• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Податкова пільга з прибуткового податку 2019 Україна останні новини

Далеко не кожен житель України має стабільний і чималий дохід. Деяким доводиться перебиватися підробітками і мінімальною заробітною платою. Такі категорії населення є незаможними і відносяться до соціально незахищених верств населення. Це означає, що вони потребують особливої ​​уваги та допомоги з боку держави. Держави надає різні види допомоги з урахуванням умов, в яких знаходяться громадяни. Дуже часто простими жителями оформляється податкова пільга з прибуткового податку 2019 Україна. Вона робить меншим податок на прибуток або зовсім звільняє від нього, що дуже сильно допомагає багатьом українцям.
Податкова пільга з прибуткового податку 2019 Україна останні новини


Як зараз виглядає ситуація з податком?

Через складну економічну ситуацію, яка склалася в країні, багато громадян сподівалися на швидке зниження ставки прибуткового податку. Але цього так і не відбулося, а тому податок досі становить цілих 18%, що дуже багато. Оскільки середня заробітна плата українців не так велика, а інфляція росте майже з кожним днем, податок забирає чималу частину реального прибутку громадян. Влада постановила, що найближчим часом розмір цього податку не буде переглядатися, а тому для багатьох жителів країни єдиним виходом їх ситуації є оформлення пільги на прибутковий податок. У той же час політики обіцяли, що вони будуть коригувати розмір пільг і субсидій, що обов'язково призведе до їх збільшення.

Як відбувається оформлення пільги?

Згідно з чинним законодавством, податкову пільгу дозволяється оформляти тільки за одним місцем роботи. Якщо людина працює відразу в двох місцях, то допомога оформляється там, де заробітна плата нижче і відповідає умовам, встановленим законодавством. Як тільки громадянин буде відповідати всім вимогам, він може подавати документи на оформлення пільги. Додатково треба надати особисті дані і документи, що підтверджують право на отримання субсидії. Наприклад, багатодітні батьки повинні будуть надати копії свідоцтва про народження дітей та виписку з реєстру, а незаможні громадяни подають довідку про доходи. Однак державним службовцям не потрібно зайвий раз приносити документи, адже вся інформація про них і так вже є в базі. А тому для них процедура оформлення значно спрощена.

Дуже часто виникають питання про те, чи надається податкова пільга з прибуткового податку при звільненні в Україні. Вона все ще залишається доступною, але є деякі нюанси. При прийнятті рішення про надання людина пільги, до уваги береться його сумарний дохід за останній календарний рік, а також враховується кількість відпрацьованих днів, використані відпустки, лікарняні і не тільки. Це дозволяє виявити, хто дійсно потребує пільгу і не намагається людина обдурити державу.
Податкова пільга з прибуткового податку 2019 Україна останні новини

Як нараховується пільга багатодітним сім'ям?

Для початку треба розглянути приклад розрахунку податкової соціальної пільги на двох дітей.
Згідно з чинним законодавством, загальна величина допомоги від влади на дітей дорівнює сумі прожиткового мінімуму для працездатного громадянина. Однак сама пільга надається в сумі 50% від рівня прожиткового мінімуму. Виходить, що розмір пільги буде збільшуватися в залежності від рівня прожиткового мінімуму. На 2019 рік заплановано три підвищення прожиткового мінімуму. В результаті він буде дорівнювати в середньому двом тисячам гривень на одну людину.

Також потрібно враховувати те, що якщо батьки утримують двох або більше дітей, які ще не досягли повноліття, але їм належить пільга в тому ж розмірі, але на кожну дитину. У підсумку все буде залежати від кількості дітей в сім'ї, а тому податкова соціальна пільга на трьох дітей буде більше, ніж на двох.

Ще законодавством передбачені випадки, коли жителям потрібно збільшений розмір допомоги. Він надається, якщо:

Людина займається вихованням дитини самостійно.
Сім'я виховує дитину з інвалідність будь-якої групи.


При цьому важливо не забувати, що якщо особа має можливість отримання декількох видів допомоги, то серед них вибирається той вид пільги, який має найбільший розмір. Винятком є ​​випадки, коли батьки виховують як мінімум двох дітей і один з них є інвалідом.

Хто ще має право на оформлення допомоги від держави?

Приклад податкової пільги з прибуткового податку в 2019 році в Україні вказує, що є такі верстви населення, які можуть подавати документи на збільшений розмір допомоги від держави. Це означає, що для них податкова пільга буде значно вище. 200% пільга покладається учасникам різних воєн, а також людям, які заслужили звання героя України. На такий же розмір допомоги можуть розраховувати ті, хто побував в концтаборах і примусово виганяли з країни.

Також підвищені пільги в розмірі 150% надаються афганцям, одиноким батькам, які виховують дитину самостійно, а також особам, які брали участь в ліквідації аварії на ЧАЕС, і постраждали від катастрофи. Насправді список громадян, яким належить збільшена пільга не такий вже і маленький і в ньому міститься чимало корисної інформації, а тому з ним варто обов'язково ознайомитися.
Податкова пільга з прибуткового податку 2019 Україна останні новини

Основні критерії

Як уже згадувалося раніше, допомога надається тільки в тому випадку, якщо людина відповідає певним критеріям. Все залежить від рівня її доходу.
Якщо доходу недостатньо для комфортного проживання та утримання дітей, якщо такі є, то людина має право на оформлення допомоги від держави. Слідуючи з цього, подавати документи на отримання допомоги і зниження суми податку не можуть чиновники, політики, депутати, підприємці та інші особи, чий дохід перевищує десятки тисяч гривень. Податкова пільга 2019 Україна покладається малозабезпеченим громадянам та тим, хто її дійсно потребує.
Податкова пільга з прибуткового податку 2019 Україна останні новини
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають