• 18:27 – Символ 2019 року гачком своїми руками, покрокові інструкції і схеми виготовлення 
  • 18:21 – Трафарети на вікна до Нового року 2019: малюнки, схеми і шаблони 
  • 18:21 – Сценки на Новий рік 2019: прикольні, смішні, для дорослих і дітей 
  • 19:09 – Конкурси на Новий рік 2019 для дітей. Веселі новорічні ігри 

Допомога малозабезпеченій сім'ї в Україні в 2019 році. Розрахунок

Страшна економічна криза, бойові дії на сході і розруха в країні призвели не тільки до зниження якості життя громадян, але і до зниження їх платоспроможності. Інфляція призвела до негайного зростання цін на всі товари і послуги, піднялася плата за комуналку. У той же час реальна прибуток громадян залишилася на колишньому рівні, через що більшість українців почали жити за межею бідності. Держава зобов'язана допомагати соціально незахищеним категоріям громадян. Допомога малозабезпеченим сім'ям в Україні являє собою грошову допомогу, яка виплачується щомісяця. Але перш ніж оформляти допомогу, потрібно знати, кому і на яких підставах воно годиться, а також як проходить розрахунок допомоги.
Допомога малозабезпеченій сім'ї в Україні в 2019 році. Розрахунок


Хто може розраховувати на отримання допомоги?

Згідно з чинним законодавством України, державна грошова допомога надається сім'ям та особам, які проживають на території держави і мають загальний середній місячний дохід, що не перевищує встановленої планку прожиткового мінімуму. При наданні допомоги береться до уваги не тільки прибуток, одержуваний громадянами, а й їх матеріальний стан, зайнятість, працездатність, наявність інвалідності та інші фактори.

Як відбувається розрахунок при подачі документів на отримання допомоги?

Існує спеціальна методика, за допомогою якої відбувається обчислення сукупного доходу всіх членів сім'ї для оформлення соціальної допомоги. Розрахунок малозабезпеченій сім'ї в Україні в 2019 році проводиться тільки при наявності довідки або ж декларації про доходи і на основі аналізу загального майнового стану сім'ї. Згідно із законодавством, в розрахунок береться прибуток наступних категорій громадян:

Подружжя, що складаються в шлюбі.
Неповнолітніх дітей, які є рідними або були усиновленими.
Повнолітніх дітей, які визнані інвалідами першої, другої чи третьої групи, а також проживають разом зі своїми батьками.
Дітей, яким ще не виповнилося 23 року і вони навчаються у вищих навчальних закладах. Цей пункт стосується тільки тих осіб, які ще не мають власних сімей.
Жінок і чоловіків, які не перебувають у шлюбі, але проживають разом і мають спільних дітей.
Непрацездатних осіб, які проживають разом зі своїми рідними через відсутність можливості самостійно забезпечувати себе.

Допомога малозабезпеченій сім'ї в Україні в 2019 році. Розрахунок

Які види доходів беруться до уваги?

Щоб знати, як розрахувати малозабезпечена сім'я чи ні, потрібно знати які види доходів враховуються при визначенні середнього щомісячного доходу сім'ї. В цілому, враховуються всі види прибутку, які обкладаються податком, а саме:

Постійні види прибутку, серед яких заробітна плата, пенсійні виплати, стипендіальні виплати та допомоги від держави, різні компенсації. Але одноразові допомоги не враховуються.
Різні види винагород творчу діяльність, перемоги в конкурсах.
Допомоги від держави безробітним, аліменти за дитину, прибуток від здачі житлового приміщення в оренду, виплати за військову службу.
Виплати за заподіяну здоров'ю людини або його матеріальним станом шкоду. Посібник, що надається тимчасово непрацездатним громадянам.
Всі види преміальних виплат, надбавок, які людина отримує на робочому місці.
Доходи від продажу транспортних засобів та нерухомості. Але дані грошові суми не будуть враховуватися, якщо кошти були витрачені на термінові потреби, наприклад, на лікування важкої хвороби. У такому випадку потрібно документальне підтвердження.
Прибуток від будь-якої професійної діяльності, в тому числі і від підприємницької.
Всі інші види оподатковувані види прибутку.

Все це потрібно для того щоб знати, як розрахувати допомогу малозабезпеченим. Слід надавати перевіряючим органам повну інформацію щодо прибутку. Якщо будь-який дохід, нехай навіть і маленький, був прихований, то це є підставою для відмови в наданої сім'ї допомоги.
Допомога малозабезпеченій сім'ї в Україні в 2019 році. Розрахунок

До кого звертатися?

Отже, допомога по малозабезпеченості в Україні оформляється безпосередньо в органах соціального захисту жителів за місцем проживання. Якщо сім'я з низьким рівнем доходу проживає в селищі, то сільська рада зобов'язується зібрати всі необхідні документи і передати їх в органи соціального захисту для надання громадянам грошової допомоги. Але буває так, що особа зареєстрована в одному місці, а проживає в іншому. У такому випадку потрібно звертатися саме за місцем фактичного проживання. Після звернення і подачі необхідного пакету документів починається комплексна перевірка доходів і матеріального стану громадян. Перевіркою займаються уповноважені інспектора, а в кінці вони складають відповідний акт.

Що входить в пакет документів?

Щоб оформити допомогу малозабезпеченим в 2019 році в Україні потрібно надати органам соціального захисту пакет документів, який включає:


Заява на отримання допомоги на відповідних підставах.
Довідка, в якій вказується склад сім'ї та кількість проживаючих разом людина.
Ксерокопії паспорта і ідентифікаційного коду.
Декларація про прибуток, в якій вказується прибуток кожного члена сім'ї і загальне матеріальне становище.
Документ, що підтверджує володіння нерухомістю. У цьому документі також повинна вказуватися квадратура володінь.
Довідка про участь людини в АТО або бойових діях, інших військових операціях. Даний документ не є обов'язковим.


Буває так, що сім'я втратила право на отримання допомоги з-за певних порушень. При повторному оформленні допомоги не потрібно подавати повний пакет документів, достатньо надати органам соціального захисту декларацію про доходи і відповідну заяву. Якщо за період, коли допомога не надавалася, відбулися якісь зміни в складі сім'ї, то потрібно також повідомити про це представників інстанцій.

У яких випадках можна отримати відмову в наданні допомоги?

Потрібно розуміти, що малозабезпеченість в Україні - це серйозна проблема. Через кризу та інших важливих проблем велика частина простих жителів живе в злиднях і буквально рахує копійки. Але є і ті громадяни, які не соромляться навмисне приховувати своє реальне матеріальне становище і рівень доходів. Шляхом махінацій вони домагаються отримання допомоги, яка їм насправді не годиться. Іноді такі махінації виявляються ще на стадії перевірки інспекторами сім'ї. В основному в наданні допомоги відмовляють в наступних випадках:

Якщо члени сім'ї з низьким рівнем доходу навмисно не працюють і не проходять військову службу, а також не проходять навчання у вищих навчальних закладах держави протягом 90 календарних днів з моменту подачі документів на оформлення допомоги. Але в цьому випадку є маса нюансів. У допомозі не відмовляють особам, які є безробітними, але стоять на обліку в центрі зайнятості. Те саме стосується громадян, які не працюють, але доглядають за маленькими дітьми або непрацездатними родичами, людьми з групою інвалідності. Але в більшості випадків потрібне документальне підтвердження. Виходить, допомога не надається громадянам, які не займаються будь-якою діяльністю і хочуть перебувати на утриманні у держави.
Якщо хто-небудь з громадян, які отримують допомогу малозабезпеченим сім'ям в Україні в 2019 році, протягом календарного року здійснив покупку нерухомості, машини, мотоцикла або будь-яку іншу покупку, сумарна вартість якої перевищує величину 10 актуальних прожиткових мінімумів. В кінці 2019 року прожитковий мінімум буде встановлений в середньому н рівні двох тисяч гривень, а тому вартість покупки не може перевищувати 20 тисяч гривень.
Якщо сім'я володіє додатковою нерухомістю. Це може бути другий будинок або квартира. Але уповноважені інспектора відмовляють у допомозі тільки в тому випадку, якщо на людину припадає двадцять квадратних метрів житлового простору. Також малозабезпечена сім'я не повинна мати дві або великі машин.
Якщо під час проведення інспектором чергової або позачергової перевірки було виявлено, що сім'я приховує своє реальне матеріальне становище або її члени мають підробіток на стороні, яка не вказується в декларації про доходи.


Насправді є певні винятки. Бувають випадки, коли навіть при перерахованих вище обставин сім'ям призначають грошову допомогу. Зазвичай такі рішення приймаються після довгого розгляду і в разі, якщо на те є дійсно поважна причина, наприклад, один з членів має інвалідність або ж через тривале і серйозного захворювання одного з членів немає можливості заробітку. Також допомога надається сім'ям, в яких є як мінімум три неповнолітні дитини.
Допомога малозабезпеченій сім'ї в Україні в 2019 році. Розрахунок

Як провести розрахунок допомоги?

Також потрібно згадати про те, як розраховується допомога малозабезпеченим сім'ям в Україні.
Це все проходить на основі рівня прожиткового мінімуму. Щоб визначити точну суму, потрібно взяти суму для відповідної категорії і помножити його на спеціальний коефіцієнт. Згідно з чинним законодавством, даний коефіцієнт для працездатних громадян становить 21%. Що стосується двох категорій дітей, то для них коефіцієнт встановлений на рівні 85%. Непрацездатні особи отримують 100% від суми прожиткового мінімуму.

Точну суму допомоги можна розрахувати вручну, але для цього рекомендується використовувати спеціальний калькулятор, який міститься на багатьох сайтах мережі Інтернет. У калькуляторі потрібно просто вказати інформацію про склад сім'ї, дані про матеріальний стан і іншу інформацію, після чого калькулятор видасть точну суму допомоги.
Допомога малозабезпеченій сім'ї в Україні в 2019 році. Розрахунок
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають