• 10:29 – Модні луки осінь-зима 2018-2019: головні тренди сезону з фото 
  • 18:03 – Красиві новорічні сукні для дівчаток 2019 Фасони дитячих нарядів, кольори, фото 
  • 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 15:04 – Новорічний корпоратив 2019: де провести, як вибрати сукню, варіант сценарію 

Яким буде єдиний податок в 2019 році в Україні

Для поліпшення економічної ситуації в країні і підвищення рівня життя українців проведення реформ в податковій сфері є необхідним. Уряд вже давно веде переговори щодо таких заходів. Варто зауважити, що такі масштабні зміни впровадити буде досить складно, можливе виникнення непередбачених наслідків. Податкова реформа давно чекає свого часу, але до сьогоднішнього дня було чимало спроб перешкодити введенню нової системи, розгляд і прийняття заходів гальмуватися депутатами. Незважаючи на це перші етапи реформи можна буде спостерігати вже з початку наступного року. У зв'язку з цим одним з найактуальніших питань є, яким буде єдиний податок в 2019 році в Україні. Розглянемо докладно, як змінитися процедура нарахування податків.
Яким буде єдиний податок в 2019 році в Україні


Яких змін очікувати

Нова реформа в податковій сфері буде досить великою. Тому змін планується чимало. Згідно з думками експертів, всі зміни будуть здійснюватися за трьома напрямками. Основні аспекти реформи полягають в наступних тезах:

Існуючі на сьогодні 22 податки будуть замінені на 9. При цьому сумарне навантаження буде збережена, оскільки є важливою для економічного балансу країни.
Зниження ставки Єдиного соціального внеску. Після реформи ЄСВ становитиме 22%.
Адміністрування відшкодування з податку на додану вартість спроститися. Полегшення планують здійснити завдяки введенню відкритого реєстру.


Першою зміною, яке планують впровадити вже з перших чисел нового року, є скасування податку на прибуток. Фахівці в області економіки відносять цю категорію державного збору до найбільш корумпованим, складним для адміністрування податків. За прикладом економічно розвинених країн ближнього зарубіжжя він буде замінений податком на виведений капітал.
Яким буде єдиний податок в 2019 році в Україні

Тепер власники бізнесу будуть зобов'язані заплатити державі 15% від суми, яку вони виводять з обороту, або розподіляють прибуток. Ті кошти, які є на рахунку організації і використовуються для розвитку бізнесу, податком обкладатися не будуть. Оплачувати податок підприємці будуть зобов'язані при проведенні наступних фінансових операцій:

при оплаті відсотків нерезидентам;
оплаті за страховими договорами для нерезидентів;
надання платниками податків для неплатника податку;
переказ грошей на банківські рахунки інших країн.


Таким чином, уряд планує знизити фінансовий тиск на підприємців, а також виключити можливість використання незаконних схем ухилення від сплати податку. Подібні схеми втратять актуальність, а капітал бізнесменів стане прозорим. Подібна схема при правильному її застосуванні буде сприяти розвитку бізнесу. Але існує небезпека, що через відсутність надходжень від попереднього податку економічна ситуація в країні значно погіршиться. Різкий перехід до нової схеми позбавить казну десятків мільйонів гривень.

Наступний етап реформи передбачає зміни для суб'єктів, що відносяться до категорії «єдинників». Спрощену систему оподаткування критикують вже не перший рік, називаючи її неефективною. Який будуть сума єдиного податку в 2019 році в Україні та хто зможе користуватися цією системою?

Основні претензії до підприємців, які працюють за єдиним податком, можна виразити таким чином:


щоб уникнути необхідності використовувати РРО навмисне занижують показники грошового обороту (менше одного мільйона гривень);
беруть участь в легалізації контрабандного товару;
надають допомогу об'єктам великого бізнесу здійснювати дроблення і оптимізацію;
оптимізують податок на заробітну плату, оформляючи ФОП.


Варто зауважити, що деякі із запропонованих пунктів надають більше позитивного впливу на економічну ситуацію в країні, ніж негативного.
Яким буде єдиний податок в 2019 році в Україні


Реформування єдиного податку

Ухвалення законопроекту про зміну процедури сплати єдиного податку відбулося ще в березні поточного року. Згідно з цим документом 3 група платників податку за спрощеною схемою припинить існування. Тим суб'єктам, які розповсюджують підакцизний товар, ювелірні вироби складну техніку з передбаченим ремонтом по гарантії оптовими партіями заборонять користуватися такими категоріями, як 1 і 2 група.

В рамках реформи заплановано зниження ставки єдиного податку в 2019 році в Україні до показника в 16%. Варто зауважити, що раніше підприємці сплачували державі 20% від заробленої суми. З огляду на різке зниження ставки на чотири відсотки, державний бюджет очікують значних втрат. На сьогодні фахівці прогнозують фінансові втрати не менше, ніж на 15 мільярдів гривень. Компенсувати колосальну нестачу повинно усунення третьої групи платників єдиного податку. Розробники законопроекту стверджують, що бізнесмени будуть змушені чесно платити податок, оскільки нова схема виключить можливість ухилення від виплат. Завдяки чому покриються всі недостачі фінансування бюджету.

Але не виключається ризик того, що підприємці, раніше оплачують від зароблених коштів близько п'яти відсотків податку, будуть ретельніше приховувати свій дохід і товарообіг. Для багатьох суб'єктів малого бізнесу ставка в 16% може виявитися непосильним. При несумлінному ставленні підприємців до своїх обов'язків нова система тільки збільшить недостачу у фінансуванні бюджету. Але, обговорюючи реформований єдиний податок з 01.04, розробники проекту повідомили, що оптимізація складе від 10 до 12 відсотків. Тому зниження ПДВ до 16% покликане стимулювати власників бізнесу відмовитися від «чорної бухгалтерії».

Ставки для спрощенців

На майбутній календарний рік уряд України запланував підвищення рівня мінімальної заробітної плати до 4173 гривень, також виростить і прожитковий мінімум до 1921 гривні. На тлі таких нововведень підвищення ставки єдиного податку є необхідністю.

У 2019 оплата єдиного податку платниками буде здійснюватися за такими ставками:


1 група - 192 гривні 10 копійок щомісяця (не більше ніж 10% від суми прожиткового мінімуму);
2 група - 834 гривні 60 копійок (максимум 20% від суми мінімальної зарплати);
3 група - 3% (платники ПДВ), або 5% (неплатники ПДВ);
4 група - ставка буде розрахована індивідуально щодо наявної в їх розпорядженні землі;


Варто зауважити, що до четвертої групи спрощенців відносять тих підприємців, які працюють в сфері сільського господарства.

Процедура розрахунку податкової ставки

Право встановлювати ставку для спрощенців перших двох груп надано територіальним радам. З цієї причини підприємці, що займаються окремими видами діяльності, або працюють на певних територіях, мають можливість оплачувати процентну ставку менше, ніж встановлена законодавством.

Наприклад, суб'єкти бізнесу, відносяться до другої групи спрощенців, які знаходяться на території Харківської області, сплачують державі тільки 10% від встановленої суми мінімальної зарплати. Щоб уточнити, в якому розмірі оплачувати єдиний податок для юридичних осіб, рекомендується звернутися відповідальній особі територіального ради за місцем здійснення підприємницької діяльності.

Варто зауважити, що спрощенці, бізнес яких територіально знаходиться відразу в декількох містах (населених пунктах), оплачують встановлену законом ставку. В даному випадку рішення територіальної ради в одному з населених пунктів не діє. На сьогодні це правило відноситься до підприємців першої, другої, а також третьої групи. Мінімальний розмір виплати за місяць, який встановлений законодавством України, становить 918 гривень 6 копійок. Сума однакова як для платників єдиного податку, так і для бізнесу, що працює на загальних умовах оподаткування. При бажанні власника, щомісячний внесок може перевищувати зазначену суму.
Яким буде єдиний податок в 2019 році в Україні

Коли і як оплачувати

Законодавством передбачені чіткі терміни, коли підприємці повинні перерахувати кошти.
Спрощенці першої та другої груп сплачують державний збір до двадцятого числа кожного місяця авансом. Ці рядки на майбутній рік переносити не будуть.

Коли встановлений законом граничний термін є вихідним днем, гроші повинні перераховуватися пізніше останнього робочого дня цією датою. Щоб уточнити реквізити для сплати єдиного податку в 2019 році необхідно звернутися в територіальне відділення Державної казначейської служби.
Яким буде єдиний податок в 2019 році в Україні
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають