• 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 11:32 – Новорічні рамки 2019 для Фотошопу на прозорому тлі: завантажити безкоштовно 
  • 11:24 – Що подарувати мамі на Новий рік 2019: подарунок від доньки чи сина, недорогий і зроблений своїми руками 
  • 11:24 – Креативні подарунки на Новий рік 2019 | Зроблені своїми руками 

Чи буде військовий стан в Україні в 2019 році

Уже 5 років на території України йде війна, північний сусід різними способами, в основному нишком, претендує на українські території, які мають промислове або стратегічне значення. Сенс дій агресора економічно зрозумілий, чого не скажеш про вчинки членів уряду України. Більшість обивателів не розуміють, чи введуть військовий стан в Україні в 2019 році і чому його не ввели раніше. Для того щоб відповісти на це питання, треба розібратися в самому понятті військового стану.

Чи буде військовий стан в Україні в 2019 році

Воєнний стан вводять, якщо проти країни ведеться військова агресія, загрозлива економічному благополуччю, територіальної цілісності і, в принципі, нормального мирного життя громадян. Всі ці події, на жаль, вже стали буденністю для українців і ситуація тільки погіршується. Передумови, таким чином, є, а військовий стан не вводять. Справа в тому, що це цілий комплекс змін у функціонуванні держави на всіх рівнях. Основний сенс введення воєнного стану в тому, щоб зупинити агресора і захистити інтереси громадян і країни в цілому. Тому військове командування, а саме Генеральний штаб ЗСУ, отримує по суті не обмежені права і можливості. На чолі генерального штабу стоїть президент як верховний головнокомандувач і секретар Ради національної безпеки і оборони, саме їм належить приймати доленосні рішення для всієї країни. Всі військові структури отримують розширені повноваження відповідно до внутрішньої ієрархії, також збільшуються повноваження чиновників, як в центральних органах влади, так і на місцях. Права і свободи приватних і юридичних осіб неминуче будуть порушуватися. В інтересах країни в будь-який момент можуть під розписку забрати, наприклад, автомобіль для пересування військових осіб, зайняти будь-яке приміщення, що перебуває у власності, якщо на даний момент так буде необхідно, до військово-польових робіт може бути покликаний будь працездатний громадянин, не дивлячись на його особисті інтереси. Для звичайних людей це в принципі неприємна і ускладнює життя обстановка. Дана ситуація вкрай негативно впливає на економіку країни і бізнес підприємців усіх рівнів. Всі можливі кредитування будуть припинені, так як військовий стан розцінюється як форс-мажор, тобто вкладати гроші і зусилля на території з оголошеним військовим становищем ніхто не буде, це просто не вигідно.

Важливо розуміти, що при введенні воєнного стану в 2019 році біля керма влади будуть перебувати нинішній президент Петро Порошенко і секретар РНБО Андрій Парубій. Імпічмент президента, розпуск парламенту, звільнення міністрів, прокурорів, суддів і, в принципі, всіх владних структур при воєнному стані неможливий. Всі рішення при збільшених повноважень приймаються людьми, які вже знаходяться на владних посадах. Цей момент може стати вирішальним в спірних і скрутних ситуаціях, та й саме військовий стан може стати об'єктом для спекуляцій.

Закон про воєнний стан

З правовими аспектами закону про воєнний стан в Україні можна ознайомитися на сайті Верховної Ради, останні, на даний момент, поправки до нього внесені в травні 2018 року. У ньому детально описуються порядок введення, терміни і конкретні зміни в правовій площині. Спочатку необхідність введення воєнного стану рекомендує президенту РНБО. Якщо президент приймає таке рішення, то він подає законопроект до Верховної Ради, яка в цьому випадку буде скликана терміново і позапланово. Голосування в Раді відбувається в мінімальні терміни, набрати повинні не менше 226 голосів «за». У тексті закону обов'язково позначають територію, на якій буде діяти військовий стан (можливо вся країна або окремі регіони), і термін його дії. Після обумовленого терміну режим воєнного стану скасовується автоматично, також можливе дострокове його припинення, але для цього необхідний буде окремий указ президента. У конституцію України не можуть бути внесені будь-які зміни в протягом усього терміну дії воєнного стану. Всі зміни повинні бути прописані, прийняті на голосуванні депутатами і оприлюднені, закон вступає в дію відразу ж після оголошення. Світова громадськість також негайно буде повідомлена про події в Україні, так як багато країн пов'язані загальними економічними і політичними інтересами і повинні правильно реагувати на зміну ситуації.

Таким чином, якщо настане момент, коли в Україні в 2019 році введуть військовий стан, то відразу ж запуститься механізм добре продуманих змін у всіх сферах життя країни і громадян.

Чи буде військовий стан в Україні в 2019 році

Коли можливе введення воєнного стану

В Україні в кінці березня 2019 року заплановано проведення наступних виборів президента. Як уже писалося вище, під час воєнного стану ніякі вибори і зміни керівників не відбуваються, перед лицем небезпеки країна повинна бути стабільною зсередини, а зміна влади призводить зовсім до інших наслідків. У найближчі місяці Україна чекає передвиборна агітація за різних претендентів на верховну владу в країні. Російський уряд, швидше за все, максимально використовує цей час в своїх інтересах і спробує зіграти на настроях українців в свою користь. Цей період, самі вибори і кілька тижнів після них є критичним, можливо, тим самим моментом, коли введуть військовий стан в Україні в 2019 році. Також можливий попереджувальний хід з боку українського уряду, в такому випадку введення воєнного стану стане попереджає заходом, спрямованим на збереження стабільної ситуації в країні.
Чи буде військовий стан в Україні в 2019 році

Залишається сподіватися на мудрий розрахунок людей при владі, які зможуть прийняти вірне рішення і використати цей час змін для поліпшення життя всіх українців. Є всі шанси пережити цей критичний момент в житті країни з мінімальними втратами і побоювання про те, чи буде військовий стан в Україні, залишаться просто побоюваннями.
Чи буде військовий стан в Україні в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають