• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Чи буде підвищення зарплати пенітенціарній службі в Україні в 2019 році

Злочинці є в кожній державі. Спіймати злочинця буває не так складно, а ось довести його причетність до злочину і простежити виконання покарання - це вже завдання іншого рівня. Забезпечення справедливості і покарання злочинців - це дуже відповідальне завдання, яке лягає на плечі співробітників пенітенціарної служби. Саме ці люди займаються виконанням покарань, призначених судом, а також забезпечують профілактику рецидиву і не тільки. Крім того, служба виконує навіть правоохоронну функцію. Проблема полягає в тому, що праця цих людей довгий час залишався без належної уваги, а їх зарплати перебували на низькому рівні. Зараз же трудящі цікавляться, коли пенітенціарній службі підвищать зарплату в Україні, адже влада обіцяла вирішити це питання в найкоротші терміни.
Чи буде підвищення зарплати пенітенціарній службі в Україні в 2019 році


Яка ситуація із зарплатами була раніше?


Навіть влади відзначали, що співробітники пенітенціарної служби отримували занадто низькі заробітні плати, які навіть не дотягували до позначки середньої зарплати по Україні. У той же час нестача кадрів не спостерігалася, а тому система продовжувала справно функціонувати. Оскільки законодавством було встановлено, що виплати співробітникові не можуть бути меншими за мінімальну заробітну плату, то саме такий дохід і мали співробітники даної служби. У той же час їм надавалися певні надбавки в залежності від кількості ув'язнених.

Існує думка, що ніхто не скаржився на такі заробітні плати, тому хабара заздалегідь закладалися в грошове забезпечення. Це не дивно, адже проблема корупції серйозно влаштувалася в рядах пенітенціарної служби. Що стосується представників цієї структури, то вони відкрито говорять про те, що заробітні плати повинні дотягувати до інших силовиків. Силовики отримують як мінімум сім тисяч гривень, але вони не кожен день стикаються зі злочинцями на відміну від працівників ПТС.

На які зміни сподіваються люди?

Всі чекають, що зарплата пенітенціарної служби України 2019 буде підвищенна бодай удвічі. Справа в тому, що на плечі працівників цієї структури покладається занадто багато обов'язків. Вони проводять не тільки досудову роботу, збираючи докази і готуючи звинувачення, а ще й стежать за виконанням рішення суду в повній мірі, займаються реабілітацією колишніх ув'язнених і стежать, щоб не було рецидивів. Але це ще далеко не все обов'язки. Що стосується рядових співробітників, то вони зобов'язуються охороняти місця позбавлення волі і доглядати за ув'язненими. Тому немає нічого дивного в тому, що піднімається питання про оплату праці.

Останні новини про індексацію зарплати пенітенціарної служби в Україні в 2019 році говорять про те, що планується реалізувати цю процедуру відповідно до положень чинного законодавства. Однак індексація буде проводитися тільки в тому випадку, якщо для цього будуть всі необхідні ресурси. Важливо щоб не створювалося надмірний тиск на економіку держави. Поки немає ніякої конкретної інформації з цього приводу, а тому залишається чекати заяв від держави і представників ПТС.
Чи буде підвищення зарплати пенітенціарній службі в Україні в 2019 році

Питання про скорочення службовців

Очікується, що підвищення заробітної плати буде відбуватися за рахунок скорочення штату структури. Зекономлені кошти будуть витрачені на реорганізацію системи і впровадження нововведень, а також на оплату праці. Рішення про скорочення також було прийнято на основі того, що значно скоротилася кількість укладених в деяких установах. При зменшенні кількості укладених витрати не стають меншими. Іноді взагалі виникали абсурдні ситуації, адже в колонії знаходилося близько п'ятдесяти осіб, а охороняти їх доводилося 150 охоронцям. У той же час всі бараки на території опалювалися і висвітлювалися, привозилася їжа, одяг та інші блага. На все це витрачалися величезні гроші. А тому скорочення співробітників пенітенціарної служби в 2019 році в Україні та закриття колоній - це розумне рішення в даній ситуації.

Звільнятимуть всіх підряд. Під скорочення підпадуть люди, які дійсно того заслуговують. Це співробітники, які здійснювали певні порушення, перевищували повноваження. Але представники служби обіцяють, що постараються зберегти колишній кістяк. Якщо ж доведеться звільнити когось, то цій людині буде надано максимальне сприяння. Служба буде допомагати звільненим співробітникам відшукати роботу в інших установах, зокрема в національній поліції або приватних охоронних агентствах. Зараз вже щосили йде розатестації пенітенціарної служби, яка передбачає зняття погонів і переклад людини на таку ж громадянську посаду.
Чи буде підвищення зарплати пенітенціарній службі в Україні в 2019 році

Якими в підсумку будуть заробітні плати?

Поки немає ніякої конкретної інформації про те, як саме буде проходити підвищення зарплати працівників служби. А тому цифри і терміни все ще залишаються невідомими. Так що доведеться чекати офіційної інформації від влади або глави служби. У будь-якому випадку зарплата в службі пробації, в тому числі і рядовим співробітникам, буде відбуватися в рамках запланованого підвищення мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму. Все це встановлюється бюджетною резолюцією, яка була прийнята на кілька років вперед. А тому варто очікувати, що збільшення соціальних стандартів негайно вплине на загальний розмір грошового забезпечення. Очікується, що в цілому оклад службовців підніметься на один або два розряду в тарифній сітці.

Як ці зміни позначаться на розмірі пенсій?

Проблема полягає в тому, що пенсія працівникам пенітенціарної служби України теж знаходиться на невисокому рівні внаслідок маленьких заробітних плат співробітників. Варто зазначити, що право на пільгову пенсію у працівників структури ніхто забирати не буде, а тому вони і далі зможуть виходити на заслужений відпочинок, відслуживши 25 років. Але це ще далеко не все. Очікується, що нові заробітні плати неодмінно вплинуть на розмір пенсійних виплат працівникам ДПтС. Але влада поки не поспішають обнадіювати службовців, адже велика кількість коштів буде витрачено на ту ж розатестації і впровадження ряду нововведень. Виходить, що зараз ведеться політика суворої економії бюджету. З урахуванням всіх цих нюансів питання щодо пенсій залишається відкритим.

Нові співробітники

Міністерство юстиції вже заявляло про те, що планується скорочення штату ДПТС. Але в той же час вони заявляли про те, що на вільні місця будуть набиратися нові співробітники. В результаті було оголошено, що буде проводитися оновлення кадрів. Процедура оновлення буде здійснюватися за допомогою прозорих конкурсів. На даний момент планується набрати як мінімум 20% нових співробітників. Ось тільки пільги для працівників пенітенціарної служби України будуть доступні не у всіх випадках. Більш того, найближчим часом планується створення нових підрозділів, які будуть підкорятися Міністерству юстиції, а тому нових робочих місць буде більш ніж достатньо.

Ось тільки процедура розатестації вносити свої корективи. Вона не ідеальна, а тому на роботу в ДПтС можуть претендувати люди, які раніше працювали в інших силових структурах і були звільнені, оскільки не відповідали новим вимогам. Така чистка та оновлення штату - це частина європейських стандартів. Очікується, що впровадження стандартів дозволить істотно збільшити заробітну плату працівників пенітенціарної служби.
Чи буде підвищення зарплати пенітенціарній службі в Україні в 2019 році

Подальша доля служби

Найближчим часом планується провести глобальну реформу даної структури.
Реформа передбачає суттєві зміни, серед яких значиться повна ліквідація регіональних і центральних управлінь, об'єднання служб і формувань, створення нових структур.

Реформатори вірять, що такі зміни дозволять зробити службу більш ефективної, а сам механізм спроститься в рази, адже все обов'язки будуть розподілені між новими формуваннями. В результаті буде створено три департаменти: пробації, режимного забезпечення, ресурсного забезпечення. Кількість управлінь скоротиться як мінімум в чотири рази, що дозволить істотно оптимізувати роботу структури. До того ж попутно проводитиметься підвищення зарплати пенітенціарній службі в Україні. В цілому, всі зміни будуть спрямовані на поліпшення роботи ДПтС. Поки це всього лише плани, а тому все буде залежати від того, як буде проходити реалізація реформи.
Чи буде підвищення зарплати пенітенціарній службі в Україні в 2019 році
Чи буде підвищення зарплати пенітенціарній службі в Україні в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають