• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Чи буде підвищення зарплати залізничників в Україні в 2019 році

Колись давно професія залізничника була досить престижною, а її представники отримували гідні заробітні плати. Однак економіка країни перейшла в стан стагнації. Влада все ще намагаються побороти наслідки економічної кризи і добитися кращого життя для громадян. В результаті цього більшість професій стали вже не такими престижними. У тому числі і залізничники. Однак влада обіцяє, що незабаром ситуація зміниться. Ось чому зараз так часто можна почути питання про те, коли залізничникам підвищать зарплату в Україні і чи чекати скорочення штату співробітників.
Чи буде підвищення зарплати залізничників в Україні в 2019 році


Нове начальство і зміни в кращу сторону

Деякі до сих пір не можуть оговтатися від того, що в 2016 на пост глави «Укрзалізниці» призначили такого собі В. Бальчуна, який в зовсім раніше не мав відношення до сфери, а тим більше не мав профільної освіти і розуміння всіх тонкощів системи. Однак з його приходом почалося впровадження залізничної реформи, в результаті якої, як обіцяють її творці, повинні солідно зрости заробітні плати представників залізничної сфери.

Реформа має на увазі серйозні зміни в роботі служби. Перш за все, розгорнеться грунтовна боротьба з корупцією, від якої зараз страждає вся залізнична система. Справа в тому, що під час державних тендерів виділяються величезні суми грошей, але часто вони йдуть зовсім не за призначенням. Нова адміністрація служби заявляє, що вона не перестане боротися з корупцією і обов'язково доб'ється прозорості всіх угод. Однак на цьому реформа не закінчується. В її рамках також здійсниться модернізація всієї техніки. Поступово має поліпшуватися якість послуг, що надаються «Укрзалізницею». Особливу увагу глава служби обіцяє приділити безпеки. Не обійдеться без звільнення не чистих на руку осіб. Однак все це лише плани представників служби. Те, яких конкретно вдалося досягти змін, буде відомо лише після закінчення впровадження реформи.

Є певні заяви про те, що буде проводитися скорочення залізничників в 2019 році в Україні. В основному звільнять тих співробітників, які не справляються зі своїми службовими обов'язками і раніше брали хабарі. Гроші, зекономлені на скороченні штату, будуть витрачені на впровадження реформи і підвищення заробітних плат іншим співробітникам. Також очікується, що внаслідок перевірок будуть закриті деякі депо, в яких просто немає потреби.
Чи буде підвищення зарплати залізничників в Україні в 2019 році


Як йдуть справи з індексацією?

Насправді залізничники скептично поставилися до слів нового голови служби, а тому досить давно почали влаштовувати різні акції і протести. Вони вимагали не простого збільшення грошового забезпечення, а індексації виплат. Протести тривали досить довго, але вони мали успіх. Останні новини про індексацію зарплати залізничників України в 2019 році говорять про те, що дана процедура буде проводитися згідно з чинним законодавством України. Але справа в тому, що індексація в будь-який момент може бути скасована, а тому уточнювати інформацію потрібно саме на робочому місці у бухгалтерів або кадровиків.

Це цілком нормально, що співробітники служби хочуть більш високих заробітних плат. Особливо, якщо врахувати, що глава служби отримує понад 400 тисяч гривень. При цьому йому не доводиться так важко працювати, як рядовим залізничниками. Зарплата залізничника України знаходиться не на такому високому рівні, як хотілося б. Але з часом ситуація повинна істотно змінитися і професія залізничника знову повинна стати престижною і високооплачуваною.

Також варто згадати, що внаслідок протестів була скасована планова реалізація під час рейсів. Раніше співробітникам доводилося за місяць в рейсах продавати певну кількість солодощів, снеків і напоїв, а розраховуватися за невиконання плану потрібно було зі своєї кишені. Але більше таким займатися вже не доведеться, а тому можна спокійно займатися своїми службовими обов'язками.



Так якими будуть результати впровадження реформи?


Підвищення зарплати на «Укрзалізниці» в 2019 відбуватиметься в будь-якому випадку. Однак ніякої конкретної інформації щодо сум підвищення і термінів поки немає. Очікується, що збільшення грошового забезпечення буде вже в першому кварталі 2019 року, а самі зарплати зростуть як мінімум на 15-20%. Однак надбавка буде індивідуальна. Наприклад, співробітники, які займаються перевезенням вантажів або пасажирів, отримають надбавку в розмірі приблизно 25%. А ті, хто перевозять особливо небезпечний вантаж, зовсім отримуватимуть набагато більше.

Провівши невеликі підрахунки, можна виявити, що майже з самого початку року співробітники служби отримають надбавку, яка буде являти приблизно четверту частину від розміру їх поточного окладу. Але варто не забувати, що підвищення зарплати також пройде в рамках збільшення мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму. Виходить, що грошове забезпечення співробітників служби збільшиться кілька разів за рік. В результаті виплати повинні стати набагато більше їх нинішнього рівня. Глава «Укзалізниці» вважає, що це все дозволить повернути професії бувалу престижність.

Однак експерти заявляють, що зростання виплат буде зовсім невеликим, оскільки у країни не вистачить ресурсів на істотне підвищення грошового забезпечення залізничників. Їм доведеться задовольнятися маленькими, але систематичними збільшеннями. Також ходять чутки про те, що збільшення окладів машиністам буде можливо лише за умови збільшення тарифів на перевезення вантажу і людей. Якщо цього не зробити, то служба буде отримувати мізерну прибуток або перестане отримувати її і зовсім. Так що звичайним пасажирам слід очікувати того, що з часом квитки будуть дорожчати. Поки невідомо, яким буде подорожчання, але до нього краще заздалегідь підготуватися.
Чи буде підвищення зарплати залізничників в Україні в 2019 році


Критика реформи і намірів нового глави служби

Деякі співробітники залишилися задоволеними словами нового глави і радіють нинішніх змін. Але є і ті, хто просто розкритикував все його дії і наміри. Вони вважають, що слова про те, що буде підвищення зарплати залізничникам в Україні 2019 - це в більшості своїй просто казки. Вони кажуть, що дані слова лише являли собою спробу задобрити працівників і профспілки. До того ж впровадження обіцяної реформи здійснюється надто повільно, а тому якихось явних змін доведеться чекати ще кілька років. Критики кажуть про те, що залізничному бізнесу потрібні великі інвестиції і нові партнери, які допоможуть привести його в порядок.

Однак те, що зарплата співробітників «Укрзалізниці» буде збільшуватися з часом - це факт. Суми і конкретні терміни будуть озвучені пізніше, але вже зараз відомо, що на всю сферу в бюджеті України буде виділятися на кілька мільярдів гривень більше. Залишається лише сподіватися, що глава служби зможе зібрати всі необхідні сили і ресурси, що дозволить якісно провести реформування всієї залізничної системи, привівши її у порядок.
Чи буде підвищення зарплати залізничників в Україні в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають