• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Чи буде підвищення зарплати вихователя дитячого садка в Україні в 2019 році

Уряд України вже довгий час намагається забезпечити належну якість життя своїх громадян, а тому поступово підвищує заробітні плати, різні виплати і допомоги, субсидії і не тільки. Певні зміни торкнулися грошового забезпечення співробітників дитячих садків. Саме вихователі навчають дітей пізнавати навколишній світ і дають їм перші елементарні знання. Ось тільки їх працю майже не заохочується. Влада пообіцяла виправити ситуацію, що склалася. Ось чому так часто виникають питання про те, коли вихователям дитсадка підвищать зарплату в Україні і чого взагалі чекати від чергових змін.
Чи буде підвищення зарплати вихователя дитячого садка в Україні в 2019 році


Чому все чекають підвищення зарплат?


Протягом довгих років в Україні постійно закривалися не тільки навчальні заклади, а й дитячі садки. Колишнім співробітникам даних установ доводилося шукати роботу в іншій сфері або відправлятися за кордон. Зараз ситуація і зовсім склалася так, що вихователям дитячих садків простіше поїхати в іншу країну, підтвердити там свою кваліфікацію і отримувати дійсно гідну заробітну плату, адже вона перевищує українське грошове забезпечення в кілька разів.

Вихователів садочків та інших співробітників даних установ обрадували тим, що їх заробітні плати будуть поступово збільшуватися. Крім того, останні новини про індексацію зарплати вихователя дитячого садка в Україні в 2019 році розповідають, що дана процедура буде проводитися для всіх співробітників в установленому законодавством України порядку без якихось винятків.

Насправді зараз питання підвищення зарплати стосується майже кожного співробітника сфери освіти. Раніше грошове забезпечення вихователів встановлювалося згідно восьмому тарифного розряду, але тепер розрахунок відбуватиметься згідно десятому тарифного розряду, а з часом відповідно до дванадцятим розрядом. Таким чином, плати повинні збільшитися як мінімум в два рази. Поки влада не оприлюднили якихось конкретних цифр і термінів підвищення, але дані наміри підтверджуються масою законопроектів. У будь-якому випадку зарплати будуть рости в рамках підвищення мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімума.
Чи буде підвищення зарплати вихователя дитячого садка в Україні в 2019 році


Чому вихователі так часто вибирають роботу не за фахом?

Представники органів статистики представили інформацію, згідно з якою вихователі в дитячих садах отримують мало не найменші зарплати, якщо порівнювати їх з грошовим забезпеченням інших бюджетників.
До того ж зараз через економічну кризу і великого рівня інфляції в Україні постійно зростають ціни на продукти харчування, різні товари і навіть послуги. Левова частка грошей йде на оплату комуналки. В результаті співробітники дитячих садків взагалі залишаються без грошей, адже на їх виплати не так вже й просто прожити.

Найпростіший вихід в такій ситуації - робота не за фахом. Ось чому фахівці найчастіше вибирають собі інший рід занять, а в більшості установ спостерігається серйозна нестача кадрів. Однак є надія на те, що збільшення забезпечення вихователів, а також підвищення зарплати помічникам вихователя в дитячому саду кардинально змінять ситуацію.

Скорочення кількості вихователів та закриття дитячих садків

Серед молодих фахівців можна знайти чимало людей, які хотіли б присвятити себе роботі з дітьми та хочуть працювати за своєю спеціальністю.
Ось тільки через те, що батьки все рідше віддають дітей до садочків і уряд все менше фінансує дані установи, садки починають закриватися. Попросту відпадає потреба в кваліфікованих кадрах, і фахівці направляються в приватні установи або за кордон, де знайти роботу в цій сфері набагато простіше. Варто сказати, що в приватних закладах заробітні плати регулюються по-своєму, а тому загальні зміни найчастіше на них ніяк не впливають.

Частина державних установ буде закриватися, якщо їх буде відвідувати невелика кількість дітей. Але в іншому дитячі садки отримують нове фінансування, яке буде набагато більше. Виходить, що скорочення вихователів дитячого садка в 2019 році в Україні не буде проводитися. Скорочення вихователів - це безглузде дію, адже зараз країні як ніколи не вистачає молодих кваліфікованих фахівців, які хотіли б присвятити себе роботі з дітями.
Чи буде підвищення зарплати вихователя дитячого садка в Україні в 2019 році


Як саме йдуть справи за кордоном і чому фахівці їдуть туди працювати?

Ситуація склалася так, що зарплата вихователя дитячого садка в Україні нікого не дивує і ніхто не хоче працювати за такі гроші. Поки не трапився військовий конфлікт на сході країни, українські фахівці часто їхали в Росію і влаштовувалися на роботу саме там. Їх заробітна плата становила мінімум 25 тисяч рублів в державних закладах. Однак більш популярними є країни Європи. Вихователі їдуть не тільки в Польщу або Болгарію, Румунію, але навіть і в Італію, Іспанію, Німеччину. Наприклад, в тій же Естонії вихователь дитячого садка отримує як мінімум 800 євро на місяць, а де-небудь в Норвегії можна розраховувати на заробітну плату, яка в чотири або п'ять разів вище, ніж в Естонії.

Така різниця в грошовому забезпеченні призводить до того, що фахівцям найпростіше виїхати за кордон і вивчити мову, а процедура підтвердження кваліфікації не є для більшості проблемою. Ось чому терміново потрібно збільшувати фінансування дитячих садків та інших освітніх установ.

Якщо все зміни будуть проведені правильно і підвищення зарплати вихователям дитячого саду в Україні призведе до того, що працівники установ будуть заробляти так, як могли б в сусідніх країнах, то відтік фахівців повинен припинитися.Куди можна податися вихователю?

Навіть в умовах невеликої кількості робочих місць хороші вихователі можуть знайти собі пристойну роботу з високою заробітною платою. Дуже часто відкриваються приватні установи, і багато агентства оголошують конкурси на набір вихователів. В такому випадку треба буде проявитися всі свої навички та здібності, показати себе, адже бажаючих на посаду зазвичай досить багато. Також агентства часто шукають співробітників в дитячі кімнати в тих чи інших закладах, аніматорів, нянь. Няні взагалі можуть розраховувати на заробітну плату як мінімум в 15 тисяч гривень, якщо знайдуть гарне місце. Але в такому випадку до обов'язків додається прибирання в приміщенні і дотримання режиму. Що стосується критеріїв, то їх зовсім небагато:

Відповідна вища освіта.
Певний трудовий досвід в сфері.
Любов до діток.


Також агентства часто пропонують жінкам і дівчатам роботу гувернантки, в деяких випадках і зі знанням англійської, що дозволить їм працювати за кордоном. В такому випадку до колишніх обов'язків додається годівля, прогулянки, супровід дитини на гуртки і заняття, навчання і виховання.
Чи буде підвищення зарплати вихователя дитячого садка в Україні в 2019 році

У подібних умовах державні установи залишаються на задньому плані, а тому ніхто не хоче йти в них працювати. Очікується, що збільшення зарплати молодшим вихователям та іншим працівникам призведе до того, що ситуація кардинально зміниться. А нове фінансування повинно істотно облагородити садки. Саме так не тільки для дітей, а й для співробітників установ будуть створені ідеальні умови.
Чи буде підвищення зарплати вихователя дитячого садка в Україні в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають