджету самої країни, так і по бюджету сімей військових, змушених переселенців. Хоча зарубіжні держави-партнери відразу ж підтримали Україну, однак для покриття всіх необхідних витрат цих грошей виявилося мало. З цих причин урядом був введений особливий вид податку, який сплачується працевлаштованими громадянами, а також іноземцями, які живуть і працюють в Україні. Як стає зрозуміло з проекту бюджету на новий рік, військовий збір в 2019 році в Україні буде і далі обчислюватися і сплачуватися з доходів платників податків.
Військовий збір в 2019 році в Україні. Хто звільняється від сплати

Хто зобов'язаний сплачувати збір?

Інформацію про те, хто саме повинен платити військовий податок, знаходимо в положеннях кодексу Податкового. На армію повинні віддавати певну частину зароблених грошей:

люди, які є резидентами (тобто мають громадянство країни) і отримують доходи на території України в національній валюті нашої держави;

люди, які не є резидентами (тобто з іноземним громадянством), які проживають на Україні і офіційно отримують прибуток тут;
податкові агенти - ті, хто отримує податок від інших осіб, а потім переводять в бюджет країни.


Таким чином, з заробітної плати офіційно працевлаштованого працівника військовий збір (скільки відсотків відраховувати вирішує уряд) вираховує і платить підприємство-роботодавець. На руки працевлаштований може отримати свій прибуток вже за вирахуванням зазначеного податку. Тобто самостійно здійснювати якісь переклади на реквізити для оплати військового збору в 2019 році в Україні йому не потрібно.

Об'єкти оподаткування

Важливим моментом залишається те, що податок для армії повинен здійснюватися не тільки з регулярною заробітної плати. Як вказує законодавство, виплати повинні вноситися до бюджету також з додаткових нерегулярних різновидів заробітку. До такого, зокрема, відносяться:

премії;
лотереї;
кошти від продажу квартири, машини т.д .;
види допомоги і компенсації;
будь-які виграші тощо.

Що ж стосується самої зарплати, то з неї податок знімається не тільки, якщо така виплачується за місяць, але і якщо за тиждень, день, квартал або інший проміжок часу. Відраховувати будуть кошти і з перших п'яти неробочих днів в разі тимчасової непрацездатності, і з допомоги по тимчасовій непрацеспособності.
Військовий збір в 2019 році в Україні. Хто звільняється від сплати

З яких доходів не сплачується?

Разом з тим, не всі різновиди доходів оподатковуються. Так, не доведеться платити відрахувань на армійські потреби тим особам, які отримують:

подарунки, які не стоять відповідно до середньоринковою ціною більше, ніж половина мінімальної заробітної плати (починаючи з першого січня 2019 го року ця цифра становить 2 086,5 грн.);
кошти, отримані від благодійності;
будь-які види гуманітарної допомоги;
допомога матерями, які народили дитину і вагітним;
допомога на лікування або реабілітацію, а також тури, пов'язані з оздоровленням;
державну допомогу громадянину України на придбання житла.


Хто не платить військовий збір?

Багатьох людей цікавить чи буде військовий збір в 2019 році в Україні з пенсіонерів. Відразу варто відзначити, що поки ніяких офіційних заяв від керівництва держави на цю тему навіть не надходило. Пенсіонери добре пам'ятають, що в рік введення податку на армію, і з усіх їх доходів знімалися кошти для цих виплат. Однак, з огляду на і так незначні суми і соціальних характер пенсій, уряд вирішив скасувати для цієї категорії осіб такі виплати. Якщо податок знову ж спробують для пенсіонерів ввести, вказують експерти, то він в будь-якому випадку буде для них менше, ніж для працевлаштованих громадян і, швидше за все, зупиниться на позначці 0,5%.

Називаючи тих, хто звільняється від сплати військового збору, слід вказати і тих працівників, які несуть службу в:

СБУ;
Національної Гвардії;
військових підрозділах ЗС;
Державній прикордонній службі;
УДО;
будь-яких підрозділах МВС;
Держспецзв'язку;
СВР;
правоохоронних органах.


А також варто назвати всіх осіб, що мають відношення до силових відомств, армії, органам правопорядку тощо, які служать в зоні АТО. Остання умова є обов'язковою. Для всіх же інших військових, силовиків тощо податок залишається актуальним.
Військовий збір в 2019 році в Україні. Хто звільняється від сплати

Ставка податку

Для всіх громадян, незалежно від способу і форми отримання доходів, держава встановлює єдиний однаковий податок на військові потреби.
Протягом попередніх років такий залишався на позначці 1,5%. Тільки для пенсіонерів (як було вже сказано раніше) він становив 0,5%. Проект бюджету на 2019 рік не передбачає жодних змін з приводу цих виплат. Таким чином, як і раніше він становитиме всього лише 1,5%.

Особливості сплати військового податку?

Обчислення і переклад армійського податку не повинні турбувати самих платників. Таке завдання виконують так звані агенти податкові. По суті, це посередник між тим, хто платить відрахування і податкової. Роль податкового агентства виконують підприємства, організації та установи, на яких працюють наймані працівники. Таким чином, саме підприємство повинно:

обчислити з заробітної плати податок в розмірі 1,5%;
зняти з заробітної плати працевлаштованого таку суму (тобто видати йому заробітну плату з мінусом цього податку);
перевести ці кошти до державного бюджету.


Важливою особливістю є і те, що податок обчислюється і сплачується навіть у тому випадку, коли працівникові заробітна плата ще не була віддана (тобто відома точна сума доходу за певний період, проте з ряду причин працівник ще не отримав її на руки).

Приклад відрахувань із заробітної плати


Працівник працевлаштований на приватному підприємстві офіційно. За листопад місяць поточного року він заробив 5500 гривень. Відрахування військового збору буде відбуватися таким чином:

(5000 × 1,5%) / 100% = 82,5грн.


А також, згідно з чинним законодавством, зі своєю заробітної плати кожну фізичну особу також має сплатити ще і ПДФО. Його обчислюють таким же чином, як і перший податок, тільки відсоток інший:

(5500 × 18%) / 100% = 990 грн.


Таким чином, на руки працівник отримає 4427,5грн. (5500-82,5-990).


У тому випадку, якщо протягом місяця працівнику було нараховано крім заробітної плати за відпрацьований час ще й відпускні та (або) лікарняні, спочатку обчислюється весь дохід, тобто: зарплата + відпускні + лікарняні. З отриманої суми і обчислюють податки, в тому числі і військовий збір.

Терміни виплат

Армійські відрахування організації та установи повинні платити в той же день, в який співробітники отримують гроші за свою роботу.
Незалежно від того було виплачено дохід з каси або в натуральній формі, оплата в державний бюджет податку повинна відбутися протягом трьох днів, наступних після цього.

До 30 днів повинні вноситися ті армійські податки, які були нараховані за зарплатою, яка ще не виплачена працівникові.

Реквізити, рахунки для податку бухгалтерія підприємства може отримати на сайті ДФС, в спеціальному розділі «Бюджетні рахунки».

У тому випадку, коли підприємство має філії, які територіально знаходяться в іншому місці, інформацію про рахунки потрібно отримувати безпосередньо в органах Казначейства.

Штрафи

Несплата військового збору в 2019 році, як і в попередньому році, карається. Якщо людина сама виявив свою помилку, і своєчасно звернувся в органи податкової інспекції, повідомив про це, тоді йому доведеться все ж заплатити військовий податок, а також компенсувати недоплату пенею. У тому ж випадку, коли такі «прогалини» зауважує податковий агент або сама податкова інспекція, сума буде в рази більше, і прямо залежить від кількості пропущених виплат.

Одне (перша) прострочення зобов'язує фізичну особу доплатити ще додатково 25% військового збору.
За таке порушення фізичній особі доведеться заплатити ще додатково 50% від суми свого податку.
75% від суми податку доведеться особі сплатити в тому випадку, якщо порушення сталося і в третій раз.
У тому випадку, коли порушення були систематичними, особі доведеться сплатити штраф за адміністративне правопорушення. Сума штрафу визначається самою податковою інспекцією і може складати від 3 до 5 мінімальних заробітних плат.


Крім цього, передбачається і штраф для тих, хто неправильно заповнив документацію, що, в свою чергу, призвело до сплати іншої суми податку на армію. Сума цього штраф є фіксованою і в 2019 році має становити 500 грн. Якщо такі помилки відбуваються вдруге, тоді сума штрафу зростає вдвічі, тобто становить 1000 грн.

Чи будуть зміни в 2019-му році?

Хоча в законодавстві країни зараз відбувається багато змін, все ж ніяких офіційних повідомлень з приводу саме армійського податку поки не надходило.
Це дозволяє стверджувати, що зміни у військовому зборі в 2019 році в Україні не відбудуться. Як і в попередні роки, його сума буде вираховуватися 1,5% від суми доходів.
Військовий збір в 2019 році в Україні. Хто звільняється від сплати

Чи скасують відрахування?

Ні уряд, ні депутати поки навіть не наважуються сказати коли скасують військовий збір в Україні. Швидше за все, зніматися такий буде до тих пір, поки не завершиться війна на Донбасі. Також є шанс, що відрахування на армійські потреби будуть скасовані в тому випадку, коли економіка країни вийти зі стану стагнації. Тобто економіка України повинна пережити різкий підйом.

Крім цього, скасувати військовий збір уряд зможе після проведення якісної військової реформи.
Військовий збір в 2019 році в Україні. Хто звільняється від сплати
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають