• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Призов до армії України в 2019 році. Терміни

Традиційно перед черговою хвилею призову у молодих українців з'являється купа питань щодо того, як все буде відбуватися в цей раз, коли саме буде заклик і кого він торкнеться. Також починають поширюватися різні чутки і плітки, які тільки лякають і дезінформують призовників, а страх перед бойовими діями на сході держави буквально змушує молодих хлопців ухилятися про служби. Але насправді не варто цього всього боятися, адже призов до армії України в 2019 році має на увазі просту службу у військових частинах, а не участь у бойових діях або операціях.
Призов до армії України в 2019 році. Терміни

Мобілізація і заклик

Спочатку варто розібратися в тому, чим відрізняється мобілізація від призову, адже українські юнаки дуже часто плутають ці поняття.
Справа в тому, що мобілізація - це приведення арії в бойову готовність під час оголошення воєнного стану в країні або через якихось надзвичайних подій. Мобілізації в Україні не буде, адже конфлікт поки не перейшов у відкриту стадію і все це називають простою операцією проти терористів. А ось заклик - це залучення військовозобов'язаних жителів до служби в армії. Відразу варто прояснити, скільки закликів в армію. Їх всього два: весняний і осінній.

Дуже часто можна наштовхнутися на інформацію про скасування військового призову. Але насправді цього не станеться, адже зараз українська армія не готова до переходу на контрактну основу і їй потрібні військовослужбовці на випадок, якщо раптом почнеться повномасштабне вторгнення військ противника. Зараз військовослужбовці строкової служби являють собою основний ресурс збройних сил України. Також варто не забувати, що поступово скорочується кількість призовників, але в нинішніх умовах складно закликати навіть десять тисяч чоловік, адже багато усіма силами намагаються ухилитися від служби. Але навіть в умовах скорочення кількості призовників, термін служби армії за призовом в 2019 році в Україні залишиться колишнім.

Детальніше про призовні кампанії

Отже, щорічно проводиться всього лише два призови, кожен з яких триває приблизно 1-2 місяці. Якщо за цей період нудне кількість людей не було покликане, то представники військкомату вправі оголосити продовження призовної кампанії. Виходить, все безпосередньо залежить від швидкості комплектації військ. Це все викликано тим, що нерідко можна спостерігати ситуацію, коли порядку отримують кілька десятків тисяч чоловік, але в підсумку в військкомат приходять лише сотні. Як показує практика, призовна кампанія затягується максимум на місяць.

Окремо варто згадати про заклик офіцерів запасу. Зазвичай під час такої кампанії назад на службу забирають близько 500 осіб. Такі заклики проводяться регулярно. Вся справа в тому, що зараз в українській армії спостерігається серйозний недолік кваліфікованих кадрів. Особливо це стосується керівного складу. А тому зараз в Кабінеті Міністрів України навіть стоїть питання про збільшення частоти призову офіцерів запасу, якщо в цьому буде потреба.

Експерти військової сфери стверджують, що Україні варто якомога швидше перейти на контрактну основу. Але перед цим потрібно перейти до змішаної комплектації військ. Це дуже важливий проміжний етап, який дозволить скоротити кількість солдатів строкової служби, але в той же час створить нові місця для тих громадян, які хочуть служити, підписавши контракт. Однак зараз через складну ситуацію, яка склалася в державі, остаточний перехід на контрактну основу просто неможливий.
Призов до армії України в 2019 році. Терміни

Коли будуть влаштовуватися призовні кампанії?

Відносно недавно влади перестали оголошувати дати призову задовго до самої кампанії. А тому терміни призову в армію в 2019 році в Україні будуть залишатися невідомими до останнього моменту. Їх оголосять незадовго до початку кампанії. Це все робиться для того, щоб призовники не бігти заздалегідь в лікарні і не брали довідки про непридатність до служби. Таке незнання створює умови, в яких громадянам набагато важче ухилитися від військового обов'язку. Міністерство оборони України відзначає, що така практика показує хороші результати.

У перервах між черговими хвилями призову військовослужбовцям дозволяється звільнятися в запас. Це також стосується співробітників спеціальних служб та інших військових формувань. Також треба згадати про те, скільки будуть служити в армії призовники цього року. Громадяни, які мають вищу освіту, повинні будуть прослужити всього лише рік. А ось ті, у кого вищої освіти немає, зобов'язуються відслужити в армії півтора року.

Варто сказати, що держава з кожним роком збільшує грошові маси, які виділяються на проведення призовної кампанії. Цього разу планується виділити як мінімум 60 мільйонів гривень. У цю суму входять не тільки витрати на організацію кампанії, але одноразові виплати призовникам.

Після закінчення служби в армії кожен з призовників має повне право залишитися в рядах збройних сил і продовжити свою кар'єру. Як показує статистика, так роблять багато громадян, адже зараз в ЗСУ створені комфортні умови для просування по службі. Тим більше військовослужбовцям надається гідне грошове забезпечення, яким не можуть похвалитися представники багатьох інших професій:

Як мінімум сім тисяч гривень отримують звичайні солдати на контрактній основі.
Дев'ять тисяч гривень щомісяця отримують представники сержантського складу.
Дванадцяти тисяч досягають заробітні плати офіцерського складу, а також командирського складу.
Солдати, які беруть участь в бойових діях на сході, отримують від десяти до 12 тисяч щомісяця.
Військовослужбовці, які беруть участь у миротворчій місії за кордоном, мають зарплату до трьох тисяч евро.

Призов до армії України в 2019 році. Терміни

Призовний вік і відстрочка

Останні новини про призов в армію в 2019 році в Україні говорять про те, що планки призовного віку не будуть підлягати якимось змінами. Він і далі буде починатися в 20 років, а закінчуватися в 27 років. Неповнолітні громадяни не підлягають призову. Однак згідно з чинним законодавством такі громадяни можуть бути йти служити за власною згодою. В такому випадку полягає спеціальний контракт. Іноді ходять чутки про те, що верхня планка призовного віку буде збільшена, адже зараз країні не вистачає кваліфікованих кадрів і простих службовців. Тим більше служити повинні повністю сформовані особистості, які зможуть нести повну відповідальність за свої дії.

Виходить, служити повинен кожен громадянин, який підпаде під призовний вік і не має відстрочки. Відстрочка від армії дається на певний час з урахуванням обставин, в яких перебуває людина. Найчастіше відстрочка дається в разі, якщо:

Призовник виховує дитину у віці до трьох років.
Людина самостійно займається вихованням неповнолітньої дитини.
Громадянин проходить навчання у вищому навчальному закладі за денною формою. Відстрочка дається навіть якщо людина є аспірантом.
Призовник має тимчасові проблеми зі здоров'ям, через які він в даний момент не може нести службу.
Громадянин має статус сироти.
Людина втратив брата або іншого близького, коли той проходив службу в армії.
Особа підозрюється в скоєнні злочину.
Призовник доглядає над непрацездатним родичем або близьким.
Дружина призовника має статус інваліда або вона вагітна.


У всіх цих випадках для отримання відстрочки потрібно документальне підтвердження відповідного статусу або положення. Також не варто забувати, що є такі категорії населення, які звільняються від служби в лавах збройних сил України. Виходить, що осінній і весняний призов в армію можуть забути такі категорії громадян:

Батьки багатодітних сімей.
Співробітники медичних установ.
Співробітники правоохоронних органів.
Люди, які раніше перебували в місцях позбавлення волі.
Громадяни, які були визнані непридатними до служби через проблеми зі здоров'ям.
Особи, вік яких перевищує планку призовного віку.

Призов до армії України в 2019 році. Терміни

Особливості призову 2019 року

Поки немає ніякої точної інформації про те, яким саме буде весняний і осінній призов в 2019 році.
Очікується, що буде призвано не більше 20 тисяч осіб під час кожної з кампаній. Найбільша частина призовників буде відправлено до лав збройних сил України. Інша частина буде розподілена між Державною спецслужбою транспорту, Національною гвардією та Державною прикордонною службою. Попутно буде проводитися заклик офіцерів запасу. Особлива увага буде приділятися кваліфікованим фахівцям, які можуть займати керівні пости.

У перервах між призовними кампаніями буде проводитися повна перевірка і обробка даних про громадян призовного віку. Представники військкомату обіцяють, що незабаром запрацює єдина база призовників і військовослужбовців, через відсутність якої вже довгий час виникають різні помилки і труднощі. Що стосується питання про призов жінок, то згідно з останньою інформацією в рядах ВСУ служить приблизно 55 тисяч жінок. Однак жодної інформації про їх примусове заклику поки немає. Виходить, нововведення призову в армію в 2019 році в Україні будуть незначними.

Питання з відправкою солдат в зону бойових дій

Зараз ЗМІ часто поширюють інформацію про те, що призовники в перші дні служби відправляються на фронт. Також можна знайти купу подібних історій в мережі, але треба не забувати, що всі вони є простий вигадкою і прийомом. Згідно із законодавством України, призовники не можуть направлятися для участі в бойових діях або будь-яких військових операціях на території країни або за її межами. Вони можуть взяти участь в бойових діях за власним бажанням, але для цього потрібно буде підписати контракт і пройти спеціальну підготовку. Як тільки майбутні солдати дізнаються про такі умови, вони перестають шукати спосіб, як відкосити від армії в Україні, адже розуміють, що насправді в службі немає нічого страшного.

Подібне правило діє і для всіх видів військ. Однак прикордонники знаходяться трохи в інших умовах, адже їм доводиться перебувати недалеко від місця дислокації противника. Ось тільки кандидати в прикордонні війська проходять серйозний відбір. А тому мається на увазі, що вони можуть спокійно нести службу в подібних умовах. Але насправді їх життю нічого не загрожує, а тому хвилювання зайві.
Призов до армії України в 2019 році. Терміни

Що потрібно робити при отриманні повістки?

Як тільки будуть оголошені точні дати призову, громадянам слід починати готуватися до отримання повістки. Повістки розсилаються за місцем проживання, а тому в разі переїзду потрібно повідомити про це представників військкомату, інакше це буде вважатися прямим порушенням і ухиленням від служби. При отриманні повісті потрібно в обов'язковому порядку протягом десяти календарних днів прибути до військкомату і пройти медичну комісію. За неявку накладається штраф, який буде поступово зростати. Систематичне ухилення від служби кримінально карається строком до трьох років.
Призов до армії України в 2019 році. Терміни
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають