• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Яким буде розмір аліментів на дитину в Україні в 2019 році. Калькулятор

Іноді всередині сімейних пар, у яких є діти, виникають серйозні розбіжності, з часом призводять до розлучення. Така подія перевертає життя батьків і особливо дітей з ніг на голову. Тоді доводиться не тільки займатися діленням майна, яке було нажито спільними зусиллями, але і вирішувати питання про виплату аліментів. Влада не раз говорили про те, що треба дбати про нормальному проживанні неповних сімей, адже вони є соціально незахищеними. За статистикою, з кожним роком збільшується кількість розлучень, а тому все частіше батьки і матері, які мають розлучення, цікавляться, якими ж будуть аліменти на дитину в Україні на 2019 рік.
Яким буде розмір аліментів на дитину в Україні в 2019 році. Калькулятор


Деякі нюанси в питанні виплати аліментів

Влада постійно вносять певні зміни, які стосуються нарахування аліментів. Це дозволяє зробити процес стягнення з платника більш досконалим. Варто докладніше розглянути новий закон про аліменти на дитину 2019 Україна і старі пункти в законодавстві, щоб розібратися у всіх нюансах.

Аліменти можуть виплачуватися навіть в тому випадку, якщо батьки дитини все ще перебувають в шлюбі або ніколи його не укладали. В такому випадку виплати присуджуються саме в суді, а відповідач повинен буде відраховувати гроші до настання повноліття дитини. Але якщо батько дитини не може оплачувати останньому навчання у вищому навчальному закладі або не влаштує на роботу, то аліменти можуть виплачуватися і до того моменту, коли дитині виповниться 23 роки. У більшості випадків точна величина аліментів встановлюється виключно в індивідуальному порядку. При цьому до уваги береться забезпеченість боку, яка буде виховувати дитину і умови проживання.
Бувають такі ситуації, коли чоловік проживає і працює в Росії, а дружина з дитиною залишилася в Україні, і стався розлучення. В такому випадку повинен складатися виконавчий документ. Але складати його необхідно з урахуванням законодавства Росії, після чого папір направляється в сусідню країну, після чого і приймається рішення. Але гарантувати отримання аліментів ніхто не буде.
Буває таке, що відповідач навіть після постанови суду не платить мінімальний розмір аліментів в 2019 році в Україні. У таких випадках краще знову звертатися до суду і притягати пристава. Фахівці радять заздалегідь подбати про те, щоб в суді можна було подати довідку про наявність заборгованості. В результаті суд обов'язково подбає про те, щоб виплати відбувалися регулярно, інакше пристави просто будуть отримувати майно відповідача.

Яким буде розмір аліментів на дитину в Україні в 2019 році. Калькулятор


Решта нюанси, про які теж потрібно не забувати


Досить часто виникають питання, які стосуються саме індексації аліментів. Уряд стверджує, що незабаром буде проводитися індексація допомоги згідно з усіма пунктами законодавства.
Якщо необхідно отримати аліменти від людини, який проживає в Криму, то потрібно подати відповідну заяву до Верховного суду цього півострова. Але ситуація така ж, як і з аліментами з Росії, а тому ніяких гарантій немає.
Також варто подбати про те, щоб всі виплати проходили згідно з виконавчими документами, а також, щоб були в наявності папери, що підтверджують отримання грошей стороною, яка займається вихованням дитини.
Якщо відповідач є офіційно безробітним, то в такому випадку для визначення розміру аліментів береться середня заробітна плата за його місцем проживання. Аліменти обов'язкові, а тому це буквально змусить його знайти собі роботу.
У разі виникнення труднощів і якихось помилок, слід спочатку звернутися на гарячу лінію по аліментах в Україні. Співробітники лінії допоможуть розібратися у всіх проблемах.

Поки це все важливі нововведення, які були прийняті останнім часом. Згодом можуть вноситися і нові зміни по аліментах в Україні. Щоб не пропустити їх, слід якомога частіше переглядати останні публікації на дану тему.
Яким буде розмір аліментів на дитину в Україні в 2019 році. Калькулятор


Детальніше про мінімальну суму стягнень


А тепер потрібно уважніше розглянути мінімальні аліменти в Україні.
Мінімальні аліменти повинні складати як мінімум 30-50% від величини прожиткового мінімуму. Але цієї мінімалкою користуються вкрай рідко. У більшості випадків в процесі суду встановлюється сума виплат залежно від думки сторін. Виходить, що сторони завжди можуть домовитися. При цьому навіть не обов'язково вдаватися до послуг суду. Батьки дитини мають право на складання договору на виплату аліментів самостійно, але такий договір повинен обов'язково завірятися нотаріусом.

Але часто трапляється так, що батьки не можуть самостійно вирішити питання і зробити це саме мирним способом. Ось тоді їм уже доводиться звертатися до суду за допомогою. Оскільки положення Сімейного кодексу гарантують допомогу дитині з боку батька навіть без укладення шлюбу, аліменти встановлюються в обов'язковому порядку. Найчастіше суд встановлює розмір аліментів у відсотковому співвідношенні від заробітної плати батька. Але дозволяється визначати суму відповідно до шлюбного контракту або угоди, якщо такі документи взагалі є.

Як уже згадувалося вище, батьку, який буде виплачувати аліменти, якщо він безробітний, йому доведеться в будь-якому випадку шукати собі роботу. Як тільки суд закінчує підрахунки і встановлює твердий розмір аліментів в Україні для певної людини, то краще не затягувати з виплатами, інакше на відповідача можуть накладатися штрафи або певні адміністративні санкції. Так що краще подбати про те, щоб уникнути збільшення заборгованості.

Варто не забувати, що існують певні винятки. Якщо внаслідок певних обставин людина не може платити аліменти, то йому потрібно надати відповідні документи. Суди також враховують інтереси і становище неповнолітніх, людей з обмеженими можливостями і хворих на тяжкі хвороби. Такі люди можуть розраховувати на певні поблажки щодо виплат аліментів. Найчастіше сума відрахувань для них встановлюється для них невелика або зовсім не встановлюється. Все залежить від ситуації. Але представники суду ставлять в пріоритет саме інтереси малюка, адже він повинен бути здоровий фізично і психічно, а також повинен здобути середню, вищу освіту.

Яким буде розмір аліментів на дитину в Україні в 2019 році. Калькулятор


Як саме розраховується величина аліментів?

Часто українці цікавляться тим, як вважати аліменти, щоб точно визначити їх суму. В такому випадку треба розібратися, що впливає на їх розмір. Як уже згадувалося раніше, мінімальні відрахування становлять близько 30% від розміру прожиткового мінімуму. Дана сума може змінюватися в обидва боки залежно від ситуації. Представники суду намагаються врахувати всі аспекти ситуації, що склалася і винести найбільш об'єктивне рішення, яке нікому не зашкодить. В цілому на величину аліментів впливають такі чинники:

Рівень постійного доходу батька. Якщо дохід непостійний або його немає, то це сума буде визначатися в залежності від середньої зарплати в регіоні.
Чи є у відповідача житло, а також комерційна нерухомість.
Яка кількість осіб відповідачу доводиться утримувати.
В яких умовах проживає дитина, а також фінансове становище, яке має сторона, що займається його вихованням.
Сума, необхідна дитині для лікування або навчання у вищому навчальному закладі.


Як показує практика, деякі батьки не хочуть виплачувати навіть мінімальні аліменти в Україні, навіть якщо їх положення дозволяє це робити. В такому випадку слід подбати про наявність документального підтвердження заборгованості і звернутися до суду для вирішення даної проблеми.А чи можна потім збільшити суму аліментів?

Варто знати, що аліменти на дитину в Україні навіть після рішення суду можуть змінюватися. Зміни відбуваються тільки в разі, якщо того вимагає життєва ситуація. Наприклад, якщо дитина сильно захворів і йому потрібні гроші на лікування, а мати не може самостійно оплатити операцію. В такому випадку слід звертатися до суду, який може підвищити розмір стягнень. Однак в облік береться фінансове становище батька. Отже, зазвичай причиною для перегляду суми аліментів є такі ситуації:

Термінова необхідність додаткової допомоги з боку платника. Припустимо, потрібно оплатити навчання дитини, але мати сама цього зробити не може. Але в такому випадку потрібно подбати про документальне підтвердження потреби.
Якщо дитина серйозно захворів, і потрібні чималі фінансові вкладення.
Якщо мати дитини раптом залишилася без роботи, а також відчуває серйозні фінансові труднощі або її дохід сильно впав внаслідок зростаючої інфляції.


У будь-якому випадку в суді потрібно буде представити документ, який підтвердить ситуацію, що склалася і необхідність в збільшенні розміру аліментів. Якщо будь-якого підтвердження не буде, то претензія зважить необгрунтованою. Це означає, що суд не буде переглядати розмір аліментів навіть з урахуванням все аргументів сторони, яка виховує дитину. Це було зроблено для того, щоб матері не могли нагло використовувати своє становище і не отримували більше, ніж їм належить, адже навіть дорослі люди, згідно головному документу країни, мають право на гідний рівень життя.
Яким буде розмір аліментів на дитину в Україні в 2019 році. Калькулятор


Чи будуть збільшуватися аліментні виплати?

Відповідь на це питання криється в законопроектах, які останнім часом приймає державна влада.
Варто знати, що мінімальна сума аліментів з січня 2019 року в Україні вже буде дорівнювати прожитковому мінімуму. Правда, влада заявляє, що не збираються на цьому зупинятися. Можна спокійно сподіватися на те, що в подальшому мінімальна сума стягнень тільки збільшиться.

Також законопроекти встановлюють спеціальні механізми, які покликані стимулювати своєчасну виплату допомоги одиноким матерям. Суть полягає в тому, що якщо кошти не будуть виплачуватися тривалий час, то сума боргу просто буде зростати на 20%, пізніше ще на 30% і потім на цілих 50%. На боржників будуть накладатися серйозні обмеження, а їх кошти будуть просто братися під арешт. Вони не зможуть навіть продавати своє майно. За тривалу несплату їх будуть притягати до відповідальності. Варто врахувати, що влада планує впровадити більш серйозні нововведення, але поки про це немає ніякої конкретної інформації.

Також батьки часто самі намагаються дізнатися, який розмір аліментів буде оптимальним, а також хочуть передбачити рішення суду. У такому випадку для зручності фахівці радять використовувати калькулятор аліментів, який дозволить визначити їх розмір, виходячи з безлічі чинників і нюансів.
Яким буде розмір аліментів на дитину в Україні в 2019 році. Калькулятор
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають