• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Купівля стажу для пенсії в 2019 році: який потрібен, пенсійні нарахування

Отже, згідно почала працювати в нашій країні ще восени 2017 року Пенсійну реформу йде поступове, але невблаганний переформатування підходу до обчислення страхового стажу для отримання пенсії. Починаючи з січня 2018-го, на пенсію в звичні 60 років можуть відправлятися лише ті, у кого вже «натякали» чверть століття у трудовій книжці. По досягненню 63-річного віку стануть пенсіонерами всі відпрацьовані від 15 до 25-ти, а для 65 років і старше їх потрібно всього 15. Словом, усім, хто не встиг «вискочити» на пенсію в минулому році, можна тільки поспівчувати. Не кажучи про тих, у кого вік підійде пізніше: кожен рік держава буде нам відтягувати жаданий момент прощання з роботою ще на один рік. Аж до 2028-го, коли для того, щоб оформити пенсію за віком, доведеться відпрацювати не менше 35 років. Тобто, наприклад, виходять в 2019-му пенсіонерам треба буде мати стаж 26 років, а 2020-му – 27 і т. д.

Страховий і трудовий стаж

Ситуація ускладнюється ще й тим, що якщо раніше в страховий стаж автоматичним чином потрапляв і весь трудовий, то тепер він буде братися лише до 2004 року. Після цього ж моменту і до часу виходу на пенсію, будуть зараховуватися тільки ті місяці, за які сплачувалися внески з пенсійного страхування. Скрушно зітхнули, звичайно ж, всі декретчицы, які не отримували офіційно допомоги з 2004 року, і вся студентська братія. Хоча, офіційно зареєстрованим і підтримуваним відповідної допомогою безробітним зарахування в стаж йде в повному розмірі, як і тимчасово непрацюючим, але здійснюють догляд за літніми, важкохворими або інвалідами, а також проходять строкову службу в армії.
Купівля стажу для пенсії в 2019 році: який потрібен, пенсійні нарахування
В даній політиці, звичайно ж, не враховуються всі пільговики і інші категорії, здатні хоч якось скостити собі цей параметр. Але, тим не менш, цифра вражає. Правда, вона абсолютно не означає, що нас запрягли в примусове трудове рабство, і якщо захочеш, приміром, вийти на пенсію, як і раніше, в 60 але стажу для цього не вистачатиме, ти цього не зможеш зробити. Зможеш, звичайно, от тільки за кожен «накинутий» рік доведеться сплатити в ПФ відповідну суму ЄСВ. Зараз це приблизно 1408 грн. щомісяця, а як ця цифра буде рости далі – час, і приймається щороку нова ставка цього податку, покажуть.

Як це – «купити» стаж?

На право покупки стажу можуть претендувати лише ті, хто відпрацював мінімум 15 років. Якщо їх не набирається, навіть ця можливість відсутня – вважається, мабуть, що людина ще не настільки втомився, щоб вимагати собі заслужений відпочинок. Зрозуміло, всі, у кого вони не набираються з-за отриманих після 2004 року зарплат в конверті, всі фрілансери і офіційно непрацевлаштовані, а також ті, за яких роботодавець, з якихось причин, не платив внески, і при цьому не переступили навіть цей заповітний поріг, позбавляються пенсії, в принципі.
Купівля стажу для пенсії в 2019 році: який потрібен, пенсійні нарахування
Звичайно, з одного боку бюджет можна зрозуміти – з якого дива працюють в майбутньому мають платити за тих, хто не працював в даний момент, і відповідно, в свою чергу, не оплачував старість сучасних собі пенсіонерів? Справедливо, звичайно, правда, у багатьох життєвих ситуаціях без нормальної політики недержавних пенсійних фондів та інших корисних і підвищують особисту свободу речей, сучасним працездатним особам згодом викручуватися, щоб все ж претендувати хоч на якусь пенсію, часто буде непросто. Всім же іншим, наработавшим «п'ятірки», але, не бажають чекати, поки пройде з дня першого запису в трудовій 25 і більше років, а також усім, хто хоче отримувати більше, варто задуматися про те, щоб разово потурбуватися покупкою стажу. Навіщо взагалі цим займатися? А ось тут все дуже просто: ті, хто 35 років до 65 років відпрацює, будуть з легкістю претендувати на 40% мінімальної заробітної плати (цифра буде більшою або дорівнює прожитковому пенсійному мінімуму), а от якщо стаж виявиться меншим, розмір щомісячних виплат формується пропорційно вироблення, виходячи з прожиткового мінімуму.
Купівля стажу для пенсії в 2019 році: який потрібен, пенсійні нарахування
Наприклад, при 25 роках стажу ви отримаєте всього 7143% прожиткового мінімуму замість повного. Про специфіку покупки, процедурою цієї справи і конкретних актуальних на той чи інший момент перерахування суми ЄСВ за кожен рік стажу варто усім, хто цікавиться індивідуально дізнаватися на сайті нашого ПФ.

Виходів як мінімум два

Отже, хочеш отримувати по-людськи, але, не хочеш відправитися на кладовище прямо з робочого місця – купуй стаж. Або (і тут є варіант!) якщо виповнилося 65 років, але, стажу не набралося, можна претендувати на державну соціальну допомогу у розмірі 30% мінімальної пенсії, поки заповітне число рочків не стукне. Сьогодні це 3936 грн. Гігантська сума, чи не так? Залишається зрозуміти, як добрати відсутній стаж, залишаючись офіційно працевлаштованим, та ще й так, щоб з тебе платили внески, адже важливо залишатися їх платником, інакше ці роки взагалі не зарахують, і при цьому не померти з голоду. Так, ще й у такому похилому віці Жорстко, звичайно, але нічого не поробиш: з соціального і доброго до пенсіонерів (ну, хоч не в частині розмірів виплат, так хоч в умовах держави ми перейшли в статус комерційно справедливого
Купівля стажу для пенсії в 2019 році: який потрібен, пенсійні нарахування
В Уряді кажуть, що подібна реформа вже до 2030 року повністю нівелює для держави проблему виплати пенсій. Стверджують, що і для громадян з впроваджуваної з 2019 року накопичувальної частиною рівень життя на заслуженому відпочинку зможе, нарешті, стати людським. Питання, правда, в тому, що, по-перше, довіри до вітчизняної системи капіталовкладення у народу після недавнього «банкопаду» дійсно ніякого, отже, всі будуть банально боятися нести кудись свої кровні на зберігання з подальшою ефемерною виплатою через N-ну кількість років. Тим більше що абсолютно незрозуміло, як ці кошти недержавні структури будуть індексувати, адже навряд чи нам дозволять тримати накопичувальну пенсію в доларах. Гривні ж останнім часом довіряє тільки недоумкуватий або відчайдушний оптиміст. А, по-друге, що робити тим, кому виходити, як кажуть, вже ось-ось вони-то, навіть якщо все добре сл стажем, ніяк не встигнуть створити пристойний фонд накопичень для забезпечення себе після дня «Х»? Отже, свідомо опиняться в гірших стартових умовах, ніж ті, кому пенсія світить тільки років через 10-20. Непродумано? Ну, втім, як завжди у нас. Несправедливо? А що поробиш Мабуть, щоб ситуація в суспільстві вирівнялася, і його життя почала писатися з чистого аркуша, доведеться пережити жорстокий перехідний період, схоже моисеевским 40 років піших турів по пустелі.

Відео-новина

Купівля стажу для пенсії в 2019 році: який потрібен, пенсійні нарахування
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають