• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Дефолт України в 2019 році: свіжі прогнози та останні новини від експертів

Чутки про ймовірний дефолт розбурхують українську громадськість вже кілька років. Серйозні політичні та економічні виклики, що постали перед країною, туго йдуть реформи, жорстоко кромсающие і без того трещащий по швах бюджет, що ростуть, наче сніжний ком, зовнішні борги, виснажлива, высасывающая всі соки війна Прогнози коливаються від оптимістичних до відверто панічних, і розібратися в цій мішанині думок і об'єктивних факторів часом дуже складно навіть фахівцю в галузі. Що ж робити простим людям? Як завжди, намагатися тримати заощадження у валюті, не притримувати великі покупки, бути обережним з банківськими рахунками і кредитами і, звичайно ж, сподіватися на те, що рано чи пізно чорна смуга для нашої багатостраждальної країни закінчиться. Що ж, спробуємо хоч трохи розплутати цей тугий клубок економічних прогнозів, статистики, банків та Уряду, а також офіційних оцінок західних і вітчизняних експертів, і скласти хоча б приблизне уявлення про те, що ж чекає Україну у рік виборів.

Карти на стіл!

На думку експертів НАБУ, в 2018 рік ми увійшли вкрай складно. По-перше, боляче вдарило по економіці розбіжність у 4% між очікуваною інфляцією і фактичної, причому, аж ніяк не на користь першої. До того вело чимало передумов, і двічі піднята мінімальна зарплата, по правді кажучи, далеко не так економічно обгрунтовано, як нам подавали влади, — це, звичайно ж, лише мала частка чинників такої картини. По-друге, на жаль, істотно знизився темп співпраці з МВФ – головним двигуном наших реформ, головною підтримкою нашої економіки в такий складний період.
Дефолт України в 2019 році: свіжі прогнози та останні новини від експертів
З одного боку, держборг так і не виріс на недоотримані у 2017-му два мільярди, що, начебто, позитивно, але, з іншого – ці гроші і не пішли на підтримку реформ. А йти вони повинні за графіком згідно з домовленостями з ЄС і тим же МВФ, адже там зовсім нікого не хвилює, за чий рахунок тепер буде весь цей бенкет. В той же час і настільки завзято пророкують нам деякими злопыхателями краху в 2017-му так і не відбулося: економіка, нехай і на дуже скромні – всього на 2%, все ж виросла. Тому сприяла встановилася останнім часом чудова тенденція стабільності інвестиційних потоків – який рік вони тримаються на позначці 20%. Зростання якісно стимулював і расправивший після революції плечі народ, який об'єктивно відчуває себе в побутовому плані все комфортніше, демонструючи це зростанням споживання товарів. Безумовно, це логічним чином спричинило за собою і зростання імпорту, що, звичайно ж, трохи негативно впливає на зовнішньоторговельний дефіцит. Якщо ж брати конкретно сектора економіки, то найбільш впевнено себе почувало, нарешті, що вирвалося зі стагнації будівництво, а також, в набагато більшій мірі — торгівля. Зростання по промисловості був, на жаль, не таким істотним, як очікувалося. Але, враховуючи, що багато в чому це розмазана в часі прибутковість, статистика всього за рік тут буде дуже однобокою.

Актуальна ситуація

Сумарно по поточному і майбутньому році виплати за зовнішніми боргами складуть порядку 10 млрд. доларів. При тому, що в минулому році Мінфін досить успішно виступив на ринку єврооблігацій і зумів поповнити поточний дефіцит майже на 3 млрд., теоретично сумарно всіх його грошей в сукупності з відповідними коштами Нацбанку не вистачить, щоб покрити всі Адже у першого на даний момент залишилася всього пара мільярдів.
Дефолт України в 2019 році: свіжі прогнози та останні новини від експертів
Врятувало б країну перекредитування, хоча б у того ж МВФ. Але, от як раз з приводу того, чи буде від нього транш у цьому році, на який країна так розраховує, поки невідомо. Цей момент дуже непростий і залежить від ряду факторів, про які поговоримо трохи пізніше. У той же час, не можна не згадати і про те, що вперше за одинадцять останніх років Україна демонструє позитивний навіть первинний баланс, не кажучи про те, що весь дефіцит бюджету в цілому вже кілька років, як не перевищує 3%. Хтось парирує, що інфляційні настрої цілком і повністю на даний момент управляються Нацбанком, відповідно, ні про яку ринковості й вагоміше зростання економіки, і говорити не доводиться. Якщо ж на Інститутській б послабили «віжки», ринок отримав би необхідні йому гроші. Але, насправді, якщо вимкнути популізм, актуальна монетарна політика таргетування інфляції – це, мабуть, навіть краще, що вдалося зробити в банківській сфері, як такої. Вона була обрана не просто так, і хоч вона і є вже давним-давно головним каменем спотикання між Кабміном і НБУ, якщо дивитися об'єктивно, в поточній ситуації останні абсолютно праві. Що ж стосується актуальних реформ, наступні одна за одною реформації освіти, пенсійної політики та медицини, багатьма сприймаються неоднозначно. Ряд експертів нарікають, що для теперішнього складного становища в економіці, така очевидна «лівизна» змін, принаймні в короткій перспективі, роздмухує бюджет до абсолютно немислимих розмірів. З іншого боку, глибоке вивчення того, що було прийнято, дозволяє гарантувати, що вже через 5-10 років дефіцит відповідних фондів та статей розподілу скарбниці скоротиться, і вельми істотно. Так, реформи жорсткі, відразу ефект від них простому народові побачити буде проблематично, але в майбутньому це дозволить нашої економіки вийти на рівень, нехай не передових, але цілком стабільних і успішних європейських держав.
Дефолт України в 2019 році: свіжі прогнози та останні новини від експертів
В той же час дуже багато гальмує досі невирішена проблема з земельною реформою, яка сильно стримує економіку, в тому числі приплив інвестицій. Як і не рухається з місця переформатування судової системи. Адже саме останнім фактором багато в чому пояснюється те, що західні інвестори так боязко заходять на наш ринок і так неохоче співпрацюють з нашими підприємствами на нашій же території. Причому, застій у цій сфері, як ні сумно, збережеться, за самим райдужним оцінками, десь ще рік: якщо інвестори не йшли сюди в попередні роки, то що їх спонукати зробити це перед виборами? Особливо враховуючи, що у кандидатів рейтинги нижче плінтуса, народ не довіряє абсолютно нікому, і дуже вірогідний сценарій зміни влади і, відповідно глобального курсу, як ні сумно.

Що рік прийдешній нам готує?

Дефолт України в 2019 році: свіжі прогнози та останні новини від експертів
В 2019-му, за прогнозами багатьох джерел, у тому числі, наближених і до Кабміну, і до Асоціації приватних інвесторів, Україну чекає надзвичайно нелегкий вибір. Між тим, продовжити далі реформи, виконати максимум обіцянок перед західними партнерами і таки отримати транш, але, разом з тим і «з'їсти» весь той негатив суспільства і опозиції, що буде означати пряму політичну смерть перед виборами, або ж врятувати свої крісла, пригальмувати з реформ і розчарувати кредиторів. Як надійде влада – сказати складно. Але, в будь-якому випадку на одній чаші ваг виявиться шанс дефолту для країни, а з іншого – втрата влади. У разі просування реформ і отримання траншу, на кінець 2019 року за всіма прогнозами країна вийде з повністю погашеними поточними зобов'язаннями і цілком стабільною внутрішньою економічною ситуацією. Чи зрозуміють це маси? Хороше питання.

Відео


Дефолт України в 2019 році: свіжі прогнози та останні новини від експертів
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають