• 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 11:32 – Новорічні рамки 2019 для Фотошопу на прозорому тлі: завантажити безкоштовно 
  • 11:24 – Що подарувати мамі на Новий рік 2019: подарунок від доньки чи сина, недорогий і зроблений своїми руками 
  • 11:24 – Креативні подарунки на Новий рік 2019 | Зроблені своїми руками 

Яким буде штраф за неоформленого працівника в Україні в 2019 році

Згідно з чинним законодавством, всі підприємці без винятку зобов'язані оформляти всіх своїх співробітників. Ось тільки далеко не всі це роблять, адже за неоформленого співробітника не потрібно обчислювати податки. Виходить, роботодавці порушують закон, що чревате наслідками. Якщо таке порушення виявляється, то їх чекає серйозне покарання у вигляді великого штрафу. Тому роботодавці цікавляться, яким буде штраф за неоформленого працівника в Україні в 2019 році і чи буде взагалі такий ризик виправданий.

Це питання постійно обговорюється, адже роботодавці вже давно знаходяться під величезним тиском через податки. Величина штрафних санкцій варіюється з урахуванням того, яку заробітну плату отримує неоформлений працівник. Тут варто згадати, що сума мінімальної заробітної плати поступово зростає, а тому будуть з часом збільшуватися і суми штрафів.
Яким буде штраф за неоформленого працівника в Україні в 2019 році


До чого варто готуватися?


Влада неодноразово заявляли, що стара система покарання нечесних роботодавців вже давно віджила себе, адже вони навіть не боялися нести якесь покарання. Саме тому було вирішено переглянути її і внести певні корективи. Тепер при накладенні санкцій на роботодавців інспекції будуть керуватися переважно Трудовим кодексом України.

Для початку варто згадати те, якими суми штрафів були раніше. Вони і так були чималі, близько сорока тисяч гривень. Але якщо порушення класифікувалося як адміністративне, то тоді величина штрафний виплати не могла перевищувати 17000 гривень. Ось тільки недавно оприлюднена інформація говорить про серйозні зміни.

Отже, останні новини про штрафування за неоформленого працівника в 2019 році в Україні нагадують, що система буде серйозно змінена.
Це негайно призведе до того, що штрафи збільшаться не в два і навіть не в три рази. Однак процедура перевірки підприємства або організації, яку проводитимуть уповноважені інспектора, стане набагато серйозніше, адже у інспекторів тепер буде набагато більше повноважень і можливостей. Очікується, що такі зміни зроблять процедуру інспекції дійсно більш ефективної, що в подальшому викорінить будь-які порушення Трудового кодексу.

Варто хоча б згадати, що раніше на перевірку відводилося певний час. Як тільки воно минав, сама перевірка закінчувалася. Тепер подібні тимчасові обмеження будуть зняті, а тому інспекції більш не будуть проводитися в поспіху. Роботодавці хочуть знати, як не платити штраф за неоформленого працівника. Але не платити його не вийде, адже тепер всі перевірки будуть ретельними і поступовими. Всі аспекти в повній мірі будуть піддаватися інспекції, а нечесним роботодавцям навряд чи вийде щось приховати.Так якими ж будуть штрафи?

Саме питання про те, скільки складе штраф за неоформленого працівника в Україні, цікавить роботодавців, які не бояться порушувати закон. Згідно з оприлюдненими даними, сума штрафної виплати досягне рівно сотні мінімальних заробітних плат. Якщо в 2018 році мінімалка становила лише 3200 гривень, то в 2019 році вона буде збільшена до 4100 гривень. З цього можна зробити висновок, що за одного такого неоформленого працівника треба буде заплатити 410000 гривень.

Але потрібно розуміти, що це лише мінімальна сума штрафу, вона може бути істотно збільшена, якщо будуть виявлені ще якісь порушення. Тому потрібно не забувати і про інші чинники, які відіграють важливу роль. Штраф збільшується якщо:

Підприємець всіляко перешкоджає проведення інспекції та діям самого інспектора. В такому випадку доведеться додатково сплатити близько ста тисяч гривень.
Інспектор виявив будь-які невідповідності або порушення договору між роботодавцем і працівником, то доведеться так само заплатити приблизно сто тисяч гривень.
Роботодавець не оплачує працівникам в повній мірі понаднормову роботу, а також роботу у вихідні та святкові дні, у нічний час. У цьому випадку штраф складе близько 30000 гривень.
Роботодавець затримує виплати своїм співробітникам. За це доведеться сплатити близько вісімдесяти тисяч гривень.

Яким буде штраф за неоформленого працівника в Україні в 2019 році

Це далеко не всі можливі додаткові штрафні санкції, які можуть бути накладені інспектором в результаті проведення перевірки.

Дуже часто підприємці цікавляться, як уникнути штрафу за неоформленого працівника в Україні в 2019 році. Але зробити це неможливо, хіба що сам інспектор проводитиме перевірку неретельно і не виявить порушення. В інших випадках штраф доведеться платити обов'язково. Якщо враховувати його величину, то для великої кількості організацією і фірм він може стати серйозною проблемою і навіть може призвести до банкрутства. Саме тому краще не порушувати Трудовий кодекс і оформляти всіх своїх співробітників.
Яким буде штраф за неоформленого працівника в Україні в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають