• 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 11:32 – Новорічні рамки 2019 для Фотошопу на прозорому тлі: завантажити безкоштовно 
  • 11:24 – Що подарувати мамі на Новий рік 2019: подарунок від доньки чи сина, недорогий і зроблений своїми руками 
  • 11:24 – Креативні подарунки на Новий рік 2019 | Зроблені своїми руками 

Декретні виплати в Україні в 2019 році останні новини

Майже кожна жінка мріє про дитину. Але в нинішніх реаліях майбутнім мамам складно поєднати підготовку до народження малюка і повноцінну роботу. Тим більше на останніх місяцях вагітності робота практично протипоказана. Але держава повинна піклуватися про майбутніх мам, тому їм належить спеціальний посібник. Нещодавно політики зробили заяву, що вони будуть переглядати розмір допомоги, а тому українці сподіваються, що декретні виплати в Україні нарешті буде збільшено.

Суть всієї проблеми криється в тому, що у всіх магазинах постійно ростуть ціни. Дорожчають продукти харчування, одяг, різні послуги і навіть дитячі іграшки. У той же час зростає і комуналка, а заробітні плати залишаються на тому самому місці. Через це молоді пари часто не можуть дозволити собі утримувати дитину навіть з урахуванням допомоги від держави, адже насправді її розмір низький і не відповідає актуальному стану справ в країні. В один час українці навіть почали влаштовувати акції та протести. На тлі підвищення мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму влади все ж вирішили переглянути розмір декретних виплат і збільшити їх.
Декретні виплати в Україні в 2019 році останні новини


Що це взагалі за виплати?


Кожені батьки стикалися з тим, що майже відразу після появи на світ малюка доводиться витрачати дійсно великі суми грошей. Витрат і клопоту буквально немає кінця. Оскільки жінка не може працювати і їй доводиться наглядати за малюком, гроші заробляє тільки чоловік, через що дохід сім'ї різко падає. А оскільки розмір виплат не такий великий, як хотілося б, часто доводиться сильно економити.

Уряд прекрасно розуміє всю проблематику даної ситуації. Тому останні новини про декретних 2019 Україна свідчать про те, що виплати будуть обов'язково переглядатися і збільшуватися. Політики обіцяють збільшити декретні навіть для жінок, які продовжують працювати, перебуваючи в положенні. Згідно положень чинного законодавства, майбутні матері можуть розраховувати на:

Грошову допомогу, яка буде нараховуватися протягом 70 календарних днів до моменту народження малюка, а також протягом 56 днів після його народження.
Якщо пара усиновила дитину, то вони мають право на спеціальний відпустку, який триває 56 календарних днів. Але краще їм скористатися відразу, так як через час він згоряє.
Особистості, які мають пільги, можуть розраховувати на більш тривалу відпустку і додаткові нарахування.


Варто знати, що виплатою декретних займається саме Фонд соціального страхування. У них же можна дізнатися, коли виплачуються дородові виплати і післяпологові гроші. Зазвичай допомога виплачується тоді, коли матері йдуть у декретну відпустку. Але допомога від держави покладається навіть тим матерям, які продовжують працювати. Зараз представники фонду та інші організації, які займаються соціальним захистом населення, стежать, щоб виплати здійснювалися вчасно. Вони також повідомляють, що допомога від держави буде поступово збільшуватися, але ніякої інформації щодо сум і конкретних дат поки не було.

Декретні виплати в Україні в 2019 році останні новини

Чому виплати довгий час залишалися на такому низькому рівні?

Справа в тому, що закон про збільшення декретних виплат, а також одноразової допомоги при народженні дитини довгий час знаходився на розгляді. Однак він все ще не був остаточно прийнятий, але політики обіцяють, що допомога все вже збільшиться. Раніше на якісь зміни просто не вистачало ресурсів. Але зараз країна активно бореться з кризовою ситуацією і її наслідками, а тому останнім часом почали зростати майже всі види заробітних плат, соціальні допомоги, допомоги та інші види виплат. Щоб самостійно переконатися в тому, що допомога від держави на даний момент знаходиться на низькому рівні і вимагає перегляду, досить просто провести розрахунок декретних виплат в Україні 2019.

Декретні виплати в Україні в 2019 році останні новини


Хто має право на оформлення декретних виплат?


Посібник гарантується всім жінкам, які перебувають на останніх місяцях вагітності і йдуть у відпустку. Варто сказати, що зараз можливістю виходу в декрет користується набагато більше жінок, ніж раніше. Вся справа в тому, що населення значно підвищило свою свідомість і навчилося відстоювати свої права. В результаті тепер догляд в декретну відпустку не має на увазі стовідсоткове звільнення, як це було раніше. Тепер робочі місця закріплюються за жінками і на їх посаду можна тільки тимчасово призначити інших співробітників.

Зараз організації, підприємства, служби та всі інші місця роботи справно платять декретні. Але якщо вони відмовляються це робити, то завжди можна звернутися в суд з відповідною заявою. Тоді вже суд відповідним рішенням змушує роботодавців виплачувати допомогу. Але якщо жінка продовжує працювати і не збирається йти у відпустку, то вона може розраховувати на виплату компенсації за даний відпустку. Для деяких людей це більш зручний вихід із ситуації.

Якщо у жінки є офіційне місце роботи, то їй потрібно просто принести до відділу кадрів або бухгалтерію декретну листок.
Його можна оформити в ЖЕКу за місцем проживання. Разом з листком потрібно принести відповідну заяву. Тільки після цього буде прийматися рішення про надання відпустки і нарахування декретних виплат.

Дородові виплати в Україні непрацюючим (безробітним) також покладаються. Непрацюючі мами повинні звертатися за допомогою до відділень органів соціального захисту за місцем проживання. Туди ж повинні звертатися особи, які ведуть підприємницьку діяльність. Але в такому випадку сума декретних встановлюється відповідно до сплачуються податками. На все це можуть претендувати навіть студентки вищих навчальних закладів, які навчаються на очній формі. Для цього просто треба принести декретну лист в деканат.Як визначається розмір декретних виплат?


Щоб визначити розмір виплат треба знати всі особливості нарахування декретних виплат в Україні. Для цього треба лише знати актуальний розмір прожиткового мінімуму. Варто знати, що в 2019 роки прожитковий мінімум буде підвищуватися три рази. Внаслідок буде збільшуватися і розмір декретних. На момент настання першого січня мінімум складе 1850 гривень, а вже в середині літа він буде піднятий 1920 гривень. У грудні 2019 року прожитковий мінімум становитиме цілих 2000 гривень.

Для непрацевлаштованих жінок і індивідуальних підприємців розмір декретних виплат складе лише 25% від прожиткового мінімуму. Але такі особи можуть отримувати і всі 100%, але тільки в тому випадку, якщо вони раніше сплачували єдиний соціальний внесок. Сумарний час відпустки в такому випадку становить 30 тижнів.

Варто знати, що якщо жінці під час пологів робили кесарів розтин, а також якщо вона народила як мінімум двійню, то відпустку після пологів збільшується на два тижні. Але деяким пільговикам покладається сумарно цілих 180 днів відпустки. Що стосується розміру декретних, то він встановлюється майже за таким же механізмом, як і простий оплачувану відпустку, покладений кожному співробітнику.

З цього можна зробити висновок, що бухгалтерам на підприємстві не потрібно особливо морочитися і намагатися врахувати всі нюанси. Все потрібно робити за тією ж схемою, як і в випадку з нарахуванням відпускних. Іноді бувають винятки, коли розмір допомоги доводиться збільшувати або додавати зайві дні відпустки, але це все вирішується в індивідуальному порядку за місцем роботи або в одній зі служб соціального захисту. У всіх випадках рекомендується додатково використовувати калькулятор декретних виплат 2019 Україна, який допоможе з великою точністю визначити розмір допомоги. Калькулятором краще користуватися навіть самим жінкам, які будуть отримувати декретні. Якщо спостерігається серйозна різниця між розміром виплат згідно калькулятору і реальним розмірам, слід звернутися до юриста. Якщо дійсно виявиться невідповідність, то потрібно звернутися до начальства або ж відразу в суд.
Декретні виплати в Україні в 2019 році останні новини


Яким буде збільшення декретних?

Як уже згадувалося вище, декретні виплати в Україні 2019 непрацюючим і працюючим жінкам будуть збільшуватися в рамках зростання прожиткового мінімуму. Однак влада обіцяє додатково підвищити допомогу вагітним жінкам. Але поки невідомо, як саме буде відбуватися підвищення і в залежності від чого в подальшому почнуть регулюватися декретні допомоги. Тому залишається просто стежити за останніми новинами і сподіватися, що влада дійсно стримають свою обіцянку.
Декретні виплати в Україні в 2019 році останні новини
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають