• 10:29 – Модні луки осінь-зима 2018-2019: головні тренди сезону з фото 
  • 18:03 – Красиві новорічні сукні для дівчаток 2019 Фасони дитячих нарядів, кольори, фото 
  • 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 15:04 – Новорічний корпоратив 2019: де провести, як вибрати сукню, варіант сценарію 

Яким буде розмір пенсії по інвалідності для 1,2 і 3 групи в Україні в 2019 році

Довгий час влада не приділяла належної уваги проблемам інвалідів. Зараз же настав час змін і в рамках певних реформ відбувається збільшення різних соціальних виплат, допомог, доплат і заробітних плат. Оскільки питання людей з обмеженими можливостями потребують термінового вирішення, було вирішено переглянути розмір допомоги. Очікується, що розмір пенсії по інвалідності в Україні в 2019 році буде встановлено на такому рівні, якого вистачить на нормальне проживання, покупку лікарських засобів і інших важливих товарів людьми, позбавленими можливості власноруч заробляти гроші на проживання.
Яким буде розмір пенсії по інвалідності для 1,2 і 3 групи в Україні в 2019 році


Які бувають групи інвалідності?

Справа в тому, що розмір одержуваної людиною допомоги від держави встановлюється в залежності від її категорії інвалідності.
Група визначається після проведення спеціальної комісією ретельного медогляду.

Розмір пенсії по інвалідності 1 групи в Україні складе звичайні 100% допомоги. У цю групу входять ті особи, які не можуть працювати і самостійно забезпечувати себе. Такий вид інвалідності може бути вроджений або ж придбаний. Частково розглядаються випадки з серйозними травмами. За представниками цієї групи найчастіше доглядають родичі або близькі люди.
Представники другої групи відрізняються тим, що хоч вони і не можуть вести трудову діяльність і забезпечувати себе, але вони не потребують постійної опіки і нагляду. Буває так, що на роботодавці все ж приймають на деякі посади інвалідів другої групи і ті виконують елементарні трудові завдання. Пенсія інвалідам 2 групи залишає близько 90% розміру допомоги. Але все компенсується працевлаштуванням громадян з обмеженими можливостями.
Третя група не вважається особливо серйозною. До неї відносять людей, які мають специфічні хронічні захворювання, що часом призводять до необхідності зміни робочої обстановки або взагалі місця життя. Такі хвороби в основному не залежать від самої людини і можуть бути спадковими. Найчастіше подібні захворювання особливо не впливають на працездатність людини, а тому він може спокійно продовжувати заробляти собі на життя. Інвалід третьої групи може отримувати допомогу від держави, але її розмір буде коригуватися в залежності від розміру трудового стажу людини. Мінімальний розмір пенсії по 3 групі інвалідності в 2019 році в Україні становить 50% від розміру допомоги. При наявності необхідного стажу люди з обмеженими можливостями можуть розраховувати на 85% допомоги.


З цього можна зробити простий висновок, що розмір одержуваної допомоги буде прямо залежати від стану здоров'я людини і присвоєної йому категорії інвалідності. Так було зроблено тому що захворювання мають свої ступені тяжкості і особливості, які впливають на трудову діяльність людини, а також його можливість самостійно заробляти на життя.
Яким буде розмір пенсії по інвалідності для 1,2 і 3 групи в Україні в 2019 році


Що потрібно для отримання категорії інвалідності?

Людина н може просто так отримати категорію і приступити до оформлення соціальної допомоги. Для початку треба звернутися в соціальну службу, після чого людині потрібно пройти спеціальний медогляд, в ході якого комісія визначить реальний стан здоров'я людини і його працездатність. Якщо людина внаслідок отриманих травм не може прийти на медогляд, то комісія повинна прибути на будинок, безпосередньо до самої людини. Тільки після отримання висновку комісії людина може звертатися до соціальних служб для оформлення допомоги. Пенсія інвалідам 3 групи, а також 2 і 1 групи нараховується в однаковому порядку. Різниця полягає лише в розмірі.

Пропускати призначений медогляд без поважної причини не можна. Якщо людина не прийшла на призначений час, то потрібно обов'язково мати документальне підтвердження, де буде вказувати поважна причина. Тоді можна буде спокійно продовжити процедуру отримання виплат.

Процедура медичного огляду не проводиться один раз. Згідно з чинним законодавством, вона повинна повторюватися час від часу. Кожні п'ять років людині з обмеженими можливостями треба отримувати новий висновок. Але є такі випадки, коли пенсії по інвалідності присуджуються до кінця життя. В такому випадку потреба в повторному медогляді відпадає, незалежно від категорії людини.Деякі особливості виплат допомоги

Як уже згадувалося раніше, пенсія інвалідам 1 групи в 2019 році, а також посібники двом іншим групам будуть нараховуватися залежно від стану здоров'я людини і його можливостей у трудовій сфері. Варто розуміти, що зараз велика частина підприємств цілком нормально ставиться до людей з обмеженими можливостями та беруть їх на хороші посади. Що стосується зміни групи інвалідності, то при її зниженні посібник починає виплачуватися лише по закінченню місяця, коли відбулися зміни.

Буває і таке, що людина одужує. В такому випадку виплати будуть доступні до кінця місяця, коли людина була визнана здоровою. Після цього виплата допомоги припиняється. Найчастіше так відбувається з інвалідами третьої категорії, у яких не такі серйозні захворювання і їх можна вилікувати в специфічних умовах.
Яким буде розмір пенсії по інвалідності для 1,2 і 3 групи в Україні в 2019 році

Дуже важливо вчасно проходити повторний медогляд. Якщо людина не виконав цю умову, то він автоматично втрачає статус інваліда і позбавляється грошової допомоги від держави. Як тільки людина зможе підтвердити документально причину неявки на комісію, він зможе відновити свій статус. Якщо причина не була суттєвою, то знову отримувати допомогу дозволяється тільки через три роки.

Очікується, що розмір пенсії по інвалідності 2 групи в Україні та інших груп буде обов'язково переглянутий і збільшений. Але поки немає ніякої конкретної інформації з цього приводу. Тому залишається лише чекати офіційних заяв від влади з цього приводу.
Яким буде розмір пенсії по інвалідності для 1,2 і 3 групи в Україні в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають