• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

5-G смартфони 2019 року: все про інноваційні технології

У світлі останніх новин з області високих технологій, вже банально втомлюєшся прокручувати в мозку фразу «Майбутнє вже настало». Покоління винаходів і вдосконалених продуктів змінюють одні інші, немов у калейдоскопі, причому швидкість його обертання з кожним днем все збільшується і збільшується У багатьох країнах не встигли ще толком обкатати 4G, як вже пішли в новинах повідомлення про те, що в 2019-му багато виробників мобільних апаратів збираються почати випуск виробів, що підтримують цей стандарт. Звичайно, кумедно спостерігати, з одного боку, як швидко на все реагує ринок – в кінці 2017-го тільки-тільки почали здійснювати дії по документуванню нового стандарту, як уже на порозі його повноцінне впровадження. Головним чином, громадськість планети, зрозуміло, цікавить питання, як швидко і де саме почнуть першими запускати 5G-мережі, а також які конкретно переваги для кінцевого користувача це виллється. Що ж, спробуємо звести воєдино всю наявну на даний момент інформацію і припустити, як же все це буде виглядати на практиці.

Нові стандарти – в життя!

Все пішло, звичайно ж, головним чином від Qualcomm, що розробив перший 5G-модем. Вже укладено з ним договору майже 20 брендів електроніки, які збираються купувати даний компонент для своїх нових моделей. Новий модем працює за технологією NR і називається він Snapdragon X50. Початок поставок планується не раніше початку 2019 року, тому досить незвичайними виглядали повідомлення південнокорейських влади, які збиралися запустити цей стандарт до пройшли в їх країні Зимовим Олімпійським іграм. Хоча, якщо заглибитися в суть питання розумієш, що вони мали на те всі підстави – звичайно ж, завдяки всюдисущому Samsung.
5-G смартфони 2019 року: все про інноваційні технології
Одна з головних технокорпораций світу дійсно запустила до спортивного свята експериментальну лінію зв'язку з іншою аналогічною у фінському Оулу допомогою оптоволоконного кабелю, що простягнувся на 14 тисяч кілометрів. Також з допомогою 5G в рамках рекламної кампанії демонструвалися і численні трансляції безпосередньо з змагань у різних видах спорту. Взагалі ж корейці в цьому плані просто молодці – їм вдалося розробити власну унікальну систему відмови від спеціально створеного апаратного забезпечення для підтримки маршрутизації, а здійснювати це тільки завдяки ресурсам програмного забезпечення. Що, природно, відкриває абсолютно нові горизонти і робить повсюдне впровадження 5G вже далеко не таким примарним, як це здавалося спочатку. До того ж вони зараз перебувають у стадії активних тестів супутникових технологій для цілей забезпечення зв'язку. До речі, в Країні Висхідного Сонця, як і очікувалося, в цьому від них ненабагато відстали – ці взагалі обіцяють запустити стандарт по всій країні вже в 2020 році по-японськи безапеляційно.
5-G смартфони 2019 року: все про інноваційні технології
На іншому кінці планети – в США – зробили своє власне 5G і пообіцяли його стартувати відразу в 12 великих містах ще до кінця 2018 року. Про це повідомила компанія AT&T – національний мега-оператор мобільного зв'язку. Облагодіяти пообіцяли Атланту, Даллас, Уейко і багатьох інших. Причому, окремо наголосили, що це буде ніякої не псевдо-5G, що представляє собою просто поданий під поліпшеним соусом 4G/LTE. Це повноцінний і абсолютно новий продукт. Європа від них теж сильно відставати не збирається: і T-Mobile і Sprint обіцяють накрити своїми аналогічними мережами країни ЄС не пізніше 2019-2020 рр. Правда, поки всі ці повідомлення стосуються лише операторів інтернет-зв'язку для стаціонарних абонентів. Щоб послуга радіозв'язку була адекватною і для абонентів мобільного сегменту, треба суттєво знизити рівень необхідних інвестицій в необхідну інфраструктуру. Але, як ми вже зазначили, в Азії над цим зараз якраз дуже щільно працюють.

Сучасні смартфони — віз, біжить попереду коня

Саме таким, досить різким і скептичним чином оцінюють гонку виробників смартфонів у впровадженні в свою техніку нового стандарту. Qualcomm їм, звичайно ж, постачати будуть, от тільки питання, чи багато операторів до моменту старту продажів нових моделей їх продукції будуть готові «тягнути» на собі 5G-зв'язок?
5-G смартфони 2019 року: все про інноваційні технології
Першими можливість своїм клієнтам насолоджуватися рекордною швидкістю завантаження контенту, поліпшеною якістю відеодзвінків і миттєвим відгуком від хмарних сервісів, а також можливістю без обмежень працювати з 360-градусним потоковим відео застовпили, звичайно ж, Nokia, HTC, Sony Mobile, Xiaomi, Vivo, ZTE, Wingtech і кілька інших. Як бачимо, вагома частка імен у цьому списку традиційно вимовляється з китайським акцентом. Не відмовилися від використання в своїй техніці даного модему і такі традиційні гуру ринку мереж, як NetComm Wireless, Sierra Wireless, Telit, WNC, Netgear і Inseego/Novatel Wireless. Що ж, їх легко зрозуміти – за цією технологією майбутнє, отже, треба встигнути зняти з неї всі вершки раніше за всіх. Нагадаємо, перші напрацювання в області свого 5G-модему Qualcomm представив ще восени 2016-го. Лише рік знадобився, щоб відрапортувати про успішне завершення тестів продукту – він з легкістю підкорив межа швидкості 1 гігабіт/сек. Більш того виробникові вдалося вдосконалити всі технології без очікуваного приросту споживання енергії, і вже за одне тільки це, звичайно ж, людство має сказати йому величезне «спасибі». Активізація робіт у цьому напрямку дозволила говорити навіть про більше – очікується мало не на півроку якнайшвидше впровадження даної технології. До речі, можливо, саме з цим і пов'язані оптимістичні заяви виробників смартфонів.

«Імена, паролі, явки»

Що ж, раз вже ми почали перераховувати героїв нашого часу, які взялися за нелегкий тягар популяризації новітнього стандарту мобільних мереж, треба доповнити їх список ще кількома достойнейшими іменами. Перш за все (і цю сенсацію чекали, повірте, дуже багато), про старт впровадження 5G в третьому кварталі наступного року повідомив Huawei. Так-так, тема колосальних амбіцій китайців триває, і, схоже, з Піднебесної найближчим часом нам судилося почути ще безліч сенсаційних новин.
5-G смартфони 2019 року: все про інноваційні технології
За чутками, до речі, це буде модель Mate 30. Трохи вдалося обігнати SoC – його Snapdragon 855 випустить свою новинку ще в першому півріччі. Забавно, але в списку лідерів не помічено традиційне «яблучко», і, не виключено, що це пов'язано з підтвердженням чуток про те, що шляхи Apple і Qualcomm остаточно розходяться – перші, все-таки, вирішили змінити давньому другові з Intel. Правда, зовсім незрозуміло, як вони збираються вписуватися в поточні тенденції, хоч навіть, у тих же Штатах — з їх форсуванням впровадження 5G, якщо інтеловський прес-центр поки відповідної новиною громадськість балувати і не збирався.
5-G смартфони 2019 року: все про інноваційні технології
Що ж стосується Samsung – з ними все й так зрозуміло. У них власне казино, і почати займатися своїми розробками в цьому напрямку вони планували і так вже давненько. Тому, звичайно, подвійно незрозуміло, на що розраховує Qualcomm на ринку мобільних пристроїв, адже політика Huawei і так завжди будувалася на модемних чіпах зовсім іншого виробництва. Що ж, можливо, ми стоїмо на порозі повного переформатування аудиторії цього бренду – поживемо, побачимо.

Відео5-G смартфони 2019 року: все про інноваційні технології
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають